Polityka

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Zmarł światowej sławy rosyjski dyrygent Giennadij Rożdiestwienski

Wybitny rosyjski dyrygent Giennadij Rożdiestwienski zmarł w wieku 87 lat – poinformowały w sobotę agencje informacyjne w Moskwie. Był wielkim propagatorem muzyki kompozytorów rosyjskich XX wieku, dyrygentem Teatru Bolszoj i wielu czołowych orkiestr świata.

Media rosyjskie przypominają, że Rożdiestwienski wywarł wielki wpływ na życie muzyczne drugiej połowy XX wieku nie tylko w ZSRR i w Rosji, ale i na całym świecie. Dyrygent, pianista i kompozytor, był też myślicielem, wielkim propagatorem muzyki, pedagogiem i wykładowcą.

Calosc TUTAJ

Unia Europejska już nie istnieje
​ Unia Europejska praktycznie przestała już istnieć – ocenił szef portalu analitycznego Geopolitical Futures, a wcześniej think tanku Stratfor George Friedman w wywiadzie dla węgierskiego portalu Mandiner. ​
Calosc TUTAJ

Duńczycy zbadali i zdemaskowali media.
​ Duński instytut przeprowadził badania mediów w 17 najbardziej rozwiniętych krajach świata. Jednoznacznie wynika z nich, że lansują one lewicowe i lewackie ideologie i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów ogółów społeczeństw. ​
Calosc TUTAJ

IPN gotowy na ekshumację w Jedwabnem. Czeka na decyzję Zbigniewa Ziobry

Prezes IPN Jarosław Szarek podziela opinię swojego zastępcy o tym, że śledztwo IPN w sprawie zbrodni w Jedwabnem powinno zostać wznowione. – Organizacyjnie i logistycznie Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN jest gotowe uczestniczyć w ekshumacji – mówi “Wyborczej”.

Calosc TUTAJ


Einstein był rasistą? Dzienniki z podróży genialnego naukowca po Azji pełne ksenofobii

Dzienniki pisane przez Alberta Einsteina między październikiem 1922 a marcem 1923 r. podczas podróży naukowca po Azji zawierają rasistowskie uwagi, szczególnie w stosunku do Chińczyków – alarmuje “The Guardian”.
Calosc TUTAJ

Szok! Ahmet pobił na śmierć. Został „skazany” na trening radzenia sobie z agresją
Tak źle jeszcze nie było. 19-letni Ahmeta R, który z nudów pobił na śmierć Niemca, ojca dwójki dzieci, otrzymał wyrok dwóch lat więzienia w zawieszeniu. Przybysz został również skierowany na obowiązkowy trening radzenia sobie z agresją. ​
 Calosc TUTAJ

Amerykański geopolityk, strateg i analityk George Friedman założyciel think tanku Stratfor i prezes instytutu Geopolitical Futures uważa, że Rosja się rozpadnie i bardzo skorzysta na tym Polska.
„Polska w ciągu następnych 15-20 lat stanie się centrum rozwoju gospodarczego w Europie, zapełni lukę, gdy osłabną Rosja i Niemcy” – twierdzi Amerykanin.
„Za 30 lat Polska będzie najpotężniejszym państwem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, z ambicjami odgrywania ogromnej roli na arenie…”
 Calosc TUTAJ

Ktoś nieopatrznie wrzucił granat w żydowskie piekło, które jest także piekłem naszym

Za sprawą polityków najmłodszej generacji z mentalnością kiboli, jak Patryk Jaki, Michał Wójcik czy Zbigniew Ziobro, pod iście królewskim patronatem Jarosława Kaczyńskiego, naszego niepodległego nacjonalisty, mamy do czynienia z wulkaniczną erupcją strachu rodem z Holocaustu. I z obrzydliwą licytacją na cierpienia, jakby okupacja była rodzajem meczu w sportowej konkurencji cierpień.
Calosc TUTAJ

Jatka na G7. Trump zwyzywał lewackiego premiera Kanady. „Jesteś nieuczciwy!”
Awanturą zakończyło się spotkanie mocarstw z grupy G7 jakie zakończyło się wczoraj w Kanadzie. Prezydent USA Donald Trump w ostrych słowach odniósł się do oświadczenia premiera Kanady Justina Trudeau, który oświadczył po zakończeniu szczytu G7, że Ottawa nie odstąpi od zamiaru nałożenia na USA ceł odwetowych. „To nieuczciwe i słabe” – napisał Trump na Twitterze. ​
Calosc TUTAJ

To się dzieje naprawdę! Erdogan grozi Europie świętą wojną
– Działania podjęte przez kanclerza Austrii to krok wciągający świat w nową wojnę między Krzyżowcami i Półksiężycem – powiedział prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w sobotę wieczór. Turecki prezydent odniósł się w ten sposób do decyzji o zamknięciu 7 meczetów w Austrii. ​

Calosc TUTAJ


Austria zamyka „polityczne” meczety i wydala część imamów

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz podjął decyzję o zamknięciu siedmiu meczetów i wydaleniu z kraju imamów „finansowanych z zagranicy”. Jak podaje BBC, niektóre austriackie meczety są podejrzane o powiązania z tureckimi nacjonalistami.

Calosc TUTAJ


Zbrodnia w Lesie Siekierzyńskim 
– przypisywany żołnierzom Armii Krajowej 17 sierpnia 1944 mord na grupie 50–60 Żydów w zespole leśnym w okolicy wsi Siekierno koło SuchedniowaDariusz Libionka stwierdził, że zbrodni dokonał oddział Armii Krajowej „Barwy Białe”[1].

Calosc TUTAJ


Tad Taube doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

Tad Taube, amerykański filantrop, założyciel Fundacji Taube Philanthropies otrzymał we wtorek tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczelnia przyznała mu swoje najwyższe wyróżnienie m.in. za pracę na rzecz odbudowy życia i kultury Żydów w Polsce.

Calosc TUTAJ


BDS – jak Izrael traktuje niewinnych cywilów

Dostajesz bardzo wiele informacji o Izraelu, szacowne gazety, telewizja, radio bez końca informują cię o strasznym kraju, w którym rządzą jakieś prawa apartheidu.

Kategorie: Polityka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.