Ciekawe artykuly

Megilat Kurek [Notatki z wykładów i prelekcji historycznych doktor Ewy Kurek]

„Estera i Mordechaj”, Aelbert van Der Schoor 

Przyslala  Katharina Dr.Gasinska-Lepsien


Nawet ci, którzy uważnie czytają książki doktor Ewy Kurek, nie zdają sobie sprawy, jak ważną rolę w jej rozumieniu żydowskiego świata odgrywa święto Purim. Księga Estery stała się dla niej kluczem do zrozumienia historii żydowskiej w ogóle, a w szczególe pozwoliła odkryć prawdę o przedsiębiorstwie Holocaust, zdemaskować bajkę, którą Żydzi karmią świat już od końca drugiej wojny światowej. Niektóre z jej wykładów w serwisie YouTube obejrzało ponad dwieście tysięcy osób. W przededniu pięćdziesiątej rocznicy Marca Kurek została zaproszona do publicznej telewizji, aby promować swoje idee odkłamywania polsko-żydowskiej historii. Przekonywała, że premier Morawiecki przemawiał w Monachium głosem odpowiedzialnego człowieka, który stwierdza jedynie fakty płynące z historycznych źródeł żydowskich. I że nastąpił moment kulminacyjny, nasze polskie być albo nie być, w którym musimy zawalczyć o prawdę.

 

Środowiskom żydowskim udało się skutecznie zakłamać dwie sprawy – przekonuje Ewa Kurek – po pierwsze getto, które poszło w świat jako forma represji Niemców wobec Żydów, prześladowanych i zamykanych tam od 1939 roku, a po drugie udział Żydów w zagładzie własnego narodu.

Podjęta przez Żydów w 1939 roku próba zbudowania na polskich ziemiach autonomii żydowskiej jest zbrodnią przeciwko narodowi polskiemu, który w tym samym czasie walczył, bił się i krwawił.

[Skąd w ogóle pomysł autonomii?]

Problemy w relacjach polsko-żydowskich zaczynają się wraz z haskalą, kiedy Żydzi zaczynają uczyć się języków i otwierać na narody, wśród których mieszkają. Po stu latach od początku żydowskiego oświecenia, na przełomie XIX i XX wieku, rodzi się nowa kategoria polskich obywateli, którzy mówią po polsku. Obejmuje ona około 15% populacji żydowskiej.

[Do pierwszej wojny światowej łączą się z tym same dobre rzeczy.]

Żydzi łamią zasadę, w myśl której nie uczą się alfabetu łacińskiego, bo jest trefny. Polacy poznają żydowską kulturę – w kręgach sztuki rodzi się filosemityzm. Wszystko idzie w dobrą stronę, dopóki w grę nie wchodzą kwestie polityczne.

[Gdyby asymilacja Żydów zamknęła się w kręgu kultury, to właściwie nie byłoby minusów.]

Tyle tylko, że Żydzi szybko zaczęli sięgać po politykę. Rodzi się niepodległa Polska i zasymilowani Żydzi żądają już w 1919 roku autonomii, krótko mówiąc – połowy państwa.

[Filosemityzm zamiera.]

Lata międzywojnia upływają na wzajemnych przepychankach. Polacy zaczynają walczyć o miejsca w niektórych zawodach. Żydzi na cały świat ogłaszają, że Polacy są największymi antysemitami, bo nie dali im połowy państwa.

Calosc TUTAJ

Kategorie: Ciekawe artykuly

5 odpowiedzi »

  1. TA PSEUDO PROFESOR POWINNA SIEDZIEC ZA KRATKAMI ZAMKNIETEGO DOMU WARIATOW ABY NIE MOGLA PROPAGOWAC BZDURY I ZYDOZERCZE POGLADY. JEJ WYPOWIEDZI SA SWEGO RODZAJU NEGOWANIEM HOLOKAUSTU I GLORYFIKOWANIEM IDEI HITLERYZMU DOTYCZACYCH ZAGLADY ZYDOW W EUROPIE I W POLSCE. JEZELI W POLSCE CHCIELI WYMIERZYC KARE 3 LAT WIEZIENIA ZA FALSZOWANIE HISTORII POLSKI TO TA PANI POWINNA SIEDZIEC JUZ ZA FALSZOWANIE HISTORII OD WIELU LAT.

  2. Jej doktorat był na temat całkiem przyzwoity, o ratowaniu żydowskich dzieci przez zakonnice. Proszę poznać fakty najpierw, krytykować później. A jest co krytykować, bo to patologiczna antysemitka. .

  3. Piszaca tego rodzaju „prawdy” o Zydach to bardzo szanowana w niemieckich kolach neonacyjnych Pani dr ,Absolwentka Fakultetu „historii antysemityzmu” . Ze tez mozna zdobyc doktorat zbudowany na hitleryzmie. I tylko po to by wmowic uczciwym Polakom takie brednie!

  4. Trudny przypadek.Tutaj potrzebny jest psychiatra.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.