Uncategorized

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 12.10 – 13.10

Paul Milgrom

Żydowsko-amerykański ekonomista Paul Milgrom dzieli się nagrodą Nobla za teorię aukcji

Nagroda przyznana wspólnie profesorowi urodzonemu w Michigan i amerykańskiemu koledze Robertowi Wilsonowi za zrozumienie wartości pracy i licytację


12 października 2020 r


Izrael w poniedziałek poinformował, że w ciągu 24 godzin zdiagnozowano mniej niż 2000 nowych przypadków koronawirusa, a wskaźnik zakażeń wyniósł 7,7%, co stanowi niewielki wzrost w porównaniu z tą samą liczbą odnotowaną dzień wcześniej.
Ministerstwo Zdrowia podało, że w niedzielę 1609 osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 po przeprowadzeniu 22 777 testów.


rząd jednogłośnie przegłosował porozumienie pokojowe zawarte przez Izrael ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, w celu przedłużenia go w parlamencie do ratyfikacji. Premier Benjamin Netanjahu powiedział: “Składam dziś przed gabinetem historyczne porozumienie pokojowe zawarte ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Jest to pierwsze porozumienie pokojowe, jakie Izrael podpisał od ponad 25 lat. Jest to jednocześnie porozumienie z Bahrajnem, co oznacza, że ​​w tym samym czasie będziemy zawierać pokój z dwoma arabskimi państwami. Umowa ta różni się od poprzednich tym, że Izrael nie oddaje w zamian za pokój żadnego terytorium.


MK Ahmad Tibi (Joint Arab List) powiedział w poniedziałek, że gdyby miał wybór między premierem Binyaminem Netanjahu a przewodniczącym Yaminy Naftali Bennettem, wybrałby Netanjahu w mgnieniu oka,


Libański dziennikarz Rami Naim, wydawca i dyrektor generalny libańskiego serwisu informacyjnego elsiyasa.com, powiedział w wywiadzie, że niedawne porozumienie jego kraju w sprawie negocjacji granicznych z Izraelem, za pośrednictwem Stanów Zjednoczonych, jest znakiem, że Liban w końcu znormalizuje stosunki z państwem żydowskim.


panie prezydencie, izraelscy naukowcy twierdzą, że ich nowy koktajl przeciwciał do leczenia i zapobiegania COVID-19 może być bardziej skuteczny niż leczenie podjęte przez Donalda Trumpa po tym, jak zachorował na koronawirusa. Naukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie (TAU) opracowali metodę leczenia, która według nich wykorzystuje naturalne przeciwciała, które pozostają stabilne we krwi.


Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Izraelu przekroczyła 2000 zgonów po tym, jak Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 16 Izraelczyków zmarło w poniedziałek po zarażeniu się patogenem. Od początku pandemii 2016 Izraelczyków zmarlo z powody wirusa


Trybunał Sprawiedliwości odrzucił w poniedziałek petycję zakazującą sprzedaży broni do Azerbejdżanu, ponieważ nie ma dowodów wykorzystania broni do zbrodni wojennych przeciwko Armenii.


 

Izraelska firma AquaMaof podpisuje umowę o wartości 90 milionów dolarów na wprowadzenie technologii hodowli ryb w zbiornikach   Prezes mówi, że fala globalnego popytu na ryby w połączeniu z dążeniem do zrównoważonego rozwoju żywności powoduje eksplozję zainteresowania rozwiązaniem firmy


rano do portu w Hajfie wpłynął pierwszy statek z ładunkiem towarów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Kontenerowiec MSC “Paris” przywiózł osiem pierwszych kontenerów ze sprzętem przeciwpożarowym, a także elektroniką i środkami czystości. Plan przewiduje, że co tydzień do Hajfy będzie przypływał statek z Zatoki Perskiej. Jeszcze kilka miesięcy temu taka podróż z Dubaju do Hajfy byłaby nie do pomyślenia. Statek MSC “Paris” jest częścią usługi Indus Express, która ma swój początek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i zawija do portów Morza Śródziemnego, a następnie do Stanów Zjednoczonych.


Rząd Izraela zatwierdził w poniedziałek porozumienie normalizacyjne ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, a premier Benjamin Netanjahu powiedział, że on i następca tronu Abu Zabi uzgodnili w rozmowie telefonicznej, że spotkają się wkrótce.
„Traktat pokojowy”, w którym pośredniczy Stany Zjednoczone z krajem Zatoki Perskiej, otworzył nowy grunt dyplomatyczny w regionie, gdzie obawy o Iran są duże, nawet gdy Palestyńczycy potępili ten pakt jako zdradę ich dążenia do uzyskania państwowości na ziemi okupowanej przez Izrael.


Oddział szpitala Rambam w Hajfie wykorzysta około 100 lekarzy i pielęgniarek IDF w operacji, która jest pierwszym przypadkiem, gdy armia rozmieściła swój personel medyczny do leczenia cywilów


Etiopsko-izraelskie weterani IDF krytykują Netanjahu z powodu decyzji o przetransportowaniu tylko 2000 osób 50 etiopsko-izraelskich oficerów i byłych żołnierzy, z rodzicami i rodzeństwem czekającymi w obozach, twierdzi, że rząd narusza rezolucję z 2015 r., Aby doprowadzić całą społeczność do końca 2020 r.

 


Niemcy poinformowały, że podzielą się z Izraelem wszelkimi szczepieniami przeciwko koronawirusowi stworzonymi w EuropieNiemiecki minister zdrowia Jens Spahn poinformował w niedzielę ambasadora Izraela w Niemczech Jeremy’ego Issacharoffa o decyzji podjętej po zeszłotygodniowym spotkaniu ministra spraw zagranicznych Gabi Ashkenazi z jego niemieckim odpowiednikiem Heiko Maasem w Berlinie.


Pięć lat po tym, jak Izrael podpisał przełomowe porozumienie w sprawie zagospodarowania dużych podmorskich złóż gazowych, mimo sprzeciwu organów antymonopolowych, ekologów i obrońców konsumentów, zwykli Izraelczycy nie doczekali się obiecanej przez rząd gratyfikacji.


Izraelski startup biofarmaceutyczny ImmunoBrain Checkpoint (IBC) ma nadzieję, że opracowane przez niego przeciwciało wzmacniające układ odpornościowy przyczyni się do przełomu w leczeniu wyniszczającej choroby Alzheimera. 


13 października 2020 r


Zdecydowana większość Izraelczyków opowiada się za reelekcją prezydenta USA Donalda Trumpa przed listopadowymi wyborami prezydenckimi, jak wynika z nowego sondażu przeprowadzonego dla i24NEWS w poniedziałek wieczorem. Odpowiadając na pytanie „który z kandydatów na prezydenta USA będzie Twoim zdaniem lepszy dla Izraela?” 63,3% respondentów wybrało republikańskiego przywódcę.


Izraelska Organizacja Obrony Przeciwrakietowej jest na wstępnym etapie rozmów z Pentagonem na temat współpracy w zakresie laserów przeciwrakietowych – poinformował dyrektor agencji Moshe Patel.„Ukierunkowana energia to coś, co odegra ważną rolę w przyszłości Izraela i również Stanów Zjednoczonych. Szukamy sposobów na pogłębienie współpracy z USA w tym zakresie” – powiedział Patel w wywiadzie dla Defense News 9 października. „Musimy przezwyciężyć pewne problemy klasyfikacyjne, pewne kwestie związane z polityką i miejmy nadzieję, że razem będziemy mogli zwiększyć te możliwości”.


– Tobia Zevi jest szczery: chce zostać kolejnym burmistrzem Rzymu. „Przez całe życie marzyłem o zostaniu burmistrzem mojego miasta” – powiedział w wywiadzie dla Żydowskiej Agencji Telegraficznej. „Od lat zastanawiałem się, jak to zmienić i uczynić bardziej przyjaznym dla mieszkańców i atrakcyjniejszym dla turystów”. Jeśli mu się to uda, ma zamiar przejść do historii, stając się drugim w historii żydowskim burmistrzem włoskiej stolicy, pierwszym od ponad wieku.


 Simona Wiesenthala Centrum Badań nad Holokaustem (FSWC) pochwalilo w poniedziałek decyzję Facebooka o zaktualizowaniu swojej polityki szerzenia nienawiści, aby zakazać negowania i zniekształcania Holokaustu. „Decyzja Facebooka, aby zaktualizować swoją politykę dotyczącą mowy nienawiści, aby uwzględnić zakaz negowania Holokaustu i zniekształcania Holokaustu, jest głównym krokiem naprzód w walce z antysemityzmem w mediach społecznościowych, w czasie, gdy nienawiść do Żydów kwitnie w Internecie” – powiedział Michael Levitt, Prezes i CEO FSWC.


Zespół studentów z Uniwersytetu Technologicznego w Eindhoven w Holandii zaprojektował samochód bezodpadowy wykonany z materiału pochodzenia biologicznego, opracowany przez izraelski startup UBQ Materials . Izraelska firma opatentowała proces przekształcania śmieci domowych, organicznych, papieru i plastiku, w tym skórki od bananów, brudnych pieluch, zużytych pojemników po jogurcie i tektury – w bioprodukt termoplastyczny lub substytut plastiku, który może zastąpić plastik na bazie oleju , drewno i beton w produkcji artykułów codziennego użytku.


Tesla prowadzi rozmowy na temat założenia pierwszego centrum usługowego w Izraelu w pobliżu parku przemysłowego Kiryat Aryeh w Petah Tikva.


Archeolodzy odkryli w Izraelu dowody użycie pieca, oznaczające technologię “bardziej wyrafinowaną” niż cokolwiek innego w całym starożytnym świecie – czytamy w serwisie Express.co.uk. Odkrycia dokonano w mieście Beer Sheva  w dzielnicy Neveh Noy, na pustyni Negev w południowym Izraelu. Odkryto tam warsztat wytapiania rudy miedzi – prawdopodobnie pierwsze takie miejsce na świecie.
Wykopalisko ujawniło dowody na produkcję krajową sprzed ok. 6500 lat. Do zaskakujących znalezisk należy mały warsztat do wytapiania miedzi z odłamkami pieca, a także dużo żużla miedzi – powiedziała Talia Abulafia, dyrektorka ds. wykopalisk


Ponad 10000 osób podpisało petycję wzywającą rząd do złagodzenia ograniczeń blokowania koronawirusa i umożliwienia Izraelczykom wyjścia na łono natury i otwartych przestrzeni do spacerów i ćwiczeń.Petycja wyprzedza we wtorek posiedzenie tzw. Gabinetu koronawirusa, który ma dokonać przeglądu ograniczeń.


 
 
Możliwości produkcyjne Tajwanu idealnie pasują do izraelskich innowacji technologicznych Pomimo braku stosunków dyplomatycznych z Izraelem Tajwan jest zainteresowany zacieśnieniem współpracy gospodarczej

Minister szkolnictwa wyższego i zasobów wodnych Ze’ev Elkin (Likud) skrytykował w poniedziałek ministra obrony Benny’ego Gantza, który przemawiał w Knesecie i wezwał do zatwierdzenia budżetu, grożąc jednocześnie rozwiązaniem rządu.


To byly piekne chwile

Kategorie: Uncategorized

5 odpowiedzi »

  1. Oj gniewny Negiew. Egipt okupował Negev wielokrotnie, co nie znaczy że do niego należy. Egipcjanie nie stworzyli trwałej kultury nawet na Synaju, mimo że ich garnizony stacjonowały tam przez setki lat.

  2. Abram tak pisze.znam go od lat a ja nie daje rade poprawiac tekstu.

  3. Komentarze „Abrama” wskazują , ze są to tłumaczenia Google na polski , przez kogoś kto bardzo słabo włada polskim . A ich przewidywalna treść wskazuje , że jest to „troll” który „wkręcił się” na łamy tego blogu

  4. Dzisiejszy tematem jest ekonomia. Wiec, co jak co, aleMorze Srodziemne to opieki. Bardzo wazna galez ekonomiczna. Tu kazde takie drzewa ma swoj paszport i wlasciciela. Dzis w TV Izraela, o oliwozbiorach Samaryji. Na teren plantacji Palestynczykow przybyla , z palkami I haslami. To nasze. Bog ham to dal. Ale tez czesto, lub zazwyczaj, CAHAL, wojsko izraelskie, odwoluje urlopy I korony, by ochraniac rodziny palestynskie , ktore zbieraja plody ziemi.

  5. Wynalezienie pieca na Negiewie moze byc, a napewno I jest, ze Negiew nalezy do Panstwa I spadkowiercow Faraona.😁 Z Timna.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.