Muzyka

Zol zajn – recital żydowski BEATY CZERNECKIEJ

 

16 sierpnia 2018, godz. 19:30
TeaterStudio Lederman
Gästrikegatan 13
Sztokholm

Beata Czernecka rozpoczęła karierę w legendarnym kabarecie Piwnica Pod Baranami w Krakowie. W TeaterStudio Lederman występuje z Michałem Półtorakiem (skrzypce) i Tomaszem Kmiecikiem (fortepian).

Długoletnie zainteresowanie Beaty Czerneckiej muzyką i kulturą żydowską zaowocowało w 1999 roku autorskim recitalem „Zol Zajn”, z którym wystąpiła na IX Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Recital odniósł duży sukces i od tego czasu gościł na wielu scenach polskich i zagranicznych teatrów i festiwali.

Teksty utworów recitalu „Zol zajn” zaczerpnięte są ze współczesnej poezji żydowskiej oraz starych ludowych pieśni. Słowa „Zol zajn” stanowią metafizyczne motto, które wyznacza czas obcowania z muzyką, poezją, kulturą oraz religią żydowską.

Dramatyczny charakter pieśni jidysz doskonale wpasowuje się w styl śpiewania Beaty Czerneckiej i pozwala jej rozwinąć pełen potencjał artystyczny, dając sposobność prezentowania pełni możliwości wokalnych, dramatycznych i interpretacyjnych. Jej dynamiczna osobowość znajduje unikalny, mistyczny wyraz w muzyce żydowskiej.

Bilety: 180 kr (normalny), 150 kr (studenci/seniorzy.), theater.lederman@tele2.se lub 08-303094, www.teaterlederman.com

Więcej o Beacie Czerneckiej: http://beataczernecka.piwnicapodbaranami.pl

Koncert organizowany jest przez Instytut Polski w Sztokholmie we współpracy z

TeaterStudio Lederman i Blogg Reunion 69

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.