Uncategorized

Tak, antysyjonizm jest tylko najnowszą odmianą antysemityzmu

Przyslala Katharina Dr.Gasinska-Lepsien

Nienawiść do Izraela istotnie jest rodzajem antysemityzmu. Tylko dlatego, że nie jest dokładnie taka sama, jak poprzednie wcielenia antysemityzmu, nie znaczy, że nie jest w istocie tą samą rzeczą.

Tutaj jest moje wyjaśnienie:


Antysemityzm starożytnych Greków (szydzenie z ich religii, irytacja na ich odrębność) nie był taki sam, jak helleński antysemityzm.

Helleński antysemityzm (pierwsza Diaspora była spiskiem przeciwko ludzkości) nie był taki sam, jak antysemityzm starożytnych Rzymian.

Antysemityzm starożytnych Rzymian (prześladowanie Żydów za praktykowanie judaizmu i odmowę asymilacji) nie był taki sam, jak antysemityzm wczesnych chrześcijan.

Antysemityzm wczesnych chrześcijan (”zabójcy Chrystusa” i antysemickie fragmenty Nowego Testamentu) nie był taki sam, jak islamski antysemityzm.

Islamski antysemityzm (Żydzi są oszustami i mordują proroków) nie był taki sam, jak średniowieczny antysemityzm w Europie.

Średniowieczny antysemityzm w Europie (Krucjaty, Żydzi jako kozły ofiarne za epidemie, oszczerstwo o mordach rytualnych, Inkwizycja) nie był taki sam, jak luterański/protestancki antysemityzm.

Luterański antysemityzm (bezpośrednie nawoływania do pogromów, oskarżenia o bluźnierstwo) nie był taki sam, jak filozoficzny antysemityzm.

Filozoficzny antysemityzm (Wolter: “ignorancki i barbarzyński naród) nie był taki sam, jak socjalistyczny antysemityzm.

Socjalistyczny antysemityzm (Żydzi są korumpującą siłą za kapitalizmem) nie był taki sam, jak rasowy antysemityzm.

Rasowy antysemityzm (Żydzi są gorszą rasą) nie był taki sam, antysemityzm teorii spiskowych.

Antysemityzm teorii spiskowych (Żydzi potajemnie kontrolują świat, media, banki) nie jest taki sam jak nowoczesny antysemityzm/antysyjonizm.

Nowoczesny antysemityzm mówi, że Żydzi nie mają prawa do swojego państwa i że państwo żydowskie jest unikatowo nikczemne.

Nienawiść, która to inspiruje, jest taka sama dla wszystkich tych antysemityzmów.

Tylko to, że jest to nazywane „antysyjonizmem”, nie znaczy, że nie jest to antysemityzm. Jest to po prostu najnowsza odmiana.

I, tak samo jak z poprzednimi antysemityzmami, zawsze jest ”powód” do nienawidzenia Żydów. Powody są nieodmiennie bzdurne. Są jednak wymówkami, by nienawidzić Żydów i nie czuć się jak bigot.

Antysyjonizm jest dokładnie taki sam.

Oświecenie powinno było zniszczyć antysemityzm, ponieważ rzekomo miało być obiektywne. Użyto jednak filozofii i „nauki” jako wymówek i uzasadnienia nienawiści do Żydów.

Dzisiaj ludzie, którzy twierdzą, że są przeciwko bigoterii, używają tego samego rodzaju wadliwej logiki, by powiedzieć innym, żeby nienawidzili większości Żydów. Odkrywają, że muszą odebrać Żydom status ofiary, by traktować ich jako prześladowców. Muszą.

Antysemityzm NIGDY nie ma rzeczywistego powodu – ale zawsze ma wymówkę.

Dzisiejszy antysemityzm oparty jest na całej serii wymówek, które obwiniają Izrael za kłopoty świata, tak samo, jak poprzednie obwiniały Żydów za kłopoty świata. Podczas Inkwizycji i w innych czasach, zarówno pod rządami chrześcijan, jak muzułmanów, Żydom mówiono, że muszą wyrzec się judaizmu, by pozbyć się piętna bycia Żydem; dzisiaj mówi się Żydom, że muszą wyrzec się syjonizmu, by zostać zaakceptowani jako członkowie pewnych grup.

U podstawy wszystkich tych wersji antysemityzmu jest dokładnie ta sama nienawiść do Żydów, a uzasadnienia tej nienawiści tworzy się potem. Nienawiść jest wspólnym mianownikiem. Nie ma niczego bardziej uzasadnionego w dzisiejszym antysyjonizmie niż było w starym antysemityzmie.

Yes, anti-Zionism is just the latest flavor of antisemitism

Elder of Ziyon, 20 czerwca 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Elder of Ziyon
Amerykański autor blogu pod tym tytułem, który wielokrotnie zmuszał media amerykańskie do prostowania kłamliwych informacji na temat Izraela.

http://www.listyznaszegosadu.pl/m/brunatna-fala/tak-antysyjonizm-jest-tylko-najnowsza-odmiana-antysemityzmu

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.