Uncategorized

Zaproszenie na Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera

Szanowny Panie,

na prośbę Pani Dyrektor Gołdy Tencer przesyłam zaproszenie Pani Dyrektor na tegoroczną edycję Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, wraz z informacją o możliwości preferencyjnego wynajęcia pokoi hotelowych, z ogromną prośbą o przekazanie tego zaproszenia emigrantom marcowym.

Z góry bardzo dziękuję.

Łącze wyrazy szacunku,

Grzegorz Kołacz


Drodzy Przyjaciele,

już niedługo spotkamy się na podwójnie jubileuszowym Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera – raz bo będzie to jego piętnasta edycja, a dwa bo będziemy na nim świętować 30-lecie Fundacji Shalom! Zapraszam Was serdecznie od 25 sierpnia do 2 września 2018 roku. I mogę już zdradzić, że gwiazdą Festiwalu będzie międzynarodowej sławy skrzypek Ara Malikian, którego próbkę możliwości możecie posłuchać i zobaczyć ponizej

Poczekaj chwile !!!

 

 

Zapraszam Was do przedwojennego sztetlu rozkołysanego muzyką, śpiewem kantorów i zapachami żydowskiej kuchni. Dołączcie do tańczącego, kolorowego korowodu, prowadzonego przez klezmerskich grajków ulicami Śródmieścia Warszawy, Muranowa i Pragi! W tym roku po raz pierwszy Festiwal pojawi się również na Woli, gdzie pod kamienicą w której mieszkał poeta getta Władysław Szlengel uczcimy 75. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim i jego śmierci.

Jak co roku czas upłynie nam wśród najlepszych koncertów, spektakli, wystaw, długich rozmów i ciekawych spotkań. Na XV Festiwalu wystąpią m.in. takie gwiazdy jak: Dorota Miśkiewicz, Włodzimierz Nahorny, Marcin Wyrostek, Atom String Quartet, Kenneth Dahl, Yaakov Lemmer (USA), Shulem Lemmer, Bracia Oleś i Theo Jurgensmann (Niemcy), zespół Mazikduo (Hiszpania), zespół Jinta-la-Mvta (Japonia), Polina Shepard (Anglia), Merlin Shepard (Anglia), Lorin Sklamberg (USA), Sasha Strunin, Gary Guthman (USA), Adam Bałdych, Dominique Pifarély (Francja).

Dzięki długoletniej współpracy z Hotelem Westin również w tym roku udało nam się wynegocjować preferencyjną cenę za pokój jednoosobowy – 265 zł oraz pokój dwuosobowy – 295 zł.  Ceny zawierają podatek VAT oraz śniadanie w formie bufetu. Prosimy  o jak najszybsze zgłaszanie chęci  przyjazdu na festiwal ze względu na ograniczoną ilość miejsc w hotelu. Tylko wcześniejsza rezerwacja gwarantuje otrzymanie pokoju. W kolejnym mailu podamy Państwu link, pod którym można dokonać rezerwacji oraz dane Państwa opiekuna w Hotelu Westin. Państwa opiekunem z ramienia Fundacji Shalom będzie Grzegorz Kołacz. Numer i mail do sekretariatu fundacji pozostaje niezmienny (22) 620 30 36, shalom@shalom.org.pl.

Festiwal Warszawa Singera jest dla wszystkich jego uczestników sercem kultury żydowskiej. A wy, moi Przyjaciele, jesteście jej nieodłączną częścią. Do zobaczenia wkrótce.

Czekamy na was!

Gołda Tencer

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Gołda Tencer anioł z charyzmą i dusza tego wydarzenia – życzę aby ten wyjątkowy rok w nieco trudnym okresie zjednoczył wszystkich ludzi z otwartymi umysłami i nie pozwolił na rozpad rodziny którą Polacy tworzą z Żydami od kilkuset lat

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.