Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Libański politolog: Antysemickie przemówienie Abbasa zaszkodziło sprawie palestyńskiej, było na rękę Netanjahu

W artykule z 5 maja 2018 r. w gazecie „Al-Hayat” znany libański dziennikarz, krytyk i politolog, Hazem Saghiya, zareagował na antysemickie przemówienie palestyńskiego prezydenta Mahmouda ‘Abbasa na Palestyńskiej Radzie Narodowej z dnia 30 kwietnia 2018 

Calosc TUTAJ


Izrael jest oszołomiony pasmem sukcesów. Ten groźny stan, który przeszkadza myśleć

 W Jerozolimie posprzątano po uroczystościach otwarcia ambasady USA. W Gazie pochowano zabitych, a ranni rozpoczęli rekonwalescencję. Izrael czuje się jeszcze silniejszy, a Bliski Wschód stał się miejscem jeszcze bardziej niebezpiecznym.

Calosc TUTAJ


Spotkanie z Gołdą Tencer 

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z Panią Gołdą Tencer, które 23 maja o godz. 18.00 w Księgarni BookBook przy ul. Hożej w Warszawie, poprowadzi Remigiusz Grzela. Wstęp wolny.

W 100-lecie nadania praw wyborczych Polkom, księgarnie BookBook zapraszają do udziału w cyklu spotkań Głos Kobiet.
Bohaterkami są kobiety, które przekraczają granice dziedzin, w których na co dzień są obecne. Są autorytetami, które głośno i dobitnie wyrażają swoje zdanie. 


Prof. K. Kubiak: Dla wszystkich Izraelczyków najważniejszym elementem mitu założycielskiego Państwa Izrael jest wojna o niepodległość z roku 1948

W szeregach izraelskiej armii służy już czwarte pokolenie urodzone w Izraelu. Dla nich i dla wszystkich Izraelczyków najważniejszym elementem mitu założycielskiego Państwa Izrael jest wojna o niepodległość z roku 1948 – mówi prof. Krzysztof Kubiak, historyk z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. 14 maja 1948 r. w Tel Awiwie proklamowano Państwo Izrael, następnego dnia rozpoczęła się I wojna izraelsko-arabska.

PAP: Czytając o narastającym konflikcie w Mandacie Palestyny, można dojść do przekonania, że spór żydowsko-brytyjski był przed 1948 r. jeszcze ostrzejszy niż antagonizm arabsko-żydowski…

Calosc TUTAJ

ŻYDZI TO “MY” CZY INNI? POGROM KIELECKI OCZAMI MICHAŁA JASKULSKIEGO

W poniedziałek 14.05.2018 w jeleniogórskim kinie Helios, w ramach projektu Kino Na Temat, odbyła się specjalna projekcja filmu dla szkół ponadgimnazjalnych “Przy Planty 7/9”.

Calosc TUTAJ


NAGRODY IM. MARII I ŁUKASZA HIRSZOWICZÓW PRZYZNANE!

Znamy już laureatów tegorocznej edycji Nagrody im. Marii i Łukasza Hirszowiczów przyznawanej osobom lub instytucjom za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub edukacyjne w dziedzinie badań bądź popularyzacji dziejów żydowskiej obecności historycznej w Polsce oraz stosunków polsko–żydowskich.

Calosc TUTAJ


NIE WOLNO DOPUŚCIĆ DO TEGO, ŻEBY SKOJARZENIEM Z HOLOKAUSTEM STAŁA SIĘ AWANTURA O PIENIĄDZE PO POMORDOWANYCH!

– Wypłacanie rekompensat za własność żydowską, wobec której nie ma spadkobierców, budzi poważne zastrzeżenia etyczne i prawne. Na tej własności jest krew pomordowanych. Państwo polskie uzyskało ją nieintencjonalnie, wbrew swojej woli. Istnieją jednak organizacje, które intencjonalnie chcą tę własność przejąć. Może to doprowadzić do gorszącego konfliktu. Jest jednak sposób na jego uniknięcie.
 

Calosc TUTAJ


Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.