Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Ksiądz profesor wykłada o żydowskich mordach rytualnych. List Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów – Więź

Apelujemy o publiczne zajęcie stanowiska w tej sprawie oraz podjęcie surowych kroków dyscyplinujących wobec osoby głoszącej takie antyżydowskie i antykatolickie twierdzenia – pisze Polska Rada Chrześcijan i Żydów w liście do metropolity lubelskiego abp. dr. hab. Stanisława Budzika i rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. prof. dr. hab. Antoniego Dębińskiego.

Calosc TUTAJ

Żydzi w Legionach Piłsudskiego

Prawicowi przeciwnicy twierdzili, że była ich garstka i siedzieli na tyłach „przelewając” atrament, a nie krew. Prawda wyglądała zupełnie inaczej. Najwyższa pora przypomnieć o żydowskich bohaterach walk o polską niepodległość.

Calosc TUTAJ


Napadano na sklepy, warsztaty. Żydzi ginęli, sprawcy byli na wolności

Mimo radości z odzyskanego państwa, nastroje w wyniszczonym i wygłodzonym kraju były złe. Kozłem ofiarnym stała się ludność żydowska. Tylko dlaczego wojsko, zamiast uspokajać sytuację, samo brało udział w pogromach?
Calosc TUTAJ

Skąd wziął się komunizm? Dlaczego ludzie widzieli w nim nadzieję? I jak różne doświadczenia ruchów komunistycznych wpływały na późniejsze myślenie i działanie samych komunistów ?
 
Znane powiedzenie mówi, że za największymi zbrodniami stoją największe idee. I rzeczywiście – patrząc na nowoczesną historię Europy, szczególnie w XX wieku, próżno doszukiwać się masowych eksterminacji w imię niepewności, pluralizmu czy relatywizmu. Im więcej przelanej krwi, tym bardziej wzniosłe i chwytające za serce hasła, im większy terror, tym bardziej niezachwiana wiara w słuszność stojących za nimi dogmatów.
 

 CaloscTUTAJ


„Niepotrzebne” dzieci likwidowano zastrzykiem z fenolu.
Los zrabowanych na potrzeby zbrodniczej polityki germanizacyjnej dzieci, choć okrutny, często był bez porównania lepszy niż dola tych, które do germanizacji się „nie nadawały”. Zaszeregowane do kategorii „niepożądany przyrost ludności” dzieci wysyłano na roboty przymusowe do Niemiec, do obozów zagłady, co równoznaczne było z wyrokiem śmierci, albo po prostu mordowano.
W czasie II wojny światowej życie straciło ponad dwa miliony polskich dzieci. Ocenia się, że 200 tysięcy dzieci zostało zrabowanych i wywiezionych do Niemiec w celu germanizacji.
CaloscTUTAJ

PetitionGo: Petycja w sprawie ujawnienia Żydowskiego pochodzenia ludzi sprawujących funkcje publiczne.

Najwyższy czas pokazać prawdzimym Polakom, oddanym obywatelom tego kraju, czemu w polskiej polityce jest tak, a nie inaczej.Czemu nasz kraj mógłbyć opluwany i wyśmiewany, szykowany i oskarżany o wiele rzeczy np o antysemityzm, razism. Dlaczego władze oddają odbudowane kamienice i inne rzeczy żydom za bezcen…
Calosc TUTAJ

Media nie mówią prawdy o Izraelu i Palestynie

Od samego początku było dla mnie oczywiste, że większość tych organizacji chciała otrzymywać wiadomości podkreślające cierpienia Palestyńczyków i obwiniające za nie Izrael. Tak jak napisał w „The Atlantic” Matti Friedman, były redaktor biura „The Associated Press” w Jerozolimie, wiadomości postrzegają „historię o Izraelu” jako opowieść o żydowskim upadku moralnym. Wydarzenia, które nie wspierają tej narracji, są często ignorowane.

Calosc TUTAJ’


Rzeź chrześcijan, brak reakcji egipskich władz

Drugiego listopada ciężko uzbrojeni islamscy terroryści urządzili zasadzkę i zmasakrowali chrześcijan wracających do domu po odwiedzeniu starożytnego klasztoru św. Samuela w Minja w Egipcie.
 
CaloscTUTAJ

Międzynarodowa konferencja naukowa „Listopadowe nadzieje. Żydzi wobec niepodległości Polski w 1918 r.”

Konferencja „Listopadowe nadzieje. Żydzi wobec niepodległości Polski w 1918 r.” ma za zadanie rozbudzenie świadomości historycznej odbiorców, w zakresie historii Żydów polskich i ich relacji z władzami i administracją polską, oraz innymi mieszkańcami odrodzonego państwa. Poruszone zostaną głównie aspekty zróżnicowania postaw i opinii generowanych w środowiskach żydowskich, dotyczących niepodległości. Zaprezentowane zostaną wyniki badań różnorodnych źródeł, w tym w językach żydowskich.

Calosc TUTAJ


Iracki pisarz: Dyskryminujący rasizm wobec irackich Żydów musi zmienić się – a ich przywódcy mogą być mostem do pokoju i normalizacji

W artykule zatytułowanym Społeczność żydowska Iraku – wyróżniająca się historia, opublikowanym 5 sierpnia 2018 r. na liberalnej arabskiej witrynie internetowej Elaph.com, iracki pisarz Haidar Muften Dżarallah chwalił żydowską społeczność Iraku i jej historię, i opisał jej członków jako autentyczny, starożytny i żywotny element irackiego społeczeństwa.

Calosc TUTAJ


 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.