Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

 


Terror wobec muzułmanów na Zachodzie jest wynikiem starań Turcji i Bractwa Muzułmańskiego, by narzucić islam

Po masakrze dokonanej 15 marca 2019 r. przez australijskiego zwolennika białej supremacji, Brentona Tarranta, w dwóch meczetach w Nowej Zelandii, Haszem Al-Naggar, badacz ruchów islamistycznych, obwiniał za masakrę tureckiego prezydenta, Recepa Tayyip Erdogana i organizację Bractwo Muzułmańskie (BM), którą Erdoga popiera i sponsoruje. Artykuł Al-Naggara odzwierciedla pogląd Egiptu, który jest w konflikcie z Turcją o poparcie Turcji dla egipskiego BM.

Calosc TUTAJ


Dlaczego naziści uciekali po wojnie do Argentyny?

Trafili tam między innymi Adolf Eichmann i Josef Mengele. I nie był to przypadek – chyba tylko w tym kraju, położonym po drugiej stronie oceanu, mogli liczyć na względnie spokojne życie. Co sprawiło, że Argentyna stanowiła dla nazistowskich zbrodniarzy bezpieczną przystań?

Calosc TUTAJ


Operacja „Overlord”

Operacja „Overlord”, trwająca od 6 czerwca do końca sierpnia 1944 roku była jednym z kluczowych wydarzeń II wojny światowej. Rozpoczęła się aliancką inwazją w Normandii – największą tego typu akcją w historii ludzkości, a zakończyła ostatecznym uformowaniem i zabezpieczeniem frontu zachodniego. Oto zbiór ciekawych zdjęć z tych letnich miesięcy, gdy ważyły się losy walk z hitlerowskimi Niemcami.

 
    Calosc TUTAJ

 Długie życie Roberta Bernsteina

Robert Bernstein zmarł 27 maja 2019 w wieku 96 lat. Jego śmierć przeszła w Polsce niezauważona, chociaż obrońców praw człowieka mamy dziś bez liku.

Calosc TUTAJ


Jak Sowieci tropili przywódców III Rzeszy

   Iwan Sierow w maju 1945 roku przebywał w Berlinie. Po wkroczeniu Armii Czerwonej do stolicy III Rzeszy rozpoczęto poszukiwania Führera i jego współpracowników. Jak sowiecki generał wspominał te wydarzenia?

Calosc TUTAJ


Pierwsze w historii medale Virtus et Fraternitas dla osób ratujących polskich obywateli

Po raz pierwszy w historii zostaną wręczone medale Virtus et Fraternitas dla tych, którzy w XX w. ratowali obywateli Polski przed zbrodniami. Uroczystość wręczenia odznaczeń – odpowiedników medalu Sprawiedliwy wśród Narodów Świata – odbędzie się 19 czerwca w Warszawie.

Calosc TUTAJ


„Chrześcijańskie dziewczęta żyją tylko po to, aby być przyjemnością dla muzułmańskich mężczyzn”

Ostatnio w Iraku, 19 jazydzkich dziewcząt zostało umieszczonych w żelaznych klatkach i spalonych żywcem przed tłumem liczącym setki osób za odmowę uprawiania seksu z dżihadystami.

Calosc TUTAJ


Artykuły w egipskiej prasie przeciwko atakowi USA na Iran; członek zarządu ”Al-Ahram”: Irański reżim jest pragmatyczny

Wśród narastających napięć między Iranem z jednej strony a USA i państwami Zatoki z drugiej oraz niedawnym rozwojem sytuacji i incydentami na obszarze Zatoki – włącznie z atakiem 13 maja 2019 r. na tankowce w Fudżairah; atakiem 14 maja na saudyjskie instalacje naftowe przez Hutich, irańskich pełnomocników szyickich w Jemenie; gromadzenia sił USA w regionie i rozmów o możliwym starciu militarnym – Egipt znalazł się w środku między dwiema stronami.

Calosc TUTAJ


Izraelski wywiad jest śmiertelnie niebezpieczny

Jego oficjalna nazwa, czyli Instytut Wywiadu i Zadań Specjalnych, nie budzi grozy. Wystarczy jednak, że skrócimy ją do jednego słowa Mossad, a już wyobraźnia zaczyna pracować. Przedstawiamy Wam 7 dowodów na to, że jest się czego bać.

Calosc TUTAJ


Plac w Paryżu otrzyma imię Jana Karskiego

Uroczystość nadania jednemu z placów imienia Jana Karskiego, słynnego kuriera i emisariusza władz Polskiego Państwa Podziemnego, odbędzie się w poniedziałek w Paryżu. Rada miasta podjęła decyzję w tej sprawie jeszcze w 2015 r.

Calosc TUTAJ

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.