Uncategorized

MÓJ MISTRZ O „WYSPIE WOLNOŚCI”

Jerzy Klechta


Jest to mój Mistrz a właściwie nie tylko mój lecz nasz , wszystkich tych, którzy cenią, widzą w Nim świetnego pisarza i nieocenionego człowieka. Któż to taki ? Jest to 90 – cio latek, który napisał był właśnie i wydał wielostronicowe dzieło. Imię Jego: Józef .Nazwisko Hen.  

Jest to książka smutna. Literatura najwyższego lotu. Hen oprowadza nas po realiach tego świata, z wyraźnym wskazaniem na Polskę. Jest to opis liryczny i zarazem wstrząsający. Polska jest to kraj pełen ludzi dobrych, ciepłych i łajdaków zarazem. Gotowych oddać bliźniemu przysłowiową koszulę i wsadzić go do pieca. 

Nie jest to książka łatwa i przyjemna. Jest to książka o losie Żydów, choć nie tylko…

Jest to książka (wielostronicowa księga – wydawnictwo MG ) o Polakach i o Żydach. O czasach ludobójstwa, o mniejszych i większych świństwach tzw.socrealizmu. Jest to księga (książka mało powiedziane), którą czyta się przysłowiowym jednym tchem. 

„ Cudowny kraj ta Polska !” Można palić tam, gdzie nie wolno. Można głosić nienawiść, rasizm, antysemityzm  – choć prawo tego zabrania. Można kontynuować przemarsz faszystowski, choć ratusz nakazał manifestację rozwiązać.

Polska to „WYSPA WOLNOŚCI” – dobre sobie!

Jerzy Klechta


Wszystkie wpisy Jerzego TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.