Uncategorized

Aktualne artykuły minionego tygodnia zebrał Adam Mer

 

Arabski apartheid uderza w Palestyńczyków

Irak właśnie dołączył do długiej listy arabskich krajów, które bezwstydnie praktykują apartheid wobec Palestyńczyków. Liczba krajów arabskich, które dyskryminują Palestyńczyków, udając równocześnie, że popierają sprawę palestyńską, zatyka dech w piersiach. Arabska hipokryzja jest raz jeszcze wyraźnie widoczna, ale kto chce to widzieć?

Calosc TUTAJ


„Szantaże i mordy w podwarszawskich wsiach”

W ogóle w stosunku do Żydów zapanowało jakieś dziwne zezwierzęcenie. Jakaś psychoza ogarnęła ludzi, którzy za przykładem Niemców często nie widzą w Żydzie człowieka, lecz uważają go za jakieś szkodliwe zwierzę, które należy tępić wszelkimi sposobami, podobnie jak wściekłe psy, szczury itd.
Calosc TUTAJ

​P​​rzestańcie finansować rasistowską UNRWA aż skurczy się i umrze

W artykule z 10 stycznia 2018 r. w kuwejckiej gazecie “Al-Watan”, ‚Abdallah Al-Hadlak poparł krytykę wyrażoną przez prezydenta USA, Donalda Trumpa wobec Agendy Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim (UNRWA) i decyzję Trumpa o obcięciu jej finansowania. Nazywając UNRWA „pełna uprzedzeń i rasistowską organizacją”, która “uwiecznia problem ‘palestyńskich’ uchodźców”, która poddaje się dyktatowi Hamasu i która dąży do zniszczenia Izraela, Al-Hadlak wezwał do całkowitego zatrzymania wszelkiego finansowania i pomocy dla tej organizacji, aż pokruszy się i zniknie.
Calosc TUTAJ

 


 

XXI Dzień Judaizmu w Kościele katolickim 16.01.2018

Zapraszamy do udziału w centralnych obchodach XXI Dnia Judaizmu w Kościele katolickim. Odbędą się one w Warszawie i będą trwały pięć dni. W programie: spotkania, modlitwy, warsztaty koncerty i projekcje filmowe.
Calosc TUTAJ

Jak zakończyć finansowanie ONZ

Agendy ONZ, które nie wykonują swoich zadań, musiałyby się spodziewać ograniczonych bądź poważnych cięć w swoich budżetach. Byłby to bodziec dla efektywności, którego przy obecnym systemie całkowicie brak.​

Calosc TUTAJ


Ludobójstwo, którego nie było

​„Znakomity i kreatywny izraelski pisarz i badacz, Ben Dror Yemini odsłania świadome fałszerstwa przemysłu antyizraelskiej propagandy”​
Calosc  TUTAJ

„Cabaret dans le Ghetto” – sukces spektaklu w Paryżu na podstawie tekstów Władysława Szlengla
W paryskim Theatre de l’Epee de Bois oglądać można przedstawienie „Cabaret dans le Ghetto” (kabaret w getcie) w reżyserii Justyny Wojtyniak, powstałe na podstawie tekstów Władysława Szlengla, poety, autora wielu znanych warszawskich piosenek.
Calosc TUTAJ

WYZWOLENIE WARSZAWY
16 stycznia o 15:00, z rejonu Jabłonny na Kępę Kiełpińską uderzyła na Warszawę 2 Dywizja Piechoty, I Armii Wojska Polskiego, uchwyciła przyczółek i rozpoczęła przesuwanie w kierunku północnych dzielnic lewobrzeżnej Warszawy.
Pod koniec dnia oddziały 2 Dywizji Piechoty WP osiągnęły rubież: Dąbrowa, Pancerz, Buraków Mały. 1 Brygada Kawalerii sforsowała Wisłę w rejonie Karczewa i uchwyciła przyczółek.
W nocy z 16 na 17 stycznia siły główne 1 Armii WP przeprawiły się na zachodni brzeg Wisły na odcinku między Górą Kalwaria a Magnuszewem i o świcie podjęły natarcie na Warszawę. W nocy z Pragi rozpoczęła natarcie 6 Dywizja Piechoty WP forsując Wisłę i wyparła Niemców z centrum. Około 10:00 włączyła się do walki w mieście 2 Dywizja Piechoty, która w rejonie Ogrodu Saskiego połączyła się z 6 Dywizją Piechoty. Do 16:00 Warszawa była wolna.

WIECZOREM 17 STYCZNIA DO MIASTA DOTARŁY SIŁY GŁÓWNE 1 ARMII WP NACIERAJĄCE OD ZACHODU I POŁUDNIA. WARSZAWA BYŁ WOLNA!
W CAŁEJ OPERACJI WARSZAWSKIEJ 1 ARMIA WP STRACIŁA 10 537 ŻOŁNIERZY W TYM 3116 ZABITYCH

Postsolidarnościowi politycy twierdzą, że 17 stycznia 1945 rozpoczęło się: – „drugie zniewolenie”

 


70 lat Żydowskiego Instytutu Historycznego
Film zrealizowany w związku z jubileuszem 70. rocznicy istnienia Żydowskiego Instytutu Historycznego.
Wykonany przez Ivo Krankowskiego na zlecenie Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma i Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, w ramach Programu Oneg Szabat.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: