Polityka

ODPOWIEDZ DO A. LIBERMANA I JEGO ZWOLENNIKÓW

Napisala i przyslala Zosia Braun

 

LIBERMAN – KAPITULACJA!

 

Poniewaz ostatnie wypowiedzi A. Libermana, jego hasła i cała kompania/reklamy przedwyborcze są rozgłaszane po całym Izraelu (są trucizną intelektualną dla społeczeństwa), niewątpliwie mogą być doskonałym przykładem/pomysłem dla wszystkich antysemitów zarówno żydowskiego jak i nieżydowskiego pochodzenia.
Moim obowiązkiem obywatelskim jest przedstawić fakty i obalić niebezpieczne kłamstwa.
A.Liberman chce obalić siłę Najwyższego i przeprowadzić głosowanie czy wybór tego duchowego przywódcy nam odpowiada czy nie.


Chce obalić naszą Świętą Torę i spełnianie Mizwot, co stanowi podstawową definicję narodu zydowskiego a negacja tych wymagań jest jednoznaczna z zagładą duchową i kontynuacją historyczną. (Final Solution- Jak Haman lub prawa za czasow panowania Grecji/powstanieMakabeuszy)

Święta Tora – Żydowski kodeks prawny.

Mizwot – praktyczne nakazy życiowe wedlug praw zydowskich.

Przytocze wypowiedzi przywodcow niezydowskich:
Prawa Judaizmu, to kompas moralny dla calego swiata, bez tych praw ludzkosc jest zdolna doprowadzic do samozniszczenia. (Prezydent Truman)
Z pamiętników H-tlera (imach shmo ve zichro):
Żydzi popełnili „dwa przestępstwa” wobec ludzkości:
Wprowadzili zasady moralnosci oraz robią „defekty” w ciałach niemowlat (Brit Mila) …z wielkim zdziwieniem i obawą to są też cele A. Libermana i jeg zwolennikow.

TEMAT 1. PRAWA TORY I SPELNIANIE MIZWOT W ZYCIU CODZIENNYM

Chronią nas jako Odrębny Naród, i zapewniły nam przetrwanie dwóch tysięcy lat, bez istnienia formalnego państwa, bez istnienia obroni wojskowej, bez istnienia geograficznego miejsca na kuli ziemskiej ( jest jeszcze dużo argumentow, ale na wstępie to wystarczy do rozmyślania) BEZ TYCH DWÓCH PODSTAWOWYCH ZASAD NARÓD ŻYDOWSKI ZAPRZESTALBY ISTNIEĆ, JAK WIELE NARODÓW W HISTORII.

Nie ma kontynuacji dla narodu, jezeli nie ma swego stałego kodeksu prawnego i w tym wypadku Israel, jako państwo bez Judaizmu i oparte tylko na przewadze wojskowej ma małą szansę długiego przetrwania, jako że jest rownież zagrożenie przewagi demograficznej nieŻydow.

TEMAT 2. WOJSKOWE OBOWIAZKI RELIGIJNYCH UCZNIOW Z YESZIWOT

Ten temat jest umyslnie błędnie i klamliwie przedstawiony przez A.Libermana i jego zwolennikow, i jak zwykle połowa prawdy to najgorsze kłamstwo. Dla przypomnienia: podstawowe prawa modlitwy (halachot tfila) są oparte na wymaganiach jakie obowiazywały Żydów w obozach wojskowych w czasie tułaczki po pustyni. Obowiazki sluzby wojskowej były i są przestrzegane w Judaizmie, ale obowiązują jeżeli faktycznie armia i wszystkie prawa wojskowe są rownież oparte wedlug praw halachatycznnych (które są przestregane dla żydowskich zolnierzy nawet w wojsku amerykanskim). Udział żolnierzy religijnych stale wzrasta i jest popierany przez Rabinow z Yesziwot, ktorzy udzielaja specjalnego przygotowania i wsparcia przed wojskiem a także mają stały kontakt w czasie słuzby wojskowej ze swoimi uczniami.

 

TEMAT 3. FINANSOWE UTRZYMYWANIE UBOGICH RODZIN RELIGIJNYCH PRZEZ PAŃSTWO.

Zydowskie rodziny ortodoksyjne otrzymuja taka samą kwote z Urzedu Bituach Leumi (UBEZPIECZENIE SPOŁECZNE) jak i wielodzietne rodziny arabskie/beduinskie (które maja tradycje poligamii i każda matka dostaje zapomogę wedlug ilości dzieci).
Taka decyzja „biedność z wyboru” jest wielkim poswieceniem kazdej rodziny żydowskiej, gdzie mąż, głowa rodziny poswięca swój czas na naukę Świetej Tory. To jest podejście ideologiczne i nikt nie ma prawa tego negowoć lub zabraniać. Tak jak jest napisane „Ein Tora ein kemach” ale tez odworotnie „Ein Kemach ein Tora”. Interpretacja tego podejscia jest jednoznaczna – egzystencja kazdego Żyda jest sciśle związana z przestreganiem praw Tory i vice versa.

TEMAT 4. KONIECZNOSC KSZTALCENIA W YESHIWOT (ZYDOWSKIE UNIWERSYTETY RELIGIJNE)

Porównując naukę na Uniwestytach, które dają wyższe wyksztalcenie we wszytkich kierunkach naukowych, praktycznych (ale tez tylko dla rozwoju intelektualnego ) tak samo jest w Instytucjach Zydowskiego Uniwersytetu Judaizmu (Yesziwot), ktore A. Liberman i jego zwolennicy chcą zniszczyć lub w ogóle zamknąć (odmawiając zapomogi panstwowej, ktore sa udostepnione uniwersytetom). Z Yesziwot wychodzą profesjonalni pracownicy tacy jak Rabini, Sedziowie (zatrudniani przez Sady Rabinackie), wszystkie tematy zwiazane z Kaszrut (inspekcja koszernego jedzenia, restauracji sklepow spozywczych itd) i wiele innych zawodow.

TEMAT 5. UDZIAŁ SPOłECZNY RABINÓW I ORGANIZACJI CHARYTATYWNYCH W CODZIENNYM ŻYCIU W IZRAELU.

Izrael zajmuje pierwsze miejsce na swiecie, jesli chodzi o ilosc organizacji charytatywnych i wzajemnej pomocy i wsparacie, tzw. GMACHIM (Gmilut Chasadim). Wiele organizacji przyjezdza do Bnei Braku, aby poznac zasady takiego podejscia spolecznego, ktore jest oparte na prawach z Tory. Oszczedzamy w ten sposob ogromne budzety panstwowe i jest nieskonczona ilosc nagrod i podziekowan za takie inicjatywy. (Organizacje takie jak: Ezer me Zion, Rav Firer – Ezra le Marpe, organizacje wolentariuszy w szpitalach, w domach dziecka itp)
Jeszcze kilka waznych faktow:
W izraelskich wiezieniach poprawczych i nie tylko, Rabini prowadza nauke Talmudu dla zydowskich wiezniow i jest to jedyna metoda aby człowiek mógł zrozumieć i naprawić swoje zasady życiowe.
W miastach, gdzie jest przewaga ortodoksyjnych Zydow, nie ma posterunkow policyjnych poniewaz procent przestepczości jest „zbyt niski”.
I na zakonczenie.

A. Liberman i jego zwolenicy prowadzi akcje i wojnę anytyzydowską/antyTora. Jego „liberalizm” to tylko chwilowa wzmianka historyczna, która nie ma żadnych szans na przetrwanie.
Netzach Israel Lo Iszaker. Narod Zydowski jest wieczny, tak jak wieczna jest nasza Swieta Tora i 613 Mizwot.

Kategorie: Polityka

5 odpowiedzi »

 1. Czesc moi drodzy. Faktycznie wpoili w nas „niewiare” i brak szacunku dla tradycji zydowskiej. W tejze tradycji nie ma obowiazku wiary i liczy sie tylko to co robisz. Nikt nie nakazuje nikomu wierzyc w cokolwiek, ale zabronic istnienia tradycji zydowskiej – to juz duza przesada. Liberman wedlug mnie, nie walczy z religia, a walczy o glosy obywateli Izraela, ktorzy nie sa Zydami. Wedlug praw Izraela kazy kto mial jednego dziadka Zyda, ma prawo zostac obywatelem kraju. Ustanowiono takie prawo by przeciwstawic je niemieckim prawom z okresu panowania Hitlera. Liberman chce glosy tych wlasnie objetych prawem obywatelstwa, ale nie prawem zydowskim. Gdzie maja zyc i praktykowac swoja religie ci Zydzi? Nie moga w Polsce, nie moga w Anglii i Francji i nie w USA. Czy panstwo zydowskie powstalo tylko dla nie religijnych? Z moich prywatnych obserwachji zycia w USA jestem coraz bardziej przekonana, ze jesli sie chce miec zydowskie wnuki – nic z tego bez panstwa Izrael i bez uprawiania jakiejs wersji zydowskiej religii. Wedlug psychologow – dzieci, ktore uczeszczaja z rodzicami do swiatyni jakiejkolwiek religii i rowniez maja pewne rytualy religijne w domu – maja duzo wieksze szanse na lepsze wyksztalcenie i lepsza pozycje w zyciu zawodowym. Z religijnych rytualow w moim rodzinnym domu: moj Tata kazdej wiosny ciagnal mnie do kongregacji, gdzie kupowal paczki macy. Gdy zadawalam mu pytanie „dlaczego?” odpowiedz byla co roku: „bo ja lubie jesc mace”. Nie dlatego, ze mu brakuje jego domu rodzinnego – bron Boze. No i oczywiscie kuchnia mojej Mamy – kopia kuchni jej Mamy. Nie wolno mi bylo pic mleka po zjedzeniu kanapki z szynka („bardzo zdrowe”), bo mozna dostac skretu kiszek. Badzcie zdrowi i nie badzcie zlosliwi w stosunku do tych, ktorzy utrzymuja zydowskie tradycje.

 2. Tak, to dopiero trucizna . Ileż w tym niby religijnym jazgocie nienawiści .
  Śmieje się sama do siebie, bo ja- osoba dosyć do niedawna niezbyt lubiąca Libermana , zaczynam widzieć go w pozytywnym świetle. A to wszystko dzięki Zosi Braun. DZIEKUJE!
  Jako osoba religijna, powinna Zosia bardziej wierzyć w Boga i nie zarzucać Libermanowi , ze obali Najwyższego. Pytam : jak osoba religijna może w ogóle tak myśleć.
  Torai 613 mitzwot , Dekalog i inne wielkie dzieła ducha narodu i religii żydowskiej są dla mnie nie mniej ważne niż dla autorki, ale nie obawiam się , ze liberalizm może je zniszczyć .Przypominam autorce tez, ze dzisiaj mamy żydowskie państwo, z żydowskim wojskiem , (w którym to krańcowo religijni obywatele nie chcą służyć), nadal jesteśmy narodem, Judaizm ma pełne prawa rozwoju nawet w krajach antysemickich , a co dopiero tu , w Izraelu, gdzie pełno jest religijnych szkół i Yesziwot i w każdej izraelskiej szkole naucza się Tanach , czyli cala nasza żydowska tradycje. lepiej by było gdyby panował tu większy rozdział religii od życia cywilnego , gdyby śluby można było zawierać tez cywilne( choć chupa to piękna tradycja), no w ogóle zawsze jest lepiej kiedy obywatele maja większe pole do wyboru. Słowem: stawiam na demokracje i liberalizm.
  Chciałabym tez zapytać o jakie pamiętniki Hitlera chodzi. Ja znam tylko jedne – fałszywkę , na która najwyraźniej powołuje się autorka porównując obywatela i polityka Izraela z Hitlerem , Hamanem itd…To naprawdę jest dla mnie nie zrozumiałe.
  Proszę sie opamiętać: ten artykuł brzmi jak bardzo radykalna propaganda. Czułam się dziwnie zastanawiając się nad tym czy autorka w ogóle pamięta kto jest czytelnikiem Blogu Reunion69.

 3. Do Alexa, jeszcze jedno pytanie.
  Czy Twoje pra pra przodkowie byli by tak samo dumni ze swego antiTora pra pra wnuka?

 4. Jeśli przedstawione w artykule tezy są zbieżne z poglądami autorki, to, choć jestem Żydem z dziada, pradziada i babki, prababki, to diametralnie z nią się nie zgadzam i wydaje mi się, że bardziej ”trucizną intelektualną dla społeczeństwa” są jej poglądy niż zaprezentowanego Libermana.

 5. Z tego co tu czytam, jak zły i okropny jest ten Liberman, jestem kompletnym jego zwolennikiem, i tak mu dopomóż Bóg. Szkoda że tak późno dowiedziałem się o jego wadach.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.