Polityka

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Piłkarze Izraela złożyli hołd przed Pomnikiem Bohaterów Getta. Ważny moment

Dzień przed ważnym meczem z Polską w Warszawie piłkarze Izraela złożyli hołd przed Pomnikiem Bohaterów Getta.

Calosc TUTAJ


Kurdyjski autor: Aby w pełni wyplenić ISIS i jego wpływy, musimy oczyścić umysły i programy szkolne z ekstremistycznych idei

W artykule na saudyjskiej liberalnej stronie internetowej Elaph kurdyjski autor i politolog Kifah Mahmoud Karim, który był doradcą byłego prezydenta Kurdystanu, Mas’ouda Barzaniego, chwali siły kurdyjskie, którym niedawno udało się zająć ostatni bastion ISIS w Syrii z pomocą kierowanej przez USA koalicji. Dodał jednak, że pokonanie ISIS w terenie nie wystarczy, ponieważ mit ISIS „nadal żyje w umysłach setek tysięcy kobiet, dzieci i studentów” w świecie arabskim i muzułmańskim, którym byli i będą wpajane ekstremistyczne ideologie, które oskarżają innych o herezję i pozwalają na zabijanie ich w imię religii. W celu całkowitego wyplenienia ISIS, powiedział, niezbędne jest „oczyszczenie umysłów z zarazków tych idei zanim urosną i rozprzestrzenią się” przez zrewidowanie programów we wszystkich instytucjach edukacyjnych i przez oddzielenie religii od polityki.

Calosc TUTAJ


Götz Aly: Wszyscy Niemcy wzbogacili się na Holokauście

Poparcie Niemców dla Hitlera i lojalność wobec nazistowskiego rządu wynikały z ich udziału w łupach wojennych. Z pieniędzy ze sprzedaży majątku zamordowanych Żydów wypłacano żołnierzom Wehrmachtu żołd i utrzymywano niskie podatki w Niemczech. Wszyscy Niemcy wzbogacili się na Holokauście. To samo dotyczy również majątku ludzi innych narodowości uznanych za wrogów politycznych albo Polaków wysiedlonych z terenów przyłączonych do Rzeszy – mówi niemiecki historyk Götz Aly.

Calosc TUTAJ


Pod tym znakiem, znakiem tęczy, zwyciężymy!

Katolicki internet oraz Święte Oficjum trzęsą się z oburzenia z powodu mszy odprawionej przez ks. Szymona Niemca ze Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego podczas wielkiej Parady Równości, która przeszła w sobotę 8 czerwca ulicami Warszawy

Calosc TUTAJ


POGŁOSKI O POKONANIU PAŃSTWA ISLAMSKIEGO SĄ MOCNO PRZESADZONE

Dotychczasowe strategie militarne i antyterrorystyczne zawodzą w starciu z dżihadyzmem 2.0 – transnarodowym, wirtualnym, domowej roboty. Zamiast jednego wroga i jednego pola bitwy mamy do czynienia z rozproszonym zagrożeniem, wobec którego zawodzą naloty i standardowe operacje wojskowe.

Calosc TUTAJ

 


Zastępca dowódcy IRGC, Fadawi, w wywiadzie: Gdyby IRGC miało siły w Jemenie, Huti byliby w Rijadzie; Żydzi opuszczą Izrael i wrócą do krajów pochodzenia – Rosji, Europy, Afryki, USA; Dziennikarz: ”Żydki, którzy liczą każdy grosz” uznają koszt istnienia syjonistycznego reżimu za ”niepojęty”

Zastępca dowódcy IRGC, generał Ali Fadawi, powiedział w wywiadzie z 30 maja 2019 r. dla Kanału 3 TC (Iran), że wojownicy Huti w Jemenie osiągnęli tak dużo, ponieważ Jemeńczycy są inteligentni i ponieważ działają zgodnie w wytycznymi Rewolucji Islamskiej. Odpowiadając na pytanie, w którym dziennikarz Wahid Jaminpour powiedział, że istnienie i bezpieczeństwo Izraela staje się zbyt kosztowne dla „Żydków, którzy liczą każdy grosz”

Calosc TUTAJ


Kawa u premiera

„Chamstwo jest charakterystyczną cechą tej grupy politycznej” – powiedział eurodeputowany Ryszard Legutko po tym, jak Danuta Hübner, Róża Thun i Bartosz Arłukowicz nie podali ręki premierowi Morawieckiemu podczas uroczystego odbierania zaświadczeń o wyborze do Parlamentu Europejskiego.

Calosc TUTAJ


Generał Anders w rzymskiej synagodze! Polish Jews – the Polish II Corps in a synagogue in Rome

 

Polscy Żydzi – Żołnierze Korpusu generała W. Andersa w synagodze w Rzymie. 1945 rok. II rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Wsród nich przypuszczalnie jest także dowódca gen. Władysław Anders.

Kategorie: Polityka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.