Polityka

Fakty o wybuchu w Bejrucie

.

Przyslala Zosia Braun.

Przetlumaczone przy pomocy Google


Podczas gdy Libańczycy walczą o odzyskanie sił po katastrofalnych ofiarach śmiertelnych i zniszczeniach spowodowanych eksplozją w Bejrucie, pojawia się więcej pytań niż odpowiedzi. Oficjalna historia, że ​​w 2013 r. Libańscy urzędnicy portowi skonfiskowali pływający pod banderą Mołdawii statek płynący do Mozambiku, załadowany wybuchowymi chemikaliami, nie odnosi się do innych ujawnionych faktów, które należy zbadać:

1. Sekcje portu w Bejrucie znajdują się pod kontrolą organizacji terrorystycznej Hezbollah. Izraelscy urzędnicy od dawna narzekają, że port w Bejrucie, „port Hezbollahu”, był wykorzystywany przez terrorystów do przemycania kontrabandy i broni do Libanu. Jak niedawno stwierdził ambasador ONZ Danny Danon: „Izrael odkrył, że Iran i jego Siły Quds eksploatują cywilne kanały morskie, a zwłaszcza port w Bejrucie”.

2. Hezbollah ma długą historię nielegalnego pozyskiwania i składowania azotanu amonu na obszarach cywilnych. W 2015 roku brytyjska policja M15 i metra przeprowadziły nalot na tajny magazyn Hezbollahu w Londynie, który zawierał 3 tony azotanu amonu. Rząd brytyjski haniebnie zatuszował nalot, aby nie zniszczyć stosunków z Iranem wkrótce po podpisaniu niebezpiecznego porozumienia nuklearnego. Uważa się, że Hezbollah planował użyć chemikaliów do ataku w Wielkiej Brytanii. .

Click here

3. W tym samym roku policja na Cyprze odkryła magazyn Hezbollahu, w którym przechowywano 8,3 tony azotanu amonu. Funkcjonariusz Hezbollahu został aresztowany i oskarżony o planowanie ataku terrorystycznego. „Prokurator stwierdził, że libańsko-kanadyjski Hussein Bassam Abdallah przyznał, że Hezbollah miał na celu zorganizowanie ataków terrorystycznych na izraelskie interesy na Cyprze przy użyciu azotanu amonu, którego miał pilnować w domu innego urzędnika wspieranej przez Iran grupy”.

 Click here

4. Na początku tego roku izraelski wywiad przekazał policji niemieckiej informacje o lokalizacji składów azotanu amonu przez Hezbollah w południowych Niemczech. Fakt, że irańska grupa terrorystyczna magazynowała materiały wybuchowe na niemieckiej ziemi, pomogła w zmuszeniu Berlina do zdelegalizowania wszystkich skrzydeł organizacji Hezbollah. „Mossad podobno przekazał Niemcom informacje o magazynach na południu kraju, w których Hezbollah przechował setki kilogramów azotanu amonu, materiału używanego do produkcji materiałów wybuchowych”.  Click here

5. Hezbollah ma długą historię i przemyślaną strategię gromadzenia rakiet, broni i materiałów wybuchowych na obszarach cywilnych. Hezbollah celowo wykorzystuje dzielnice cywilne, w tym piwnice szkół, meczety, budynki mieszkalne i szpitale, jako składy rakiet. Terroryści rozumieją, że izraelskie siły powietrzne byłyby utrudnione w reagowaniu na rakiety wystrzelone z ośrodków cywilnych podczas następnej wojny z Libanem. A jeśli Izrael zaatakuje wyrzutnie i zabije cywili, Hezbollah liczy, że ONZ, Europejczycy i MTK natychmiast oskarżą Izrael o zbrodnie wojenne. Hezbollah nazywa to programem „ludzkiej tarczy”.  Click here

6. W 2016 r. Główny terrorysta Hezbollahu, Hassan Nasrallah, zagroził, że wystrzeli rakiety do magazynu amoniaku w Hajfie. Przyrzekł, że eksplozja będzie jak bomba atomowa uderzająca w Izrael. Powtarzał to groźbę kilkakrotnie, zmuszając izraelskich urzędników do usunięcia zbiorników magazynowych. „Przywódca Hezbollahu Hassan Nasrallah groził w przeszłości, że zniszczy Izrael, wywołując masową eksplozję w porcie w Hajfie przy użyciu zbiorników amoniaku, która, jak powiedział, byłaby jak eksplozja„ nuklearna ”. Ponadto Hezbollah rzekomo dążył do nabycia azotanu amonu przez Syrię od 2009 roku i próbował zinfiltrować ministerstwo rolnictwa w Libanie, aby to zrobić, według ujawnionych depesz dyplomatycznych ”.  Click here

7. W Walentynki 2005 r. Grupa terrorystów z Hezbollahu zamordowała w Bejrucie ówczesnego premiera Libanu Rafika Haririego za pomocą potężnej bomby. W masowej eksplozji zginęło 21 osób. Hariri był zdecydowanym przeciwnikiem ugrupowania Hezbollah i reżimu syryjskiego przywódcy Bashara al-Assada, który próbował przejąć kontrolę nad Libanem. Czterech zabójców Hezbollahu jest sądzonych zaocznie przez sąd ONZ za morderstwo. Jak na ironię, po 15 latach zwlekania, Specjalny Trybunał ONZ ds. Libanu, rozpatrujący sprawę Haririego, wyda w piątek swoją decyzję. Uważa się, że Specjalny Trybunał uzna Hezbollah za odpowiedzialny za atak bombowy.

Click here

Długie zaangażowanie Hezbollahu w próby pozyskania i składowania azotanu amonu utrwala rosnące podejrzenia, że ​​irańska organizacja terrorystyczna, która rządzi Libanem, była bezpośrednio zaangażowana w składowanie chemikaliów w porcie w Bejrucie. Kiedy ludność Libanu skończy walczyć ze zniszczeniami i opłakiwać zmarłych i rannych, zacznie się na dobre wskazywanie na rolę Hezbollahu w tej tragedii. Specjalny Trybunał dla Libanu, którego werdykt w procesie o zabójstwo Haririego jeszcze bardziej podkreśli winę Hezbollahu. Hezbollah i jego irańscy władcy, główne źródło niestabilności na Bliskim Wschodzie, muszą zostać wypędzeni z Libanu.


Artykul znajdzisz w linku ponizej
http://www.israellawcenter.org

Kategorie: Polityka, Uncategorized

1 odpowiedź »

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.