Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

.

PKO EKSTRAKLASA. EUROPA BĘDZIE OGLĄDAĆ MECZE POLSKIEJ LIGI

Wielka Brytania, Irlandia, Dania, Szwecja, Norwegia, Izrael, Niemcy, Austria i Szwajcaria – kibice tych państw będą mogli oglądać mecze polskiej PKO Bank Polski Ekstraklasy, która sezon wznawia już za tydzień. Niewykluczone, że na polską piłkę skuszą się także inne państwa.

Wiecej TUTAJ


Kanadyjski uczony w islamie, szejk Younus Kathrada: Mówię do MEMRI TV, że dżihad nie znaczy terroryzm; znaczy raczej zaprowadzenie islamu na całym świecie

W piątek 15 maja 2020 kanadyjski uczony w islamie, szejk Younus Kathrada, wygłosił kazanie zamieszczone na kanale YouTube Muslim Youth Victoria. Na zakończenie kazania poprosił Allaha o wsparcie tych, którzy prowadzą dżihad w Jego sprawie. Zwracając się do B’nai Brith, MEMRI TV i „wrogów Allaha” szejk Kathrada wyjaśnił, że dżihad w islamie nie znaczy terroryzmu, ale że zamiast tego znaczy środki do ustanowienia sprawiedliwości.

Wiecej TUTAJ


Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu

Trzech chińskich działaczy internetowych zniknęło i prawdopodobnie zostali zatrzymani przez policję. Podobno zostali oskarżeni o zachowywanie artykułów, które usunęli chińscy cenzorzy Internetu. Chen Mei, Cai Wei i narzeczona Caia zaginęli 19 kwietnia.

Wiecej TUTAJ


26 czerwca otwieramy muzeum i wystawę czasową “Tu Muranów” // Muzeum online

Wiecej TUTAJ


Słup ze słów

 Jacek Podsiadło napisał wiersz, który z wielu powodów wydaje nam się ważny. Wsłuchując się w ciszę po Żydach panującą przez wiele lat po wojnie, ale też w głosy z gett słyszalne jeszcze dziś, oddając cześć więzionej w Auschwitz i zamordowanej w Kielcach młodziutkiej Bajli Gertner i próbując przejrzeć tajemnice własnego życiorysu, poeta wysnuwa z nich jakąś prawdę dotyczącą nas wszystkich. Być może wiersz ten poruszy i w nas strunę, której dawno lub nigdy nie dotykaliśmy. Chcemy, by wszystkie nasze Czytelniczki i Czytelnicy mogli go przeczytać – dlatego zostawiamy dla Was tę stronę otwartą.

Wiecej TUTAJ

Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa

Wyobraźmy sobie sytuację, w której co roku, 7 maja, Niemcy obchodzą upamiętnienie klęski nazistowskiego państwa ze swastykami, skandowaniem antysemickich sloganów i twierdzeniem, że Volksdeutsche wydaleni z Polski, Czechosłowacji i Węgier byli prawdziwymi ofiarami.
 
Calosc TUTAJ

Papież Benedykt XVI : „zło spenetrowało wewnętrzny świat wiary”.

– Po filmie „Zabawa w chowanego” mam wrażenie, że nie zaoszczędzimy wstydu i upokorzenia ani pasterzom Kościoła, ani przełożonym zakonnym, ani nam kapłanom, ani wiernym – mówi o. Adam Żak SJ, koordynator Konferencji Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży.
Wiecej TUTAJ

Rabin Abraham Skórka: Jan Paweł II zdefiniował zakres nowych relacji między żydami a katolikami

Jan Paweł II zdefiniował zakres nowych relacji między żydami a katolikami. Musimy kontynuować jego drogę dialogu między narodami, narodami i religiami w nadchodzących latach – powiedział współkierujący Instytutem Relacji Żydowsko-Chrześcijańskich na Uniwersytecie Świętego Józefa w Filadelfii rabin Abraham Skórka.

Wiecej TUTAJ

Biskup kryje księdza, państwo kryje biskupa. Widzieliśmy nowy film braci Sekielskich

„Zabawa w chowanego” braci Sekielskich to historia o tym, gdzie i jak ukryć księdza, który molestował dzieci. Film pokazuje, że Kościół potrafi to robić doskonale. Ale winne jest także państwo

Wiecej TUTAJ


Kim są Palestyńczycy ?

Przyjęte jest na świecie i w Izraelu, że Państwo Izrael wywłaszczyło Palestyńczyków z ich ziemi, na której żyli przez wieki. Może warto zastanowić się, co mówi na ten temat historia?
Wiecej TUTAJ

Polska homofobem Europy. W całej Unii żadne państwo nie traktuje obywateli LGBTI gorzej

Było źle, jest tragicznie. Według właśnie opublikowanego międzynarodowego rankingu równouprawnienia osób LGBT w Europie, Polska oficjalnie spadła z przedostatniego na ostatnie miejsce w całej Unii Europejskiej. I to nie dlatego, że w Europie dzieje się coraz lepiej
Wiecej TUTAJ

M. Schudrich o Janie Pawle II: nikt w historii nie uczynił więcej, by wyeliminować plagę antysemityzmu

Żaden inny papież nie uczynił więcej, by uleczyć bolesne rany, a nikt w historii nie uczynił więcej, by skutecznie wyeliminować plagę antysemityzmu – podkreśla naczelny rabin Polski Michael Schudrich w wydanym w niedzielę komunikacie z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

   Wiecej TUTAJ

Prof. A. Nowak: wojna z bolszewikami 1920 r. ma swoją podwójną perspektywę

Wojna z bolszewikami 1920 r. to starcie dwóch kultur Europy Wschodniej: wolności Rzeczypospolitej i ideału cara-samodzierżawcy, lecz także efekt czegoś gorszego: połączenia struktury imperium rosyjskiego z komunizmem – mówi PAP historyk prof. Andrzej Nowak o swojej nowej książce „Klęska imperium zła. Rok 1920”.

Wiecej TUTAJ

Romowie upamiętnili 76. rocznicę buntu swych przodków w KL Auschwitz

Delegacja Stowarzyszenia Romów w Polsce upamiętniła w sobotę Sinti i Romów, którzy 76 lat temu zbuntowali się w tzw. obozie cygańskim, będącym częścią niemieckiego KL Auschwitz II-Birkenau. Złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku upamiętniającym romskie ofiary obozu.

Wiecej TUTAJ

Street art wita wychodzących z domów mieszkańców stolicy

Tysiąc reprodukcji dzieł street artu pojawiło się w przestrzeni miasta – jako plakaty w kawiarniach, naklejki na warzywach i owocach w lokalnych sklepikach, ozdoby kubków do kawy na wynos i także na chodnikach.

  Wiecej TUTAJ

 


Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: