Dzień Pamięci Ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie
W przypadającym w sobotę Dniu Pamięci Ofiar Wielkiego Głodu lat 1932-1933 na Ukrainie prezydent tego kraju Petro Poroszenko zaapelował o wprowadzenie odpowiedzialności prawnej za nieuznawanie Wielkiego Głodu i Holokaustu.
Merkawa Mk. 4 Barak to nowy czołg Izraela wspomagany sztuczną inteligencją
Izrael ogłosił, iż w 2020 roku na linię produkcyjną wjedzie nowa wersja czołgu Merkawa. Wedługg przedstawiciela tamtejszych sił zbrojnych załoga Merkawy Mk.4 Barek ma się składać z pięciu członków, z których jeden to… sztuczna inteligencja mająca aktywnie wspomagać działania żołnierzy.
Arcybiskup co pachnie krwią
ponad połowa Polaków chce reparacji wojennych od Niemiec
Ponad połowa (54 proc.) dorosłych Polaków uważa, że Polska powinna domagać się od Niemiec reparacji za straty poniesione podczas II wojny światowej – wynika z badania CBOS. Przeciwna temu jest ponad jedna trzecia respondentów (36 proc.).
Przedstawiciele Fatahu uczestniczą w ceremonii upamiętnienia sprawców zamachów nożowych i samochodowych
20 listopada 2017 r. gazeta Autonomii Palestyńskiej (AP), “Al-Hayat Al-Jadida” poinformowała, że Nowoczesny Uniwersytet w Ramallah zorganizował spotkanie ku pamięci “zamęczonych studentów”, w którym uczestniczyli członek komitetu centralnego Fatahu, Dżamal Muhaisen i sekretarz oddziału Fatahu w Ramallah i Al-Bireh, Muwaffaq Sahwil.
Calosc TUTAJ
Jan Karski upamiętniony w Izraelu
Izraelskie miasto Ramat ha-Sharon niedaleko Tel Awiwu nadało rondu w centrum miasta imię Jana Karskiego, polskiego Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata.
Wiecej TUTAJ
Jak Iran próbował zamienić państwa arabskie w widma
„Zakaz wstępu Żydom i innym zdrajcom Polski”
115 lat temu urodził się Isaac Bashevis Singer115 lat temu – 21 listopada 1902 r. w Leoncinie k. Warszawy – urodził się Isaac Bashevis Singer, autor m.in. „Sztukmistrza z Lublina”. W 1978 r. otrzymał on literackiego Nobla za „pełną uczucia sztukę prozatorską, która wyrastając z polsko-żydowskich tradycji kulturowych, porusza jednocześnie odwieczne problemy”.
Calosc TUTAJ
Niespodzianka! Badanie wykazuje, że islamski terroryzm jest islamski
Calosc TUTAJ
75. rocznica śmierci Brunona Schulza
19 listopada 1942 roku na ulicach getta w Drohobyczu został zastrzelony przez niemieckiego oficera Bruno Schulz – jeden z najciekawszych polskich prozaików XX wieku, rysownik i grafik, twórca m.in. „Sklepów cynamonowych” i „Sanatorium pod klepsydrą”.
Kategorie: Uncategorized