Polityka

Jest pewien wirus, który rozprzestrzenia się szybciej od koronawirusa!

 

Tym wirusem jest antysemityzm.

 


Wygląda na to, że w ostatnim czasie media społecznościowe eksplodowały od antysemickich komentarzy w stylu, że to „Żydzi stworzyli koronawirusa” i że ​​Izrael w odmienny sposób leczy Żydów i nie-Żydów.

Można powiedzieć, że jesteśmy do tego przyzwyczajeni, gdyż na przestrzeni długich wieków Żydów zawsze obwiniano za wszelkiego rodzaju choroby, epidemie i nieszczęścia społeczne. Nic więc dziwnego, że także i tym razem podobne oskarżenia wysunięto wobec Żydom. Jednak w dzisiejszej dobie nowych technologii, szybkiej komunikacji i cyfrowych możliwości przekraczających wszystkie fizyczne granice, antysemityzm rośnie i jest coraz bardziej zjadliwy. I wraz z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa na całym świeci, tak samo rozprzestrzenia się coraz silniejsza nienawiść do Żydów. Badania przeprowadzone w „zwykłych” czasach pokazały, że w mediach społecznościowych co półtorej minuty pojawiały się treści antysemickie. Można przypuszczać, że teraz ta częstotliwość tylko wzrosła.

Media społecznościowe eksplodowały antysemickimi komentarzami – od oskarżeń, że to „Żydzi stworzyli koronawirusa”, po absurdalne fałszywe oskarżenia, że ​​Izrael stosuje odrębne leczenie dla Żydów i nie-Żydów. Znane prawicowe platformy (takie jak Gab) eksplodowały od teorii spiskowych wiążących Żydów z koronawirusem. Tacy znani antysemici jak David Duke, z całej siły sugerują, że „Izrael i globalne elity syjonistyczne odpowiadają za koronawirusa”. Również Iran zaczął rozpowszechniać bezsensowne insynuacje, że to „amerykańscy Żydzi” stoją za stworzeniem koronawirusa i że „elementy syjonistyczne rozwinęły śmiertelny szczep koronawirusa”. Taktyka ta ma na celu odwróceniu uwagi irańskiego społeczeństwa od porażki rządu w walce z koronawirusem. Jordańska telewizja przedstawiała wypowiedź islamskiego kleryka mówiącego, że Żydzi są „bardziej niebezpieczni niż koronawirus, AIDS i cholera”. Iracki analityk polityczny powiedział w telewizji, że koronawirus jest izraelskim „spiskiem mającym na celu zmniejszenie populacji świata”. W Turcji, prasa i politycy publicznie obwiniają Izrael za koronawirusa, w tym jeden polityk stwierdził, że „wirus służy celom syjonizmu polegającym na zmniejszeniu populacji ludzi i zapobieganiu jej wzrostowi, a ważne badania pokazują, że … Syjonizm to licząca pięć tysięcy lat bakteria, która spowodowała liczne cierpienia ludzkości”. Również Hollywood nie jest odporne na wirusa antysemityzmu, i aktorka Rosanna Arquette bezpodstawnie stwierdziła, że Izrael od roku posiada szczepionkę, a żydowski biznes ukrywa tę informacje dla większego zysku.

Nie mniej nienawistne niż teorie spiskowe i mowa nienawiści, są oburzające komentarze wykorzystujące pandemię do oczernienia państwa Izrael. Dziennikarze Human Rights Watch oskarżyli Izrael, że nie pomaga Palestyńczykom rozprzestrzeniać się szybciej niż sam koronawirus. Podobną propagandę rozpowszechniają palestyńscy studenci na kampusach uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych.

Plaga antysemityzmu jest ciągłym problemem w mediach społecznościowych, ponieważ stanowią nieocenzurowaną globalną przestrzeń przekazywania informacji, a czasem anonimowe platformy służą do transmisji na cały świat. Ale ta globalna pandemia w ciągu zaledwie kilku dni pokazała, że antysemityzm rozwija się dziś nie tylko wśród zwykłych neonazistów lub radykalnych islamistów, ale także wśród światowych liderów, dziennikarzy, obrońców praw człowieka i innych. Po raz kolejny irracjonalna obsesja na punkcie Żydów pokazuje, że antysemityzm nie jest problemem marginalnym, ale powszechnym.


Efraim

 

 

 

 

 

 


https://m.jpost.com/…/The-virus-spreading-faster-than-coron…

Kategorie: Polityka

1 odpowiedź »

  1. Na razie jeszcze za wcześnie na Goga i Magoga. Koronawirus stanowi dopiero forpocztę.
    Nie jestem prorokiem
    Amen

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.