Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

77. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim będzie obchodzona inaczej niż przez ostatnie lata.

Z powodu epidemii oficjalne uroczystości, a także wydarzenia towarzyszące przeniosły się do internetu – przekazał PAP Lesław Piszewski, przewodniczący Zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie.

Calosc TUTAJ

Danuta Stankiewicz

Polecam serdecznie w przyszłości a dzis jeden z najbardziej wzruszających utworów z płyty Danuty Stankiewicz Warszawo ma z okazji 77 rocznicy powstania w getcie warszawskim Płyta była cegiełką na Muzeum Żydów Polskich POLIN


Wirtualne zwiedzanie terenu dawnego KL Plaszow – możliwe od niedzieli

w niedzielę krakowskie Muzeum Galicja udostępni w swoich mediach społecznościowych około godzinny film, dzięki któremu wszyscy zainteresowani będą mogli wirtualnie zwiedzić teren dawnego KL Plaszow.

Calosc TUTAJ

IPN odda cześć powstańcom z getta warszawskiego w 77. rocznicę zrywu

Prezes IPN Jarosław Szarek oraz jego zastępca Mateusz Szpytma złożą w piątek w południe kwiaty przed Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie – zapowiedział Instytut. W ten sposób IPN odda cześć powstańcom z getta warszawskiego z okazji 77. rocznicy zrywu.

Calosc TUTAJ


Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela

Przywódcy Hamasu, palestyńskiej grupy islamistycznej, która rządzi Gazą od 2007 roku, mówią, że niepokoją się brakiem medycznych respiratorów podczas wybuchu pandemii koronawirusa.

Calosc TUTAJ


Cykl filmów historycznych o warszawskim getcie, wystawa „Co trzeci spośród nas”, słuchowisko „Gdy powstawało warszawskie getto” – to niektóre wydarzenia symbolicznie upamiętniające 77. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, które odbywać się będą za pośrednictwem internetu.

WiecejTUTAJ

Iran podobno dostarcza szkolenia i zbroi szyicką grupę „Liga Rewolucjonistów”, by atakowała siły USA, kompanie naftowe i porywała żołnierzy w Iraku

8 kwietnia 2020 r. wychodząca w Londynie gazeta „Al-Quds Al-Arabi” opublikowała informację powołując się na „źródło sił bezpieczeństwa”, że Iran dostarcza szkolenia i broni nowo założonej grupie irackich szyitów o nazwie „Liga Rewolucjonistów”, by atakowała interesy USA i szkodziła interesom Zatoki.

Calosc TUTAJ


COVID-19: Najbezpieczniej jest obecnie w Izraelu.

Liczba ofiar koronawirusa przekroczyła na całym świecie 120 tysięcy. Liczba stwierdzonych zakażeń zbliża się natomiast do dwóch milionów. Które kraje są najbardziej bezpieczne podczas walki z pandemią i jak na tym tle wypada Polska?

Calosc TUTAJ


Google Algorithm Continues To Spread Antisemitism And Holocaust Denial – Contrary To Google’s Claim That It Has Removed Such Material

On Google’s image search (images.google.com), benign search terms relating to Jews or Yiddish phrases yield alarmingly hateful and inciting results. Antisemitic and racist caricatures appear among top search results leading to white supremacist and conspiracy websites. Moreover, Google’s search algorithm, which suggests additional search terms for the user to click on in order to narrow the search, includes primarily white supremacist and antisemitic terminology, leading the user toward further misinformation and other hateful content.

Wiecej TUTAJ


Prezydent stolicy zachęca do udziału w akcji Żonkile w 77. rocznicę powstania w getcie

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zachęca, aby w 77. rocznicę wybuchu w getcie warszawskim, wziąć udział w akcji Żonkile, która w tym roku ze względu na epidemię odbędzie się wirtualnie. Na znak pamięci w niedzielę zostaną także w mieście włączone syreny.
Calosc TUTAJ

W. Putin: defilada 9 maja przełożona na inny termin

Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował w czwartek, że z powodu pandemii koronawirusa zdecydował o przełożeniu na inny termin defilady na placu Czerwonym, która miała się odbyć 9 maja, gdy Rosja obchodzi Dzień Zwycięstwa w II wojnie światowej.

Calosc TUTAJ


Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.