Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Nagroda Nobla z ekonomii w 2019 roku trafiła do trzech osób za walkę z ubóstwem

Nagroda Nobla z ekonomii w 2019 roku trafiła do trzech osób. Są to Abhijit Banerjee, Esther Duflo i Michael Kremer. Nagrodzono ich za eksperymentalne podejście do walki z ubóstwem.

Wiecej TUTAJ


Polscy Sprawiedliwi wraz z delegacją państwową oddali głosy w Tel Awiwie

Polscy Sprawiedliwi wśród Narodów Świata i weterani II wojny światowej, którzy wraz z delegacją państwową przybyli w niedzielę do Izraela, oddali głosy w wyborach parlamentarnych. Podczas głosowania w Ambasadzie RP w Tel Awiwie podkreślali, że to ich obowiązek.

Wiecej TUTAJ


Ministerstwo: Sprawa dyrektora Dariusza Stoli? Nie ma powodu, by o tym rozmawiać

– W sprawie nominacji Dariusza Stoli wszystko już zostało powiedziane. Nie ma żadnego powodu, by jeszcze raz o tym rozmawiać – w taki sposób zagranicznemu korespondentowi odpowiedziało Ministerstwo Kultury.

Wiecej TUTAJ


ISIS wraca pod skrzydła Turcji

Jedną z najbardziej groteskowych propozycji wysuniętych przed turecką ofensywą militarną przeciwko syryjskim Kurdom było to, że w zamian za aprobatę Waszyngtonu turecki prezydent, Recep Tayyip Erdogan, przejmie odpowiedzialność za – jak się szacuje – 90 tysięcy wojowników ISIS oraz ich rodziny, obecnie zamkniętych w ośrodkach internowania, których pilnują Kurdowie.

Wiecej TUTAJ


Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków

Przywódcy Hamasu, palestyńskiej grupy terrorystycznej, która rządzi Strefa Gazy od 2007 roku, wydają się mieć serca z kamienia, nieporuszone cierpieniem ludności żyjącej pod ich rządami.

Wiecej TUTAJ


„Honorując Sprawiedliwych” – koncert w Jerozolimie ku czci Polaków ratujących Żydów

Koncert „Honorując Sprawiedliwych” – muzyka kantoralna oraz utwory Piotra Rubika dedykowane polskim Sprawiedliwym wśród Narodów Świata – odbył się w Jerozolimie. Na koncert przybyli także mieszkańcy Izraela, w tym potomkowie ocalonych.

Wiecej TUTAJ


Dzieciństwo w pasiakach. Wstrząsające wspomnienia dzieci, które przetrwały Auschwitz

Gdy przybywali do obozu, mieli po kilka, może kilkanaście lat. Na tyle dużo, by nie trafić prosto do komory gazowej; ale zbyt mało, by strażnicy uznali ich za w pełni dorosłych. Po latach opowiadają, jak udało im się przeżyć – a także, jak wygląda piekło widziane oczami dziecka.

Wiecej TUTAJ


Potężna, genialna i rozpustna – caryca Katarzyna Wielka

Dla jednych bezwzględna intrygantka, dla innych matka narodu. Elokwentna dama i niewyżyta kochanka. Reformatorka oraz despotka. W biografii Katarzyny Wielkiej, uważanej za jedną z najwybitniejszych władczyń w historii, zapisano wiele tajemnic i zaskakujących, bo nieoczywistych faktów. Zarówno ze świata polityki, jak i królewskiej sypialni. W życiu carycy nie brakowało pikanterii…

Wiecej TUTAJ


Odsłonięto gwiazdę Artura Rubinsteina w łódzkiej Alei Sław 

Gwiazdę światowej sławy pianisty i zdobywcy Oscara Artura Rubinsteina odsłonięto dziś w łódzkiej Alei Sław przy ul. Piotrkowskiej 70. Zrobiła to osobiście córka artysty – Ewa Rubinstein.

Wiecej TUTAJ


Ambasada w Szwecji Nobla dla Tokarczuk prawie nie dostrzegła. Spec od żużla zajmuje się tam kulturą

Na szczęście to jest tak, że to nie Olga Tokarczuk potrzebuje Polski, lecz Polska potrzebuje Olgi Tokarczuk – mówi jedna z moich rozmówczyń. Tuż po tym, jak polska pisarka została uhonorowana literacką Nagrodą Nobla, wszystko stanęło na głowie – co jaskrawo widać w polskich placówkach w Sztokholmie. Ale po kolei…

Wiecej TUTAJ


Help me with this petition!

Do not award A. Merkel  the Theodor Herzl Award

Will you join me? Click below to find out more, add your name and share:

Petition


Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.