Uncategorized

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 11.8 – 12.8

.


11 sierpnia 2020 r.


zgodnie z zarządzeniem ministra obrony Benny’ego Gantza rano zamknięto przejście graniczne Kerem Shalom między Izraelem a Strefą Gazy. Dyrektywa wynika z kontynuowania wypuszczania balonów zapalających ze Strefy Gazy. Przez przejście graniczne będą przepuszczane tylko transporty z pomocą humanitarną i paliwem. „Decyzja została podjęta po konsultacjach dotyczących bezpieczeństwa i w świetle powtarzających się ataków terrorystycznych ze Strefy Gazy przeciwko obywatelom Izraela, które stanowią pogwałcenie suwerenności Izraela. Wypuszczanie balonów zapalających oraz naruszanie spokoju i bezpieczeństwa zaszkodzi przede wszystkim mieszkańcom Strefy Gazy, rozwojowi ich gospodarki i zaprzepaści próby poprawienia sytuacji jej cywilnych mieszkańców. Siły Obronne Izraela będą stanowczo reagować na wszelkie naruszenia naszej suwerenności i zagrożenia bezpieczeństwa naszych obywateli. Hamas ponosi odpowiedzialność za wszystko, co dzieje się w Strefie Gazy w stosunku do Izraela, i poniesie konsekwencje za przemoc, jakiej dopuszczą się wobec obywateli Izraela.”


o najmniej 28 stanowisk rakietowych powiązanych z libańską organizacją terrorystyczną Hezbollah zostało zlokalizowanych na obszarach cywilnych w całym Bejrucie, podał The Jerusalem Post, powołując się na raport Alma Research and Education Center.
Raport ujawnia, że ​​miejsca te są wykorzystywane do produkcji, przechowywania i wystrzeliwania pocisków balistycznych ziemia-ziemia średniego zasięgu, takich jak irański Fateh-110 i jego syryjski odpowiednik M600.

izraelscy żołnierze przeprowadzili rano działania operacyjne na granicy libańskiej w rejonie libańskiej wioski Majs al-Dżabal i izraelskiego kibucu Jiftach. W porozumieniu z międzynarodowymi siłami UNIFIL, trzy izraelskie czołgi przekroczyły ogrodzenie graniczne, pozostając jednak na terytorium państwa Izrael. Działania obejmowały przeprowadzenie patrolu ze skanowaniem terenu. „Siły Obronne Izraela nadal utrzymują zwiększoną gotowość i podejmują działania w pobliżu granicy w celu ochrony mieszkańców północy i zachowania suwerenności państwa Izrael.”


palestyńscy terroryści od rana kontynuowali wypuszczanie ze Strefy Gazy balonów z podwieszonymi bombami zapalającymi, które do południa wywołały osiem pożarów na przygranicznych terenach rolniczych na Negewie. Minister obrony Benny Gantz ostrzegł: „Jeśli grupy terrorystów nie zaprzestaną wypuszczać balonów zapalających, odpowiemy na to siłą. Hamas umożliwia atakowanie Izraela za pomocą podwieszanych do balonów urządzeń zapalających i bomb. Nie zaakceptujemy tego, dlatego w zamknęliśmy przejście graniczne Kerem Shalom. Mądrze byłoby przestać zagrażać bezpieczeństwu i pokojowi państwa Izrael.”


Rosyjskie ministerstwo zdrowia wydało zezwolenie regulacyjne na pierwszą na świecie szczepionkę COVID-19, opracowaną przez moskiewski Instytut Gamaleya, po niecałych dwóch miesiącach testów na ludziach, powiedział we wtorek prezydent Władimir Putin.

Minister zdrowia Yuli Edelstein powiedział we wtorek, że Izrael przeprowadzi rozmowy z Moskwą po oświadczeniu prezydenta Władimira Putina, że ​​Rosji udało się stworzyć działającą szczepionkę, która wkrótce przejdzie testy fazy III.Jeśli bedziemy przekonani, że jest to poważny produkt – spróbujemy rozpocząć negocjacje w tej sprawie” – powiedział Edelstein.


popołudniem trzęsienie ziemi o sile 3,5 stopnia w skali Richtera dotknęło rejon miasta Safed w Górnej Galilei. Nie zgłoszono żadnych szkód.


Były libański minister sprawiedliwości nazywa Hezbollah „morderczą” grupą terrorystyczną Pośród opadu wybuchu w Bejrucie, Ashraf Rifi apeluje o ochronę dla każdego, kto poprowadzi dochodzenie, ponieważ „ Hezbollah może zabić każdego sędziego, który uzna, że ​​jest odpowiedzialny ”


czołowy ekspert ds. zdrowia prof. Ron Blitze powiedział: „Spadek liczby nowych infekcji koronawirusem jest jedynie złudzeniem optycznym. Jeśli odejmiemy z liczby testów, te wykonywane w domach opieki, to od lipca zobaczymy stały wzrost nowych infekcji. Nie ma żadnego spadku, ale jest stabilizacja wzrostu, którą obserwujemy w kraju od wielu tygodni. Chociaż ta stabilizacja jest mile widziana, to jednak nadal stanowi duże zagrożenie przeciążenia systemu opieki zdrowotnej, którego na dłuższą metę nie będziemy w stanie znieść. System opieki zdrowotnej niebezpiecznie zbliża się do granic swoich możliwości. W tej chwili potrzebny jest szeroki program działań na przyszłość, zmierzający do obniżenia odsetek zakażeń, liczby codziennych zakażeń i liczby ciężko chorych. Dopiero wtedy będziemy mogli spokojnie wkroczyć we wrzesień, w święta i początek roku szkolnego. Jednak w tej chwili, ze względu na stabilizację, którą obserwujemy, ogólnokrajowa blokada nie jest jeszcze w porządku obrad. Zamknięcie jest szybkim i skutecznym sposobem na obniżenie wskaźnika infekcji, ale wiąże się z nie do zniesienia kosztami, które mają wpływ na gospodarkę, społeczeństwo i zdrowie publiczne.”


W obliczu impasu w sprawie budżetu państwa grożącego  nowymi wyborami to we wtorek wieczorem premier Benjamin Netanjahu zażądał, aby minister obrony Benny Gantz wyraził zgodę na kilka zmian w umowie koalicyjnej w sprawach niezwiązanych z budżetem, jako warunek aby rząd byl nienaruszony.


12 sierpnia 2020 r.


izraelskie siły powietrzne zbombardowały w nocy cele Hamasu w Strefie Gazy. Celami były przygraniczne punkty obserwacyjne, a także kompleks wojskowy i infrastruktura podziemna organizacji. Atak był odwetem za wypuszczanie balonów zapalających.


po raz pierwszy od pięciu miesięcy Egipt otworzył rano przejście graniczne Rafah ze Strefą Gazy. Przejście będzie otwarte przez trzy dni, aby umożliwić przekroczenie granicy setkom podróżnych. Ma to na celu złagodzenie napięcia i uspokojenie sytuacji w Strefie Gazy.


Izrael twierdzi, że odparł próbę włamania do północnokoreańskiego przemysłu obronnego

Cyberprzestępcy z grupy Lazarus utworzyli fałszywe konta LinkedIn, próbując przekonać izraelskich urzędników lukratywnymi ofertami pracy, aby uzyskać dostęp do ich sieci


 linie lotnicze British Airways poinformowały, że 13 sierpnia wznawiają loty z londyńskiego lotniska Heathrow do Tel Awiwu. Loty będą odbywać się w każdą niedzielę, poniedziałek i czwartek. Z Wielkiej Brytanii latają też samoloty Easy Jet i WizzAir. Obecnie wszyscy cudzoziemcy, za wyjątkiem określonych przepisami przypadków, mają zakaz wjazdu do Izraela. Izraelczycy powracający z krajów o niskim wskaźniku infekcji nie będą już musieli podlegać kwarantannie 14 dni. W Wielkiej Brytanii podróżni z Izraela muszą zostać poddani kwarantannie przez obowiązkowy okres 14 dni.


Facebook i Instagram zakazują teorii spiskowych na temat kontrolowania świata przez Żydów

Po bojkocie reklam, którym przewodzą organizacje praw człowieka, gigant mediów społecznościowych twierdzi, że robi postępy w łapaniu mowy nienawiści, w tym antysemityzmu


 palestyńscy terroryści od rana kontynuowali wypuszczanie ze Strefy Gazy balonów z podwieszonymi bombami zapalającymi, które do południa wywołały 3 pożary na przygranicznych terenach rolniczych na Negewie. Pożary wybuchły także w kibucach Jad Mordechai i Zikim.


Izrael podobno rozmawia z krajami UE na temat podróży bez kwarantanny

Oficjalna decyzja o tym, gdzie Izraelczycy mogą odwiedzić i skąd mogą wrócić bez konieczności poddawania się kwarantannie, zostanie ogłoszona w czwartek; Greckie FM z wizytą w Izraelu


Efraim i inni

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.