ANTYSEMITYZM KARMI SIĘ MITAMI

.Jerzy Klechta

 


Antysemityzm? Jaki znowu antysemityzm? „Patrioci” wymazują z pamięci wszystko co złe w polskim wykonaniu. Wg nich ten, ktotwierdzi inaczej, kala własne gniazdo. Sądzą, że zagłuszając, wymazując czarne, haniebne karty z przeszłości bronią ojczyznę.
Jest całkiem przeciwnie.

Antysemityzmu nic nie legitymizuje. Ani to, że po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r. Żydzi grali pierwsze skrzypce w szeregach prosowieckiej Komunistycznej Partii Polskiej, ani to, że po II wojnie światowej jako prominentni funkcjonariusze stalinowskiej bezpieki PRL wydawali najsurowsze wyroki na
bohaterach AK i żołnierzach armii gen. Andersa. Z worka faktów można wyjąć także inne. Ukazujące przywiązanie Żydów do polskości. W Legionach Józefa Piłsudskiego znalazło się wielu bojowników o niepodległość Polski, którzy byli pochodzenia żydowskiego. W Katyniu zamordowany został nie jeden oficer pochodzenia żydowskiego, na Syberię zesłano nie jednego adwokata czy urzędnika – polskiego Żyda.

Antysemityzm karmi się mitami. Piłsudski miał wśród bliskich współpracowników polskich Żydów i to jego zamierzano zamordować 90 lat temu. Przez „omyłkę” zabity został prezydent Gabriel Narutowicz. Sympatię Marszałka Żydzi odwzajemnili w 1928 r. głosując na piłsudczykowski BBWR. W okresie międzywojennym (dane z 1931 r.) w Polsce liczącej prawie 32 mln ludzi, ponad 3 mln stanowili Żydzi. Na polskiej wsi było ich zaledwie 3.2 proc. W miastach żyło ponad 27 proc. ludności , w tym 27 proc. stanowili Żydzi. Oto przedwojenne „żydowskie” miasta: Lublin (35 proc.), Łódź ( 33), Kraków (32), Warszawa (30), Wilno (28 proc.). Iluż znanych na cały świat Żydów wydała Polska! Wspomnę największego Polaka wśród Żydów i największego Żyda wśród Polaków, przyjaciela wybitnych Polaków, wirtuoza Artura Rubinsteina z Łodzi.

Mit żydokomuny, nie należy do przeszłości, ożywa współcześnie raz po raz. Antysemityzm wybucha głośniej zawsze wtedy, gdy mamy kłopoty sami z sobą. Żyd dla antysemitów był i pozostał wrogiem Polski. Kto nie podziela tej opinii – nie jest już Polakiem.

Antysemici to najgorszy gatunek mieszkańców Polski.
Jerzy Klechta


Wszystkie wpisy Jerzego

TUTAJ

One Response to “ANTYSEMITYZM KARMI SIĘ MITAMI”

  1. AntyPolacy to jednak najgorszy gatunek mieszkańców Polski.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: