Polityka

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 30.7 – 31.7


30 lipca 2020 r.


agencja bezpieczeństwa wewnętrznego Szin Bet ujawniła, że miesiąc temu izraelska marynarka wojenna zatrzymała Palestyńczyka, który usiłował drogą morską przedostać się ze Strefy Gazy do Izraela. Do zatrzymania doszło jeszcze na morzu. Po identyfikacji okazało się, że był to 24-letni Izz al-Din Hussein, członek grupy obrony przeciwlotniczej Hamasu w Strefie Gazy. Podczas przesłuchań ujawnił on szereg cennych informacji na temat organizacji Hamas. Ujawnił on, że powierzono mu wyrzutnię z rakietami przeciwlotniczymi, z zadaniem zestrzelenia izraelskiego helikoptera, jeśli wyląduje w pobliżu jego domu w Gazie. W ramach swojej działalności Hussein brał udział w różnych szkoleniach i działaniach przeciwko Izraelowi. Obserwował ruch izraelskich samolotów i helikopterów na niebie nad strefą. “Jego działalność w Hamasie i ogromna wiedza, jaką zdobył dzięki temu zdobył, stały się wyjątkowym źródłem informacji dla Szin Bet.” Uciekł on ze Strefy Gazy 28 czerwca, z zamiarem poddania się w Izraelu.


Chińscy hakerzy powiązani z rządem zaatakowali firmę biotechnologiczną Moderna Inc, wiodącego amerykańskiego dewelopera badań nad szczepionkami przeciwko korona wirusowi, na początku tego roku, aby ukraść cenne dane, według amerykańskiego urzędnika bezpieczeństwa śledzącego chińskie działania hakerskie.


Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo powiedział w czwartek, że Stany Zjednoczone nadal oceniają, jak zareagują na zakup rosyjskich systemów obrony przeciwrakietowej S-400 przez Turcję.
„Nadal oceniamy, jak zastosować sankcje, aby osiągnąć nasz ostateczny cel” – powiedział Pompeo podczas przesłuchania senatora Partii Demokratycznej Boba Menendeza podczas przesłuchania w senackiej komisji spraw zagranicznych.

W Izraelu jest obecnie 32756 aktywnych przypadków COVID-19, poinformowało Ministerstwo Zdrowia późnym czwartkiem rano, publikując zaktualizowane dane.
Liczba ofiar śmiertelnych w całym kraju od początku pandemii wynosi obecnie 497, po tym jak od północy zmarły kolejne cztery osoby.

Rabin Shmuel Kamenetsky, jeden z czołowych przywódców amerykańskiej społeczności ortodoksyjnej, opowiedział się za reelekcją prezydenta Donalda Trumpa, podała Żydowska Agencja Telegraficzna

Stany Zjednoczone krytykują szereg narodów Europy Środkowej i Wschodniej. w tym Polsce, za to, że nie zrekompensowali ofiarom Holokaustu, ich rodzinom i społecznościom mienia przejętego podczas nazistowskiej okupacji podczas II wojny światowej, ponieważ liczba ocalałych maleje z powodu wieku.
W opublikowanym w środę raporcie Departament Stanu wezwał Bośnię, Białoruś, Ukrainę, a zwłaszcza Polskę, za niepodejmowanie działań w związku z roszczeniami reprywatyzacyjnymi. W raporcie potraktowano również Chorwację, Łotwę i Rosję, co prawdopodobnie spotka się z gniewnymi reakcjami zidentyfikowanych rządów.

 ministerstwo obrony gościło doroczną amerykańsko-izraelską grupę doradczą ds. polityki obronnej, której współprzewodniczył szef biura polityczno-wojskowego Zohar Palti i podsekretarz obrony ds. polityki USA dr James Anderson. Grupa służy jako główna platforma dla rozwijania partnerstwa obronnego USA-Izrael. Z powodu koronawirusa spotkanie odbyło się w postaci wideokonferencji. Podczas sesji obie strony omawiały strategiczne i regionalne wyzwania dla bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem Iranu i jego złośliwej aktywności regionalnej, a także irańskich aspiracji nuklearnych. Strony omówiły również ogólną współpracę obronną i interoperacyjność wojskową. Ponadto strona izraelska przedstawiła główne elementy planów dotyczących rozbudowy armii, ze szczególnym uwzględnieniem sił powietrznych. Następnie przedstawiciele izraelskich sił powietrznych na czele z gen. Ran Kochavem odbyli wirtualne spotkanie z przedstawicielami Europejskiego Dowództwa Armii USA. Podczas spotkania podpisano dokument określający wspólną aktywność obu systemów obrony powietrznej w razie sytuacji kryzysowej w Izraelu.

minister obrony Benny Gantz nakazał Siłom Obronnym Izraela przygotowanie odpowiedzi wymierzonej w Liban, na wypadek gdyby Hezbollah skrzywdził żołnierzy lub obywateli Izraela. Jeśli Hezbollah przeprowadzi atak, Siły Obronne Izraela będą działać nie tylko przeciwko terrorystom i infrastrukturze Hezbollahu, ale także przeciwko infrastrukturze Libanu. “Instrukcja została wydana podczas konsultacji przeprowadzonych przez Gantza z szefem sztabu Avivem Kochavi i głównymi dowódcami armii. Kochavi przedstawił stanowisko, zgodnie z którym odpowiedzialność za ewentualną reakcję Hezbollahu i jej konsekwencje powinna spoczywać nie tylko na organizacji, ale także na Libanie i jego rządzie. Jeśli organizacja terrorystyczna spróbuje przeprowadzić kolejny atak, zobaczymy niezwykłe działania ze strony Sił Obronnych Izraela przeciwko Hezbollahowi i krajowi Liban. Nadchodzące dni będą kluczowe. Siły Obronne Izraela są w najwyższym stanie gotowości.”

31 lipca 2020 r.


Ministerstwo Zdrowia zgłosiło 1785 nowych diagnoz w ciągu ostatnich 24 godzin; liczba poważnych, intubowanych pacjentów utrzymuje się na stałym poziomie, ponieważ czterech kolejnych Izraelczyków umiera z powodu powikłań COVID-19


irański najwyższy przywódca ajatollah Ali Chamenei powiedział w piątek, że jego kraj nie będzie negocjował ze Stanami Zjednoczonymi, ponieważ Ameryka użyje rozmów wyłącznie do celów propagandowych.


Czołowy izraelski profesor archeologii twierdzi, że garść małych figurek męskich związanych z posągami koni z X i IX wieku pne, odkrytych w wielu miejscach starożytnego Królestwa Judy, jest w rzeczywistości reprezentacjami biblijnego izraelskiego Boga, Jahwe. Profesor Uniwersytetu Hebrajskiego Yosef Garfinkel opublikował w piątek swoją teorię w artykule dla popularnego czasopisma o tematyce archeologicznej, Biblical Archaeology Review, w wydaniu z jesieni 2020 r.


Członek wpływowego irańskiego organu bezpieczeństwa powiedział w piątek, że wykluczył ataki dronów lub rakiet jako przyczynę wybuchu w miejscu nuklearnym na początku tego miesiąca. Incydent miał miejsce 2 lipca w magazynie w budowie kompleksu nuklearnego Natanz w środkowym Iranie, ale nie spowodował ofiar ani zanieczyszczenia radioaktywnego, według organu jądrowego Iranu.


​Izraelska armia testuje nowy model wozu opancerzonego, wyposażonego w najnowsze technologie. Jak się okazuje, jedną z takich nowych technologii są kontrolery z konsoli Xbox 360, wprowadzone do użytku w 2005 roku. Całość ma przemówić do młodszych osób i zachęcić do pozostania w wojsku.


Efraim i inni

 

Kategorie: Polityka

4 odpowiedzi »

 1. O.K. Przyjmując współczynnik inflacji nie 10 tylko 20 otrzymujemy 40 miliardów dolarów. Mnożąc te 40 miliardów dolarów przez aktualny kurs dolara czyli 1 dolar równy 3,8 zł. otrzymamy 152 miliardy zł. A więc każda z miliona żydowskich rodzin przed wojną dysponowała majątkiem równym 152 tysiącom obecnych złotych. Oczywiście jest to nierealne. Rudery, w których mieszkała większość z miliona żydowskich rodzin przed wojną, z pewnością nie były warte obecne 152 tysiące zł. I tyle w temacie. A tak w ogóle to pieniędzy trzeba szukać u Niemców, ale jest problem np.jak wycenić moją zamordowaną matkę i resztę rodziny?

 2. Dlaczego Niemcy ? To Polacy mieszkaja dzisiaj w tych ruderach czy na pobudowanych na gruncie nalezacym do Zydow nie-ruderach.

  Ojciec kiedys powiedzial ze on sam mieszkal w ruderze na Balutach, ale rodzice skladali grosz do grosza i placili na jakis fundusz zakupu ziemi, zeby ”bylo dla dzieci”. Mnostwo bylo takich-a teraz kmiotki orza tam ,nalezy im sie.po ”Zydkach”.
  A tak mi sie przypomina :kilka lat temu ktos ”podlozyl swinie” burmistrzowej Warszawy I rozglosil ze kupila dom ktory ”zagarnal szmalcownik XX po zmordowanych Zydach”
  Oddala zdaje sie to, czy tez oddala ”Skarbowi Panstwa” iles milionow za to.
  Nikt jakos nie mowil ze to ”rudera”.

 3. Wyliczenia watpliwe, chociazby z tego powodu ze 1$ z 1939 jest 19$ dzisiaj,nie 14.
  Niech Jedwabnicy orza i mieszkaja w pozydowskim, Bozia im to dala chcialoby sie powiedziec, ale nie, z jakiej racji.

 4. Na marginesie raportu Departamentu Stanu. Jak każdy Żyd lubię liczyć, noto liczę.
  1/ Przed wojną Żydzi szacowali swój majątek na 10 miliardów złotych co czyni 2 miliardy dolarów ponieważ przed wojną 1 dolar miał wartość 5 złotych. Po pomnożeniu 2 miliardów dolarów przez współczynnik inflacji 10 otrzymujemy 20 miliardów dolarów jako aktualną wartość żydowskiego majątku przed wojną.
  2/ Obecnie amerykańscy Żydzi, a dokładnie WJRO twierdzą, że Polska jest im winna 65 miliardów dolarów. Dzieląc 65 miliardów przez milion żydowskich rodzin żyjących w Polsce przed wojna otrzymujemy 65 tys. dolarów czyli w przybliżeniu 247 tysięcy złotych jako aktualną wartość majątku każdej, powtarzam każdej, z żydowskich rodzin żyjących w Polsce przed wojną. Za te pieniądze można obecnie kupić mieszkanie, np.poza Warszawą..
  3/ Obecnie WJRO domaga się od Polski nie 65, ale 300 miliardów dolarów. I tu dopiero robi się ciekawie. Po podzieleniu 300 miliardów przez milion żydowskich rodzin otrzymujemy 300 tysięcy dolarów. Za taką kasę można obecnie kupić niezłą willę na Florydzie.

  Powyższe obliczenia zakładają, że cały majątek polskich Żydów wyszedł z wojny bez szwanku co brzmi jak bajka, ale niech tam. WJRO zaklina się, że kiedy otrzyma od Polski te pieniądze to przeznaczy je między innymi na pomoc dla jeszcze żyjących w Polsce ocalonych Żydów, do których ja się zaliczam. Jakoś nie wierzę w te obiecanki, ale na wszelki wypadek nie ruszam się z domu bez worka na pieniądze. Pozdrawiam.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.