Uncategorized

Ja, zwykły, szary człowiek …

Przyslala Joanna Istner

Udostępniamy zestaw grafik z hasłami protestu człowieka, który gotów był poświęcić życie dla uświadomienia wszystkim powagi sytuacji Polski i obywateli.

Swoim protestem chciał obudzić ludzi żyjących bezrefleksyjnie, biernie lub z wiarą w obecną władzę, akceptujących stopniowe ograniczanie wolności obywateli.

Calosc TUTAJ

A to dodaje Joanna

A marsz byl zupelnie inny niz dotychczas. Pod Palacem zebralo sie dosc duzo osob ( w sumie bylo ok2 tys, moze wiecej).Odczytano jego listy i postulaty i potem mielismy isc Marszalkowska, skrecic w Aleje  w prawo i dojsc do Nowogrodzkiej ( siedziba PiS.). Ale poproszono, aby isc gesiego, jeden za drugim, po prawej stronie jezdni. Aby nie rozmawiac, isc w ciszy, nie tlumaczyc przechodniom ( bo beda osoby, ktore beda informowac i rozdawac ulotki). Zadnych flag czy hasel – tylko kartki na ubraniach: Ja zwykly szary czlowiek.Bylo to wyzwanie , przynajmniej dla mnie, psychologiczne. Nie mialas wokol siebie podobnych ludzi, czulam sie sama, tym samym czulam odpowiedzialnosc, ze moje bycie tam jest wazne, bo tworze ten lancuch. Mijalismy przechodniow, czesto zabieganych w swoich sprawach, czasami zdenerwowanych,ze przeszkadzamy. Byl czas zeby spokojnie o tym wszystkim pomyslec.Kiedy dotarlam na Nowogrodzka, trzeba bylo poczekac na tych ostatnich. Wtedy odczytano 15 punktow protestu Piotra S., po kazdym tlum krzyczal “protestuje”. Calosc zakonczyl odspiewany hymn. Na mnie zrobilo to duze wrazenie, podkreslilo zaangazowanie kazdego z nas. Ciekawa jestem jak odebrali to inni. W wieczornych faktach o 23 dostrzeglam sie w tlumie przed Palacem Kultury.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.