Uncategorized

Wokół Marca ’68”.

Wykład prof. Michała Bilewicz

 


Mowa nienawiści ma charakter epidemiczny. Wypowiedzi antysemickie, antymuzłumańskie czy homofobiczne w przestrzeni publicznej trwale przekształcają język, jakim ludzie mówią między sobą, obniżają wrażliwość na nienawiść, zwiększają przyzwolenie na przemoc wobec mniejszości. Wykład prof. Michała Bilewicza. Wykład stanowił część konferencji „Marzec ’68 po pięćdziesięciu latach”, zorganizowanej w Muzeum POLIN w dniach 13-15.03.2018 w ramach programu „Obcy w domu. Wokół Marca ’68”.

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Zgodnie ze światowymi tendencjami, obchody wydarzeń antysemickich z przeszłości zostają przechwytywane przez „uniwersalne wartości tolerancji i braterstwa”. Te zaczynają się od darmowej przejażdżki na antysemityzmie i kończą się na potępieniu „Islamofobii”. Tak stało się z „Międzynarodowym dniem Holokaustu” , którego obchody nie wymagają już żenującej obecności Żydów, bo mówi się tam o „uniwersalnych wnioskach”, pozytecznych do walki z rasizmem. Ekspertyza żydowska jest ograniczona do rozpoznania antysemityzmu, bez „uniwersalnych wniosków” i dlatego niepotrzebna.
    Następne obchody Marca, chyba 60 lat, nie będą już wymagały żenującej obecności Żydów. Płomienne deklaracje przeciw 'Islamofobii” mogą obejść się bez ich podpisów.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.