Uncategorized

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 21.8- 22.8


21 sierpnia 2020 r.


Siły Obronne Izraela zakazały rano rolnikom pracy na swoich polach, jeśli znajdują się blisko granicy ze Strefą Gazy. Wiadomo także, że od rana wzmacniana jest izraelska obecność wojskowa na granicach strefy. W nocy ze Strefy Gazy wystrzelono ogółem 12 rakiet, z których 9 zestrzelił system obrony Iron Dome.Prezydent Reuven Rivlin stwierdził, że atski balonowe i rakietowe „nie mogą stać się rutyną. Nie pozwolimy na to, by Hamas działał poza kontrolą. Tymczasem jednak Izraelczycy mieszkający w okolicach Gazy mieli kolejną ciężką noc, i doznali poważnych zniszczeń swego mienia. Jesteśmy razem z nimi i jesteśmy pełni wdzięczności za ich ocalenie. Dopóki Hamas kontynuuje swoje ataki, nie będziemy stać z boku. Siły Obronne Izraela odpowiedzą z siłą i determinacją. Za każdy atak będzie nalot, i będziemy to kontynuować, nawet jeśli będzie to wymagało dużej cierpliwości i czasu. Pożary, rakiety i balony wybuchowe nie staną się rutyną. Wierzymy w Siły Obronne Izraela i ich możliwości. Nalegam, aby nie ustąpiły, dopóki nie powróci cisza.”


 

 Joe Biden zamknął Narodową Konwencję Demokratów w taki sposób, w jaki rozpoczął swoją kampanię w kwietniu ubiegłego roku: przywołując to, co przedstawił jako bezduszność prezydenta USA Donalda Trumpa na rasizm i antysemityzm.


Izraelski test oddechowy COVID-19 prawidłowo zidentyfikował wszystkich pozytywnych pacjentów w badaniu klinicznym w Wuhan w Chinach, zgodnie z niedawno recenzowanym badaniem .


Hamas wydał rano Hamas oświadczenie, że nie zawaha się dalszej eskalacji przemocy wobec Izraela. „Reakcja ruchu oporu jasno pokazuje, że jeśli będą kontynuowane bombardowania Gazy, nie zawahamy się przeprowadzić kampanii przeciwko Izraelowi. Izrael musi ponieść konsekwencje swoich czynów i zapłacić cenę za ciągłą agresję na Gazę, zaostrzenie oblężenia, zakłócanie życia mieszkańców i bombardowanie obiektów ruchu oporu.”


Izrael wydaje się biec w kierunku nowych wyborów, powiedział w piątek rano przewodniczący koalicji Miki Zohar (Likud), obwiniając partię Niebiesko-Białą za impas i twierdząc, że utrudniają one premierowi walkę z kryzysem koronawirusa.


popołudniem Palestyńczycy obrzucili kamieniami żydowskie samochody przy osiedlu Neve Tzuf w środkowej części Samarii. Nikt nie został ranny, ale szereg pojazdów zostało uszkodzonych.


popołudniem minister obrony Benny Gantz spotkał się z szefem sztabu gen. Avivem Kochavim i określił kierunek działań armii na wypadek dalszych prowokacjach ze strony Hamasu. „Właśnie zakończyłem odprawę z szefem sztabu Kochavi na temat obecnej sytuacji, gdzie Hamas wystrzelił szereg rakiet ze Strefy Gazy. Siły Obronne Izraela są przygotowane do obrony mieszkańców południa. Ci, którzy nas zaatakują, otrzymają bardzo silny cios. Nadal będziemy bronić południa i wszystkich obywateli Izraela.”


palestyńscy terroryści od rana kontynuowali wypuszczanie ze Strefy Gazy balonów z podwieszonymi bombami zapalającymi, które wywołały 22 pożary na przygranicznych terenach rolniczych na Negewie.


Minister ds. Diaspory Omer Yankelevich uczestniczył w przedsabatowym wirtualnym spotkaniu zorganizowanym przez społeczność żydowską ZEA w piątek, podczas gdy kraje nadal zbliżają się na bardziej publicznym poziomie od ogłoszenia porozumienia normalizacyjnego nieco ponad tydzień temu. „To bardzo ekscytujące, aby rozpocząć ten nowy rozdział dla obu naszych krajów” – powiedział Jankelewicz podczas ceremonii, zgodnie ze wspólnym oświadczeniem wydanym przez Radę Żydowską w Emiratach i Ministerstwo Spraw Diaspory.


ministerstwo zdrowia poinformowało, że liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wzrosła do 100 716. W stanie ciężkim jest 390 osób (116 pod respiratorami). Zmarło 809 osób. Obecnie aktywnych jest 22 122 przypadków. W ciągu ostatniej doby wykryto 1 117 nowych infekcji.
Piętnaście miast jest czerwonych: Jerozolima, Bnei Brak, Modi’in Illit, Rahat, Tira, Kafar Kassem, Ilut, Kafr Bara, Daliyat el-Karmel, Tifrach, Immanuel, Ozeria, Isfiya, Givat Brenner i Kfar Tavor.

Armia podała, że ​​palestyńscy terroryści w Strefie Gazy wystrzelili rakietę w kierunku Izraela w piątek wieczorem, która została przechwycona przez system Żelaznej Kopuły. Nie było doniesień o urazach lub uszkodzeniach.


22.sierpnia 2020r.

izraelskie czołgi ostrzelały w nocy przygraniczne punkty obserwacyjne Hamasu w południowej części Strefy Gazy. Był to odwet za wcześniejszy ostrzał rakietowy terytorium Izraela.


 

Wielka Brytania, Francja i Niemcy oświadczyły w czwartek, że nie mogą poprzeć amerykańskiego posunięcia o przywrócenie sankcji ONZ wobec Iranu, mówiąc, że jest to niezgodne z wysiłkami na rzecz wsparcia porozumienia nuklearnego z Iranem.


 W świecie architektury Nowego Jorku Stephen Jacobs jest znany ze swoich wielomilionowych dzieł, takich jak Hotel Gansevoort, elegancki hotel butikowy z barem na dachu, który był pierwszym luksusowym hotelem w modnej dzielnicy Meatpacking w mieście.Ale Jacobs niedawno ukończył zupełnie inny projekt Przez kilka lat pracował nad projektem pomnika Holokaustu dla stolicy Albanii. Odsłonięty w zeszłym miesiącu przy wejściu do Wielkiego Parku w Tiranie, prosty pomnik zawiera trzy kamienne tablice – w języku albańskim, angielskim i hebrajskim – przedstawiające historie Albańczyków, którzy ratowali Żydów podczas II wojny światowej.


 

Szef izraelskiej grupy zadaniowej do spraw koronawirusa zwrócił się do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o zakazanie corocznej pielgrzymki, podczas której chasydzi odwiedzają miasto Humań w środkowej Ukrainie z powodu obaw, że miejsce to może stać się ogniskiem wirusa – poinformował w sobotę Middle East Monitor.


Prezydent Reuven Rivlin opublikował w czwartek list w odpowiedzi na domniemany zbiorowy gwałt na nastolatce w Ejlacie, w którym stwierdził, że przypadki przemocy seksualnej „niszczą nas jako społeczeństwo”.


Libijski, uznany na arenie międzynarodowej rząd porozumienia narodowego (GNA) z siedzibą w Trypolisie ogłosił w piątek zawieszenie broni – poinformowano w oświadczeniu jego przywódców.
Szef GNA Fayez al-Sarraj „wydał instrukcje wszystkim siłom zbrojnym, aby natychmiast przerwały ogień i wszystkie operacje bojowe na wszystkich terytoriach Libii”, stwierdzono w oświadczeniu.

Co najmniej siedem pożarów wybuchło w sobotę w izraelskich społecznościach graniczących ze Strefą Gazy w wyniku wystrzelenia balonów zapalających do Izraela z enklawy kontrolowanej przez Hamas.


palestyńscy terroryści od rana kontynuowali wypuszczanie ze Strefy Gazy balonów z podwieszonymi bombami zapalającymi, które wywołały 35 pożarów na przygranicznych terenach rolniczych na Negewie. Wiązka balonów z podwieszonym ładunkiem wybuchowym doleciała do strefy przemysłowej Kiryat Gat. Saperze zneutralizowali bombę.


libańska gazeta napisała, że palestyńskie frakcje Hamas i Islamski Dżihad zapowiedziały zaostrzenie ataków ze Strefy Gazy, jeśli Izrael powróci do polityki ukierunkowanych zabójstw liderów terrorystów.


wieczorem palestyńscy terroryści wystrzelili ze Strefy Gazy rakietę, która z powodu usterki spadła wewnątrz strefy.


Szef agencji nadzoru atomowego ONZ udaje się w przyszłym tygodniu do Teheranu, aby naciskać na władze irańskie o dostęp do miejsc, w których kraj prawdopodobnie przechował lub wykorzystywał niezadeklarowane materiały jądrowe, poinformowała w sobotę organizacja.Będzie to pierwsza wizyta w Iranie dyrektora generalnego Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Rafaela Grossiego od czasu objęcia urzędu w grudniu ubiegłego roku i spowodowana intensywną międzynarodową presją na ten kraj w związku z jego programem


Świat powinien być w stanie powstrzymać pandemię koronawirusa w mniej niż dwa lata, powiedziała w piątek Światowa Organizacja Zdrowia, gdy kraje europejskie walczyły z rosnącą liczbą nowych przypadków.Europa Zachodnia przeżywała taki poziom infekcji, jakiego nie obserwowano od wielu miesięcy, szczególnie w Niemczech, Francji, Hiszpanii i we Włoszech – wzbudzając obawy przed drugą falą


Grupy terrorystyczne w Gazie ostrzegły Izrael przed powrotem do polityki ukierunkowanych zabójstw, mówiąc, że nastąpi duża i skoordynowana reakcja, w tym tysiące pocisków wystrzelonych w Tel Awiw, donosi libańska gazeta w sobotę.Źródła powiedziały gazecie popierającej Hezbollah Al-Akhbar, że „Pokój Połączonych Operacji” frakcji Gazy powiadomił Izrael, poprzez pośredników, że „zareaguje w sposób zdecydowany i zdecydowany” w przypadku, gdy Izrael dokonał zamachu.


Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo złoży wizytę w Izraelu w poniedziałek, a dzień później w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, aby omówić porozumienie normalizacyjne między krajami – podały dwa źródła poinformowane o jego planie podróży.Efraim i inni

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Mozna mniec tylko najglebsza pogarde do Ganza I innych kacykow IDFu ktorzy pozwalaja na spalenie Izraela przez prymitywnych palestyncow z Gazy-i jednoczesnie wydaja ciagle napuszone oswiadczenia o „IDF bedzie bronil …..”..poprzez ostrzeliwanie pustych pol, po poprzednim zawiadomieniu palestyncow gdzie I kiedy….
    Nic sie nie nauczyli od paralizu Rabina,Baraka,Szarona wobec terroru palestynskiego, w imie „restraint is strength” . Te F35 nic nie pomogo kiedy przywodcy Izraela sa tak zaprzatnieci byciem „humanitarnym”,
    General Gamelin, glownodowodzacy Armii Francuskiej w 1940 kiedy Niemcy napadli na jego kraj ,siedzial podobnie sparalizowany jak Ganz-i nawet odcial wszystkie linie telefoniczne od sztabu, .
    On chociaz mial wytlumacznie-mial najprawdopodobniej zaawansowany syphilis, nieuleczalny wtedy, ktory zaatakowal mu juz mozg.
    Jakie jest wytlumaczenie Ganza ?!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.