Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

 


Francja po cichu wprowadza z powrotem przestępstwo bluźnierstwa

Dzisiaj we Francji, kraju, który zawsze uświęcał wolność słowa i prawo do krytykowania religii i ideologii, niektórzy ludzie w systemie sprawiedliwości po cichu i de facto wprowadzają z powrotem prawo o bluźnierstwie.

Calosc TUTAJ


Poruszające oświadczenie nowego dyrektora Muzeum Polin

“Dzisiaj, gdy w poczuciu ambiwalencji wchodzę do Muzeum jako jego dyrektor, mam dla wszystkich jedno przesłanie: będę robił wszystko, co w mojej mocy, aby rozwijać potencjał instytucji, której profesor Stola oddał tyle serca i kawał życia” – napisał Zygmunt Stępiński, powołany w przez ministra kultury na stanowisko dyrektora Muzeum Polin.

Calosc TUTAJ


“Tylko on umie sprowadzić do domu krzywdzone izraelskie dzieci”. Netanjahu potrafi wygrać każde wybory

Gdy tylko były znane wyniki exit poll po którychś kolejnych izraelskich wyborach, tłum zebrany
przed Twierdzą Żabotyńskiego, telawiwskim budynkiem mieszczącym władze prawicowej partii
Likud, skandował: – Bibi, król Izraela! Beniamin Netanjahu miał przegrać, ale wygrał. Znów
okazało się, że jak prawdziwie królewskie głowy jest niezatapialny.

Calosc  TUTAJ


WIELKIE ZMILCZENIE

Dla wielu Ślązaków jest to historia wciąż żywa, bo rodzinna. Co 75 lat temu działo się na Górnym Śląsku? I jak o tym pamiętać?

W Świętochłowicach-Zgodzie, przy ulicy Wojska Polskiego, są ogrody działkowe. W 1943 r. na tym terenie władze III Rzeszy utworzyły obóz koncentracyjny KL Eintrachthütte; była to filia Auschwitz. Gdy pod koniec stycznia 1945 r. miasto zajęła Armia Czerwona, infrastrukturę przejęli polscy komuniści. Oficjalnie nazwany obozem pracy Zgoda (faktycznie będący obozem koncentracyjnym) i podległy Ministerstwu Bezpieczeństwa Publicznego, stał się symbolem tego, co obecnie nazywa się Tragedią Górnośląską.

Calosc TUTAJ


Chiński ekspert: Źródłem koronawirusa mogą nie być Chiny. Opanujemy epidemię do końca kwietnia

Źródłem nowego koronawirusa mogą nie być Chiny – uważa jeden z wiodących chińskich epidemiologów. Według najnowszych danych, w Chinach z powodu koronawirusa zmarły 2744 osoby. Zakażonych jest prawie 78 i pół tysiąca.
Wiecej TUTAJ

„Mało się różnią od bydła”. Jak naprawdę wyglądali polscy chłopi pańszczyźniani?

Nieludzki i wprost niewyobrażalny wyzysk. Praca tak ciężka, że do podobnej nie zmuszano nawet zwierząt. Żałosne zarobki, brak jakiejkolwiek opieki i horrendalne warunki życia. Polscy chłopi pańszczyźniani nie byli wcale zdrowi, silni i zahartowani. W przededniu upadku Rzeczypospolitej przedstawiali obraz nędzy i rozpaczy.

Calosc TUTAJ


Towarzystwo Jana Karskiego zabiera głos w sprawie spółki Amazon

Jeżeli Jeff Bezos, najbogatszy człowiek świata, chętnie deklarujący przywiązanie do ideałów humanizmu, przeoczył, że jego Amazon zajmuje się handlem idei Juliusa Streichera, pozwalamy sobie zwrócić mu na to uwagę – podkreśla w oświadczeniu Towarzystwo Jana Karskiego.

Calosc TUTAJ

 


PRZEDWOJENNA WARSZAWA W KOLORZE | WARSAW 1939 | REMASTERING CYFROWY


Austria Passes Anti-BDS Resolution in Unanimous Vote

The resolution condemns the BDS movement as anti-Semitic and calls on the Austrian government to withhold federal funds from and avoid cooperation with organizations tied to the BDS movement.

Calosc TUTAJ


Na uniwersytecie bronią antysemickich wpisów Bartyzela. Mamy wstrząsający dokument z Torunia

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: