Uncategorized

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 25.8-26.8


25 sierpnia 2020 r.

ministerstwo zdrowia poinformowało, że liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wzrosła do 106 245. W stanie ciężkim jest 427 osób (121 pod respiratorami). Zmarło 858 osób. Obecnie aktywnych jest 21 577 przypadków. W ciągu ostatniej doby wykryto 1 357 nowych infekcji.Zapowiedziano zamknięcie 7 z 28 obecnie działających hoteli izolacyjnych, jednak hotele mają pozostać w gotowości do ponownego otwarcia w ciągu 48 godzin, jeśli zajdzie taka potrzeba. W zeszłym tygodniu zamknięto 3 takie hotele, w Akce, niedaleko granicy z Libanem i na Wzgórzach Golan.


brytyjski minister spraw zagranicznych Dominik Raab odwiedził Ramallah i spotkał się z palestyńskim przewodniczącym Mahmoudem Abbasem, który powiedział, że “nie będzie pokoju, bezpieczeństwa i stabilności w regionie bez zakończenia izraelskiej okupacji palestyńskiej ziemi i uzyskania przez naród palestyński wolności i niezależności w ich suwerennym państwie w granicach z 1967 roku. Pokój nie zostanie osiągnięty przez pominięcie Palestyńczyków poprzez normalizację stosunków z arabskimi krajami. Taki pokój jest iluzją.” Raab zachęcił Palestyńczyków do wznowienia współpracy z Izraelem.


sekretarz stanu USA Mike Pompeo spotkał się w Chartumie z sudańskim premierem Abdallahem Hamdokiem, który powiedział, że jego rząd jest przejściowy i nie ma uprawnień do normalizacji stosunków z Izraelem. Dodał, że takie posunięcie będzie możliwe po okresie przejściowym.


premier Benjamin Netanjahu spotkał się popołudniem z brytyjskim ministrem spraw zagranicznych Dominikiem Raabem. Netanjahu wyraził nadzieję zobaczyć zmianę polityki Wielkiej Brytanii względem Iranu, aby uniemożliwić Irańczykom uzyskanie zaawansowanych systemów broni i rozwinięcie programu broni jądrowej. “Wystarczy spojrzeć na poziom agresji w dzisiejszym Iranie, kiedy nie mają jeszcze broni jądrowej. Jeśli kiedykolwiek uda im się zdobyć broń nuklearną, świat znajdzie się w ogromnym niebezpieczeństwie.”


premier Benjamin Netanjahu spotkał się popołudniem z brytyjskim ministrem spraw zagranicznych Dominikiem Raabem. Netanjahu wyraził nadzieję zobaczyć zmianę polityki Wielkiej Brytanii względem Iranu, aby uniemożliwić Irańczykom uzyskanie zaawansowanych systemów broni i rozwinięcie programu broni jądrowej. “Wystarczy spojrzeć na poziom agresji w dzisiejszym Iranie, kiedy nie mają jeszcze broni jądrowej. Jeśli kiedykolwiek uda im się zdobyć broń nuklearną, świat znajdzie się w ogromnym niebezpieczeństwie.”


minister spraw zagranicznych Gabi Aszkenazi spotkał się rano z brytyjskim ministrem spraw zagranicznych Dominikiem Raabem. Omówiono różne kwestie dwustronne, w tym stosunki handlowe między Izraelem a Wielką Brytanią po wyjściu tego ostatniego z Unii Europejskiej. Omówiono również zagrożenie ze strony Iranu, sytuację w Libanie, a także traktat normalizujący stosunki między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Aszkenazi powiedział: “Iran stanowi zagrożenie dla pokoju na Bliskim Wschodzie, a nawet dla pokoju na całym świecie. Zniesienie embarga nałożonego na Iran doprowadzi do przyspieszenia przez ten kraj procesu zbrojenia. Byliśmy rozczarowani decyzją w sprawie nie przedłużania embarga na sprzedaż broni do Iranu i powtarzam, że globalne wysiłki mające na celu zapobieżenie agresji powinny znaleźć odzwierciedlenie w działaniach, a nie tylko w deklaracjach. Wzywam wszystkie kraje do przyłączenia się do Stanów Zjednoczonych w domaganiu się przywrócenia mechanizmu sankcji przeciwko Iranowi.”


sekretarz stanu USA Mike Pompeo opuścił rano Izrael i udał się do Chartumu w Sudanie, gdzie spotka się z premierem Abdallą Hamdokiem i przewodniczącym Suwerennej Rady gen. Abdelem Fattahem el-Burhanem. Następnie Pompeo odwiedzi Bahrajn i Zjednoczone Emiraty Arabskie.


izraelskie siły powietrzne zbombardowały nad ranem cele Hamasu w południowej części Strefy Gazy. Celami była infrastruktura podziemna Hamasu. Równocześnie izraelskie czołgi ostrzelały przygraniczne posterunki obserwacyjne Hamasu. Był to odwet za wypuszczanie balonów zapalających na terytorium Izraela.


Departament Stanu USA potępił we wtorek prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana za przyjęcie dwóch przywódców grupy terrorystycznej Hamasu w Stambule w weekend.

Erdogan spotkał się z delegacją Hamasu, w skład której wchodził szef Biura Politycznego Ismail Haniyeh oraz lider grupy terrorystycznej nr 2, Saleh al-Arouri – czołowy dowódca wojskowy, za którego głowę wyznaczono nagrodę w wysokości 5 milionów dolarów.


ATENY, Grecja (AP) – niemiecki minister spraw zagranicznych zaapelował we wtorek o deeskalację napięcia we wschodniej części Morza Śródziemnego między sojusznikami NATO, Grecją i Turcją, ostrzegając, że „każda iskra, nawet mała, może doprowadzić do katastrofy”.


zrael jest już znany na całym świecie z uprawy papryki i pomidorów na suchych, słonych pustyniach.

Teraz izraelska firma opracowała innowacyjny sposób, aby umożliwić uprawę szerokiej gamy upraw, w tym ryżu, pszenicy i bawełny, na słonych glebach na dużą, komercyjną skalę.


Minister obrony Benny Gantz rozmawiał przez telefon ze swoim odpowiednikiem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Mohammedem Ahmadem al-Bowardi, po raz pierwszy poinformowały ich biura we wtorek.

Zgodnie z oświadczeniem oficjalnej agencji informacyjnej Emiratów WAM, al-Bowardi, ministra stanu ds. Obrony ZEA oraz Gantza, wyrazili nadzieję, że proponowany traktat normalizacyjny między oboma krajami „wzmocni szanse na pokój i stabilność w region ”, a także kanały komunikacji i silne stosunki dwustronne między krajami.


26 sierpnia 2020 r.


 
libańscy terroryści Hezbollahu ostrzelali w nocy izraelski patrol wojskowy przy przygranicznym kibucu Menara w górach Naftali. Ogień prowadzono od strony Libanu. Izraelscy żołnierze natychmiast odpowiedzieli ogniem i rzucili granaty dymne, a po wycofaniu się w bezpieczne miejsce wystrzelili dziesiątki świetlnych flar. Ostrzelano pozycje z których strzelano do żołnierzy oraz sąsiednie punkty obserwacyjne Hezbollahu. Siły Obronne Izraela nakazały mieszkańcom sąsiednich społeczności Jiftach, Menara, Margaliot, Misgav Am i Malkia pozostać w swoich domach. Te ograniczenia zostały zniesione wczesnym rankiem w środę. Wykluczono jakąkolwiek infiltrację granicy.
“Zabrania się wszelkiej działalności na otwartej przestrzeni, w tym prac rolniczych. Mieszkańcy są zobowiązani do przebywania w swoich domach i po otrzymaniu ostrzeżenia, do natychmiastowego udania się do schronu, wewnętrznej klatki schodowej lub wewnętrznego pokoju w domu, zamknięcia drzwi i okien, oraz pozostanie tam przez 10 minut. Proszę być na bieżąco z wytycznymi rozpowszechnianymi w mediach i stosowanie się do instrukcji sił bezpieczeństwa i Sił Obronnych Izraela działających w tym
obszarze.”
 

Siły Powietrzne Izraela przeprowadziły w nocy z wtorku na środę (25 na 26 sierpnia) naloty na punkty obserwacyjne Hezbollahu na granicy libańskiej, a także obiekty związane z Hamasem w Strefie Gazy. Były to ataki odwetowe w związku z ostrzałem izraelskich żołnierzy.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/swiat/news-izrael-iaf-zbombardowal-obiekty-zwiazane-z-hezbollahem-i-ham,nId,4692530#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Ukraina ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla obcokrajowców do września, aby powstrzymać rosnącą infekcję koronawirusem, uniemożliwiając pielgrzymom izraelskim i żydowskim podróżowanie do miasta Uman na święto Rosz ha-Szana.

minister obrony Benny Gantz przeprowadził w nocy konsultacje w sprawie bezpieczeństwa na północy, gdzie w Safedzie na wypoczynku przebywa premier Benjamin Netanjahu z rodziną.

izraelskie siły powietrzne zbombardowały nad ranem cele Hamasu w południowej części Strefy Gazy. Celami była infrastruktura podziemna Hamasu. Równocześnie izraelskie czołgi ostrzelały przygraniczne posterunki obserwacyjne Hamasu. Był to odwet za wypuszczanie balonów zapalających na terytorium Izraela. “Siły Obronne Izraela prowadzą ciągłą ocenę sytuacji i zdecydowanie działają przeciwko wszelkim próbom terrorystycznym skierowanym przeciwko obywatelom państwa Izrael i naruszaniu jego suwerenności.”

 
izraelskie helikoptery szturmowe i samoloty zbombardowały nad ranem przygraniczne punkty obserwacyjne Hezbollahu w południowym Libanie.
“Siły Obronne Izraela uznają, że ​​rząd libański jest odpowiedzialny za to, co dzieje się na jego terytorium. Siły Obronne Izraela traktuje ten ostatni nocny incydent bardzo poważnie. Każda próba naruszenia suwerenności państwa Izrael jest poważnym incydentem. Siły Obronne Izraela będą nadal utrzymywać wysoki poziom gotowości w celu ochrony izraelskiej suwerenności i bezpieczeństwa swoich obywateli.”
 

 burmistrz Moskwy zaprosił mieszkańców w środę do wzięcia udziału w próbach szczepionki przeciwko koronawirusowi, którą Rosja zatwierdziła na początku tego miesiąca, co urzędnicy określili jako przełom na równi z wystrzeleniem przez Związek Radziecki pierwszego satelity na świecie w 1957 r. .

premier Benjamin Netanjahu powiedział rano: “Izrael z największą surowością patrzy na ostrzelanie naszych żołnierzy patrolujących izraelską stronę granicy. Nie będziemy tolerować żadnego ataku na naszych obywateli i będziemy stanowczo reagować na każdy atak na nas. Radziłbym Hezbollahowi, aby nas nie testował, i przypominam im, że swoimi atakami na nas zagrażają Libanowi.” Minister obrony Benny Gantz stwierdził: “Nie pozwolimy Hezbollahowi skrzywdzić naszych żołnierzy lub naszego kraju. Będziemy zdecydowanie reagować na każdy incydent na granicy.”

Grecja poinformowała, że od przyszłego tygodnia (31 sierpnia) wzrośnie liczba Izraelczyków, którym pozwolono wjechać do Grecji. Limit wzrośnie z 600 do 1200 osób tygodniowo.

popołudniem palestyński terrorysta dźgnął nożem 39-letniego Izraelczyka w Petach Tikwa. Rannego przewieziono w stanie krytycznym do szpitala gdzie zmarł. Terrorysta dźgnął swoją ofiarę pięć lub sześć razy dużym nożem. Został on zatrzymany przez policjantów. Napastnik pochodzi z Nablusu i miał zezwolenie na pracę w Izraelu. Wstępne dochodzenie pokazało, że cierpiał on z powodu problemów psychologicznych i otrzymywał pomoc z systemu pomocy społecznej Autonomii Palestyńskiej. Motywy ataku były jednak nacjonalistyczne.

sekretarz stanu USA Mike Pompeo przyleciał do Bahrajnu, gdzie za zamkniętymi drzwiami spotka się z rodziną królewską Bahrajnu i najwyższymi urzędnikami Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Izraelscy przywódcy zagrozili w środę zdecydowanym odwetem za wszelkie dalsze ataki wzdłuż granicy libańskiej po tym, jak wojsko ogłosiło, że grupa terrorystyczna Hezbollah wystrzeliła w nocy izraelskie wojska działające wzdłuż granicy.


palestyńscy terroryści od rana kontynuowali wypuszczanie ze Strefy Gazy balonów z podwieszonymi bombami zapalającymi, które wywołały 33 pożarów na przygranicznych terenach rolniczych na Negewie.


Efraim i Inni

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Jak dziad do kaszlu tak Izraelczycy przyzwyczaili sie ulegac palestyncom podpalajacym to co moglo zajac 100 I wiecej lat wychodowac na pustyni Negev.
    Idea ze sabry ,wychowane w wolnosci stana sie antyteza ”Zyda z Getta” jest codziennie udowodniona bycie falszywa- Netanyahu I dowodcy IDF przescigaja sie w gornolotnych frazesach ze ”beda bronic I bronia Izraela przed..”-a podpalacze z Gazy maja wolna reke..

    Gorzej, gdy jakis palestyniec z Gazy zachoruje powaznie, czlonek Hamasu czy nie, czy jego 4a -zona nie bedzie mogla porodzic, szpitale izraelskie stoja szeroko otwarte przed nimi .Lekarze izraelscy, w szal by wpadli gdyby zamnknieto wstep tym ”biedakom”.

    To jest czesc haraczu od niewiernych Zydow ktory palestyncy znowu wprowadzili-a getto Zydi z Izraela placa, jak placili w gettach Frankfurtu, Rzymu, Rabatu czy Kairu przez kilkanascie stuleci.
    Kiedys nadzorcami getta byli biskupi czy szejkowie, a teraz sa urzednicy EU czy palestyncy z Gazy-a Izralczycy drza przed nimi.i skacza poslusznie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.