Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

 

 

 


Ukraińcy zdradzają szczegóły zestrzelenia samolotu w Iranie. „Rakieta uderzyła w kokpit”

Strona ukraińska poinformowała o nowych szczegółach dotyczących zestrzelenia samolotu pasażerskiego pod Teheranem, do czego przyznał się Iran. Władze Ukrainy od razu miały wiedzieć o tym, że doszło do zestrzelenia, ale nie podawały tego publicznie, by eksperci nie zostali wyrzuceni z kraju. Rakieta miała trafić w kokpit i od razu zabić pilotów.

Wiecej TUTAJ


Ziobro mówi, co zrobi z sądami. Ustawa kagańcowa to nie koniec, będzie weryfikacja wszystkich sędziów

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro po raz pierwszy przyznał otwarcie, że przejmowanie kontroli nad sądami przez władzę PiS nie skończy się na uchwaleniu ustawy kagańcowej. Ziobro zapowiedział, że władza planuje jeszcze zmianę struktury sądów, co otworzy furtkę do weryfikacji wszystkich sędziów w Polsce i usuwania niepokornych sędziów z zawodu

Wiecej TUTAJ


Solejmani, dżihadyści i chrześcijanie

Nieżyjący dowódca Siły Kuds IRGC, Kasem Solejmani, ma pokaźne medialne życie pozagrobowe. Po jego zabiciu szwedzka telewizja publiczna opisała go jako „najwyższego rangą dyplomatę” i „super-znakomitość”[1]. Podczas gdy niektóre media amerykańskie mówiły o nim „ekstrawagancki” lub „wojownik-filozof” i rozpływały się nad jego olbrzymim pogrzebem, ludzie Bliskiego Wschodu poza orbitą Iranu na ogół mieli znacznie bardziej  zjadliwe poglądy na tego człowieka.

Calosc TUTAJ


Ofensywa styczniowa, czyli jak Żukow z Koniewem „zaorali” Niemców w trzy tygodnie

12 stycznia 1945 r. znad Wisły ruszyła wielka ofensywa Armii Czerwonej nazwana później operacją wiślańsko-odrzańską. Żołnierzom radzieckim wydano rozkaz: na zachód! Niemcy mieli nadzieję, że uda się zatrzymać „Iwanów” na rozbudowanych liniach umocnień i w miastach-twierdzach. Ale ich system obrony szybko się rozsypał i T-34 popędziły przed siebie. Tempo natarcia zaskoczyło nawet radzieckich dowódców! Wojska marszałków Żukowa i Koniewa pokonały 500 km w trzy tygodnie i zatrzymały się dopiero na Odrze…

Wiecej TUTAJ


Pogrom w Radziłowie. W 1941 r. mój ojciec zabił 16-letnią Żydówkę. Po latach obwinił za to Kościół

Zaprowadzili ją na pole, kazali kopać dół. Zaczęli bić. Skrodzki kijem, Kosmaczewski kamieniem. Zasypali ją w płytkim dole – był nie głębszy niż pół metra.

Wiecej TUTAJ


„Pośle Kaczyński, wraz ze swoją świtą, bądźcie przeklęci”. Wadim Tyszkiewicz może oddać mandat senatora. Mocne słowa

Wadim Tyszkiewicz zadeklarował, że może zrezygnować z mandatu senatora. „Polityka jest obrzydliwa. To nie mój świat i błędem było wchodzenie w tę matnię” – napisał. W ostrych słowach zwraca się do Jarosława Kaczyńskiego.

Wiecej TUTAJ


Rosja chce poruszyć temat „fałszowania historii” w Radzie Europy

Podczas najbliższej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy rosyjska delegacja planuje poruszyć temat ochrony pamięci o wojnie z nazizmem oraz fałszowania historii – informuje „Rzeczpospolita”, powołując się na rosyjską agencję prasową TASS. Ma to być reakcja na stanowisko polskich władz.

Czytaj więcej TUTAJ


Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa

Jak dotąd Boko Haram zniszczyło 900 kościołów w północnej Nigerii. Od 2015 roku zabito tam co najmniej 16 tysięcy chrześcijan.

Wiecej TUTAJ


 

Communist Poland Documentary


Dorota Wysocka-Schnepf rozmawia z profesorem Andrzejem Friszke

Prof. Friszke: Gdy więźniowie Dachau czekali na egzekucję, Brygada Świętokrzyska piła szampana z Gestapo

 

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.