Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Palestiniernas “långsamma död” i Libanon

De libanesiska myndigheternas åtgärder mot palestinier belyser återigen diskrimineringen som palestinierna länge har utsatts för i detta arabland. “Palestinier i Libanon” lider enligt en rapport av Associated Press “av diskriminering i nästan alla aspekter av vardagen …” Libanesisk lag begränsar palestiniernas möjligheter att arbeta inom flera olika yrken, inklusive juridik, medicin och ingenjörskap, samt hindrar dem från att motta socialbidrag. År 2001 godkände det libanesiska parlamentet också en lag som gjorde det förbjudet för palestinier att äga fastigheter.

Calosc TUTAJ


Ruszył Marsz Pamięci o ofiarach likwidacji warszawskiego getta

W poniedziałek ruszył Marsz Pamięci ofiar likwidacji warszawskiego getta. W tym roku Marsz przejdzie sprzed pomnika Umschlagplatz do ul. Waliców, gdzie przed wojną mieszkał poeta, autor piosenek Władysław Szlengel. Tam będzie można posłuchać jego utworów.

Calosc TUTAJ


USA i Iran: Co NIE jest mądrą polityką

Radosne oczekiwanie na porażkę polityki prezydenta Trumpa wobec Iranu oznacza wzywanie do wzmocnienia i ośmielenia teokratycznego reżimu, który nieustannie wykrzykuje groźby “Śmierć Ameryce” – przypuszczalnie bombami atomowymi, jeśli będzie miał tę możliwość, którą pracowicie zdobywa

Calosc TUTAJ


Żydowski Instytut Historyczny, Newsletter 25 lipca – 2 sierpnia 2019

Wiecej TUTAJ


Jeśli chcesz pomóc Izraelowi, porzuć słowo ”konflikt”

Jeśli naprawdę chcesz pomóc Izraelowi, proszę, wymaż słowo „konflikt” ze swojego słownictwa. Nie ma niczego takiego jak izraelsko-palestyński konflikt. Konflikt oznacza dwie strony atakujące się wzajemnie. Tak po prostu nie jest w sprawie Izraela i Arabów. Arabowie napadają, Izraelczycy się bronią.

Calosc TUTAJ


Rządowy raport o Ukraińcach, Niemcach, Żydach i innych mniejszościach. Są w rozdziale o “zagrożeniu terroryzmem”

W rządowym dokumencie na temat źródeł finansowania terroryzmu znalazł się wykaz wszystkich zamieszkujących w Polsce mniejszości narodowych. Umieszono go w rozdziale “zagrożenia terroryzmem”.

Calosc TUTAJ


Demaskowanie oszukańczych organizacji praw człowieka

Wydaje się, że Izrael ma coraz większe trudności w asymetrycznej wojnie z Hamasem. Młodzież i dzieci w Gazie często wysyłają balony zapalające, by wzniecać pożary w Izraelu. Czasami te balony niosą także materiały wybuchowe. Hamas używa szpitali i ambulansów do celów militarnych. Izraelowi trudno je atakować bez naruszania praw człowieka. Podczas rozmaitych izraelskich kampanii Hamas używał ludzkich tarcz dla swoich działań terrorystycznych.

Calosc TUTAJ


Do obiegu trafił znaczek pocztowy z wizerunkiem Henryka Sławika

Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek z wizerunkiem Henryka Sławika – pochodzącego ze Śląska dziennikarza i działacza, powstańca śląskiego, który w czasie II wojny wraz z Węgrem Jozsefem Antallem uratował na Węgrzech ok. 5 tys. Żydów.

Calosc TUTAJ


105 lat temu wybuchła I wojna światowa

105 lat temu, 28 lipca 1914 r., wybuchła I wojna światowa. Przez wówczas żyjących była nazywana Wielką Wojną, przy czym określenie to dotyczyło zarówno zaangażowanych w nią ludzi oraz środków, jak i ogromu spustoszeń, których dokonała głównie w Europie. Rzadko się pamięta, że obok Francji głównym teatrem działań były ziemie polskie.

Calosc TUTAJ

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.