Polityka

Międzynarodówka antyizraelska

.Henryk M Broder

Artykul z Achgut.com zostal przetlumaczony przy pomocy googla


1080 posłów z 25 krajów europejskich zaapelowało we wspólnym liście do rządów swoich krajów o zapobieżenie aneksji terytoriów palestyńskich przez Izrael  znaczy Tybet przez Chiny, przyłączenie Krymu do Rosji i okupacja Cypru Północnego przez Turcję. Z partią – przywódcami niemieckich Zielonych i postkomunistami.

Wspólny list 1080 posłów z 25 krajów europejskich do europejskich rządów i przywódców politycznych przeciwko aneksji Izraela na Zachodnim Brzegu 

My, parlamentarzyści z całej Europy, którzy pracujemy na rzecz globalnego porządku opartego na zasadach, podzielamy poważne obawy dotyczące planu prezydenta Trumpa dotyczącego konfliktu izraelsko-palestyńskiego i zbliżającej się aneksji obszarów Zachodniego Brzegu przez Izrael. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni precedensem, który stworzyłoby to dla stosunków międzynarodowych jako całości.

Europa od dziesięcioleci pracuje nad sprawiedliwym rozwiązaniem konfliktu izraelsko-palestyńskiego w postaci porozumienia dwóch państw, zgodnego z prawem międzynarodowym i odpowiednimi rezolucjami Rady Bezpieczeństwa ONZ. Niestety plan prezydenta Trumpa odbiega od parametrów i zasad uzgodnionych na szczeblu międzynarodowym. Skutecznie promuje stałą izraelską kontrolę nad podzielonym terytorium palestyńskim, nie pozostawia Palestyńczyków żadnej suwerenności i daje Izraelowi zielone światło dla jednostronnej aneksji znacznych części Zachodniego Brzegu.

Zgodnie z planem Trumpa, nowa umowa koalicyjna w Izraelu przewiduje, że rząd może rozpocząć aneksję już 1 lipca 2020 r. Takie posunięcie byłoby zgubne dla perspektywy pokoju izraelsko-palestyńskiego i podważyłoby najbardziej podstawowe normy stosunków międzynarodowych, w tym Kartę Narodów Zjednoczonych.

Jesteśmy głęboko zaniepokojeni wpływem aneksji na życie Izraelczyków i Palestyńczyków, a także jej destabilizującym potencjałem w regionie u progu Europy. Ta obawa jest nie mniej poważna w czasie, gdy świat zmaga się z pandemią COVID-19, największym zbiorowym kryzysem od dziesięcioleci.

Uznając długoterminowe zaangażowanie Europy na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego, wzywamy europejskich szefów państw i rządów do zdecydowanej odpowiedzi na to wyzwanie. Europa musi odgrywać wiodącą rolę w zbliżaniu międzynarodowych podmiotów, aby zapobiec aneksji i zapewnić perspektywę porozumienia dwóch państw i sprawiedliwego rozwiązania konfliktu.

Przedstawiciele europejscy, w tym Wysoki Przedstawiciel UE do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Josep Borrell, oświadczyli, że aneksja „nie może pozostać niezakwestionowana”.

W pełni to popieramy: w 2020 r. Nie ma miejsca na gwałtowne zawłaszczenie terytorium i musi mieć to konsekwencje. Brak odpowiedniej reakcji zachęciłby inne państwa terytorialne do lekceważenia podstawowych zasad prawa międzynarodowego. Globalny porządek oparty na zasadach ma kluczowe znaczenie dla długoterminowej stabilności i bezpieczeństwa Europy. Jesteśmy nimi bardzo zainteresowani i mamy obowiązek ich chronić.

Trwałe rozwiązanie konfliktu musi spełniać uzasadnione aspiracje i potrzeby bezpieczeństwa obu stron, Izraelczyków i Palestyńczyków, oraz gwarantować im równość. Europa dysponuje dyplomatycznymi narzędziami do realizacji tego sprawiedliwego celu i jesteśmy gotowi wspierać takie wysiłki.

Z Niemiec:

Luise Amtsberg, Zieloni; Rasmus Andresen, Zieloni; Ulrike Bahr, SPD; Margarete Bause, Zieloni: Dietmar Bartsch, Die Linke; Franziska Brantner, Zieloni; Leni Breymeier, SPD; Agniesza Brugger, Zieloni; Karl-Heinz Brunner, SPD; Birch Buill-Bischoff, Die Linke; Udo Bullmann, SPD; Delara Burkhardt, SPD; Reinhart Bütikofer, Zieloni; Dieter Dehm, Die Linke; Özdem Demirel, Greens; Yasmin Fahimi, SPD; Sylvia Gabelmann, Die Linke; Kai Gehring, Zieloni; Stefan Gelbhaar, Zieloni; Sven Giegold, Zieloni; Katrin Göring-Eckardt, Green; Erhard Grundl, Zieloni; Gregor Gysi, Die Linke; Robert Habeck, Zieloni; Anja Hajduk, Zieloni; Heike Hansel, Die Linke; Gabriela Heinrich, SPD; Anton Hofreiter, Zieloni; Andrej Hunko, Die Linke; Dieter Janecek, Zieloni; Ulla Jelpke, Die Linke; Achim Kessler, Die Linke; Katja Keul, zielona; Katja Kipping, Die Linke; Cansel Kiziltepe, SPD; Sylvia Kotting-Uhl, Zieloni; Sven Lehmann, Zieloni; Sabine Leidig, Die Linke; Stefan Liebich, Die Linke; Tobias Lindner, Zieloni; Erik Marquardt, Zieloni; Christoph Matschie, SPD; Martina Michels, Zieloni, Falko Mohrs, SPD; Niema Movassat, Die Linke; Claudia Müller, Zieloni; Zaklin Nastic, lewica; Ingrid Nestle, Greens; Hannah Neumann, Zieloni; Cem Özdemir, Zieloni; Aydan Özoguz, SPD; Tobias Pflüger, Die Linke; Bernd Riexinger, Die Linke; Clauda Roth, Zieloni; Margit Stumpp, Zieloni; Jürgen Trittin, Greens; Sahra Wagenknecht, Die Linke; Gerhard Zickenheiner, Zieloni; Sabine Zimmermann, Die Linke i inni Hannah Neumann, Zieloni; Cem Özdemir, Zieloni; Aydan Özoguz, SPD; Tobias Pflüger, Die Linke; Bernd Riexinger, Die Linke; Clauda Roth, Zieloni; Margit Stumpp, Zieloni; Jürgen Trittin, Greens; Sahra Wagenknecht, Die Linke; Gerhard Zickenheiner, Zieloni; Sabine Zimmermann, Die Linke i inni Hannah Neumann, Zieloni; Cem Özdemir, Zieloni; Aydan Özoguz, SPD; Tobias Pflüger, Die Linke; Bernd Riexinger, Die Linke; Clauda Roth, Zieloni; Margit Stumpp, Zieloni; Jürgen Trittin, Greens; Sahra Wagenknecht, Die Linke; Gerhard Zickenheiner, Zieloni; Sabine Zimmermann, Die Linke i inni


https://www.achgut.com/artikel/die_anti_israelische_internationale

Kategorie: Polityka

5 odpowiedzi »

 1. A propo. W Dolinie Jordanu nie mieszkaja arabowie, a goszcza. Ty zdrajco.

 2. Chce cie przypomniec, ze Premier Izraela, zdrajca, bo dane o 5 milionow to oficjalna publikacja urzedu statystycznego podlegajacy gabinetowi premiera. Zdrajca Nataniahu wolal zlote piaski Abu Dabi niz aneksje tego co Bog, jezeli w niego wierzysz i on jest i on to dal nam.
  Zgadza sie. 5000.000 Zydow zdrajcoww jest przeciw okupacji. Nie sam Nataniahu. Dlatego go wybrali.

 3. W strefie C żyje około 500 tys Żydów i między 100 i 200 tysięcy Arabów. W dolinie Jםrdanu żyje około 15 tys Żydów i około 65 tys Arabów. Większość Arabów jest skupiona w okolicach Jerycho, które jest i tak pod jurysdykcją arabską.

  Oba rejony, z wyjątkiem Jerycho, są pod kontrolą izraelską z mocy umów Oslo za zgodą i z podpisem Arabów. Abu Mazen często to zapomina.

  Technicznie “aneksacja” a raczej wdrożenie prawa izraelskiego w terenie, obróci zatem około 220 tys Arabów w szczęśliwych posiadaczy paszportu izraelskiego. Po cichu już nam dziękowali, a teraz są rozczarowani. Następnym razem, cierpliwości.
  Ta liczba nawet nie przypomina 5 mln ze wpisu A .Nanesa.

  Apropos, w całej Judei i Samarii żyje około 1.5-1.8 mln muzułmanów i ich balans demograficzny jest prawdopodobnie ujemny.

  Ci mają autonomię w strefach A i B ( łącznie z Jerycho) i tak zostanie w każdym wypadku, z takim czy innym Abu na czele.
  W Gazie już istnieje państwo arabskie i tak też zostanie.

 4. Broder to jakis zartownis albo ja jestem slepy- nie widze wzmianki o Cyprze,Tybecie czy Krymie w samym liscie.Wiekszosc podpisujacych sie pod listem mdleje ze strachu ze ktos w Ambasadzie Turcji,Chin czy Rosji pomysli ze to prawda
  Co do Naneska, nie 5 a 50 milionow.Niech zyje Komunistyczna Partia Wielkiej Syrii !!!

 5. Do tej antyizraelskiej miedzynarodowki, przylacza sie wiekszosc mieszkancow Izraela. W tym z Likudu. Nie chca okupacji nad 5 milionami.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.