Ciekawe artykuly

JAK ZŁO WZIĘŁO GÓRĘ

Przyslal Jerzy Klechta


Zahuczało w całym cywilizowanym świecie. Jeszcze nigdy dotąd, po upadku PRL nie mieliśmy, my Polacy, tak fatalnych notowań. Tego tak łatwo się nie odkręci. Huk na cały świat a premier i inni plotą trzy po trzy. Było bohaterów wielu, bardzo wielu. Ale nie mało było Polaków , którzy w latach Holocaustu  na nieszczęściu Żydów robili haniebne „interesy”.

Głupia bezmyślność i pycha ludzi władzy strzeliła w tych dniach  „samobója” na historyczną skalę. Z bagna, w który wepchnięto Polskę wydostać będzie się teraz nie tak łatwo. Rządzący dziś  w Polsce wywołali wilka z lasu. Bawienie się, żonglowanie Holocaustem to największa głupota pod słońcem w XXI wieku. Więcej – to hańba.

Teraz mamy do czynienia z próbą wyczołgania się z opresji. Być może ustawa IPN nie będzie stosowana ?! Czyli ustawa jest ale jak na tę chwilę jakby jej nie ma. Oto absurd do sześcianu. Ale mleko się rozlało. Długo jeszcze Polska ponosić będzie skutki bezmyślności. Zła, które wybuchło z taką siłą.

Akurat w tych dniach minęła 96 rocznica urodzin Władysława Bartoszewskiego. Dziś potrzebny byłby jak mało kto.Więzień Auschwitz, podporucznik w Armii Krajowej, działacz Polskiego Państwa Podziemnego, uczestnik Powstania Warszawskiego, działacz Żegoty, szef dyplomacji III RP. Przyjaciel Żydów.

Znany był  z barwnych wypowiedzi i celnych obserwacji:”Jak się ktoś urodził człowiekiem, to łatwiej mu jest być człowiekiem, niż stać się świnią.Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.Jeśli polityka ma polegać na wielkim kłamstwie, to ja będę mówił, że do Oświęcimia wpakowali mnie Francuzi”.

Dziś Władysław Bartoszewski stanąłby przed kamerami i powiedział  klarownie co  białe a co czarne. Ale czy można kogokolwiek czegokolwiek nauczyć skoro brakuje mu piątej klepki?

Jerzy Klechta

Wszystkie wpisy Jerzego

TUTAJ

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.