Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Państwo Islamskie zostało stworzone przez Zachód; “Można zrozumieć, dlaczego… Hitler dokonał masakry Żydów”
29 października 2017 r. zorganizowano jednodniową konferencję pod nazwą Indo-Arabski Dzień Solidarności w mieście Hyderabad w Indiach. Organizatorem była Liga Indo-Arabska, organizacja pozarządowa, a celem było wyrażenie solidarności z Palestyńczykami​.
Calosc TUTAJ

MSZ Bułgarii: bułgarskich Żydów uratował naród, a nie Armia Czerwona

Bułgaria ostro zareagowała na wypowiedź rzeczniczki rosyjskiego MSZ Marii Zacharowej, że 50 tys. bułgarskich Żydów zostało ocalonych dzięki Armii Czerwonej. „Nie sowiecka armia, lecz naród bułgarski ocalił bułgarskich Żydów” – oświadczyło bułgarskie MSZ.

Calosc TUTAJ


   Udało się! Grób słynnego polskiego matematyka nie zostanie zlikwidowany!

​Hugo Steinhaus (1887-1972) był wybitnym polskim matematykiem żydowskiego pochodzenia. Był profesorem Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, a także współtwórcą lwowskiej szkoły matematycznej oraz czasopisma „Studia Mathematica” (m.in. z innym wyśmienitym matematykiem, Stefanem Banachem).​

Calosc TUTAJ


74. rocznica akcji „Erntefest”, egzekucji 18 tys. Żydów na Majdanku

 Pamięć ofiar akcji „Erntefest”, czyli masowej egzekucji w obozie koncentracyjnym na Majdanku, uczczono w piątek w Lublinie, w 74. rocznicę zbrodni. 3 listopada 1943 r. Niemcy rozstrzelali tu ponad 18 tys. Żydów

Łącznie w ciągu dwu dni Niemcy zamordowali 42 tys. Żydów…

Calosc TUTAJ


“Allahu Akbar” – “Allah jest największy” – zawołanie wojenne dżihadu

W październiku 2016 r. MEMRI opublikował analizę z wyjaśnieniem zwrotu Allahu akbar – w znaczeniu „Allah jest największy” – i zbadał, jak i dlaczego jest on systematycznie źle tłumaczony i źle rozumiany przez media zachodnie.

Widać to wyraźnie po najnowszym zamachu na Manhattanie, dokonanym 31 października przez Sayfullo Saipova, który według świadków krzyczał „Allahu akbar”, wjeżdżając ciężarówką w tłum rowerzystów i pieszych na Manhattanie, gdzie zabił osiem osób i ranił dwanaście – kiedy w kilka minut po podaniu w CNN informacji o zamachu Jake Tapper powiedział: „Arabskie skandowanie Allahu akbar, Bóg jest wielki – czasami wypowiadane w najpiękniejszych okolicznościach – zbyt często słyszymy w momentach takich jak ten

Calosc TUTAJ


Skandaliczne wpisy dziennikarzy TVP o Bartoszewskim. Jak tak można?!

Pracownicy TVP już niejednokrotnie pokazywali, że dziennikarską misję rozumieją nieco inaczej niż zdecydowana większość ich kolegów po fachu. Wypominanie lekarzom rezydentom kanapek z kawiorem czy śledzenie ich w warszawskiej kawiarni, to tylko najjaskrawsze przykłady braku hamulców z ostatnich tygodni. W sobotę kolejny „popis” na Twitterze dali korespondent z Berlina i dziennikarz „Wiadomości”.

Calosc TUTAJ


Francja: Islamiści Facebooka polują stadami

Fatiha Boudjalat, współzałożycielka świeckiego ruchu Viv(r)e la République, jest znaną postacią w antyislamistycznej Francji. Regularnie udziela wywiadów w telewizji i radio, a jej artykuły regularnie publikuje „Le Figaro”. Ostatnio na Facebooku Boudjalat ostro skrytykowała islamistyczną urzędniczkę merostwa la Courneuve, Sonię Nour, za nazwanie tunezyjskiego islamistycznego mordercy dwóch kobiet w Marsylii „męczennikiem”. Dwa tygodnie później konto Facebooka Boudjalat zostało zamknięte.

Calosc TUTAJ


Raport J. Stroopa wpisany na listę UNESCO „Pamięć Świata”

Raport dowódcy SS i policji Juergena Stroopa – dokumentujący tłumienie przez Niemców powstania w getcie warszawskim w 1943 roku – został wpisany na światową listę UNESCO „Pamięć Świata”. To jeden z najważniejszych dokumentów przechowywanych w Archiwum IPN.

Calosc TUTAJ

 


Nie ma „myśliwych”. Są ludzie, którzy mordują zwierzęta

 Myśliwy mierzący z dubeltówki do zwierzęcia zdążył się opatrzeć tak bardzo, że nie budzi dziś większych emocji. Nie myślimy o tym, że za mierzeniem idzie strzał, za strzałem kula, a za kulą śmierć. Śmierć, która co do zasady nie różni się od ludzkiej.

Calosc TUTAJ


Wielka Brytania: Skrajnie selektywna wolność słowa

Według opublikowanego niedawno raportu brytyjskiego Henry Jackson Society, na 112 imprezach na kampusach w Wielkiej Brytanii w roku akademickim 2016/2017 występowali ekstremistyczni mówcy: „Islamistyczni ekstremiści stanowią olbrzymią większość mówców odnotowanych w tym raporcie, chociaż jeden ma przeszłość w organizacji skrajnej prawicy…” Tym jednym mówcą był Tommy Robinson, którego oba wystąpienia zostały odwołane, jedno z powodu zgromadzenia się kilkuset studentów, którzy planowali demonstrację protestu przeciwko jego wystąpieniu.

Calosc TUTAJ


Palestyńska normalizacja – z Hamasem, nie z Izraelem

Kiedy w tym tygodniu palestyńskie kobiety wzięły udział w marszu o pokój z izraelskimi kobietami, wielu Palestyńczyków potępiło je w najostrzejszych słowach, wzywając do ukarania ich. Palestyńskie kobiety, które uczestniczyły w marszu 8 października, zorganizowanym przez grupę o nazwie Kobiety walczą o pokój, zostały potępione przez wielu spośród swoich ludzi jako „zdrajczynie” i „dziwki”.

Calosc TUTAJ

Kazachstan zmienia alfabet z cyrylicy na łaciński
Dekret prezydenta Nursułtana Nazarbajewa nakazuje porzucenie cyrylicy do 2025 roku.
Prezydent Nazarbajew podjął jednak w końcu decyzję i kraj stał się w ten sposób piątą postsowiecką republiką, która albo porzuciła cyrylicę – wprowadzoną w czasach stalinowskich – albo próbuje to zrobić.
Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.