Polityka

RZĄDY W KRAJU NADWIŚLAŃSKIM

Jerzy Klechta


Putin to jest szczwany i chytry lis. Kilka dni ze spokojem przyglądał się wydarzeniom na Białorusi. Gdy zaś zobaczył, że to nie przelewki, że desperacja Białorusinów nasila się, że ich pragnienie wolności może zmieść reżim Łukaszenki (który plecie, że Polacy chcą odebrać Białorusi Grodno), więc gdy Putin skonstatował, że  Białorusini chcą demokracji, czerwony niedźwiedź zamruczał. I przy okazji pogroził „Polaczkom”.

To co się dzieje za polską wschodnią granicą powinno obudzić Polaków. Głównie tych, którzy aktualnie w Rzeczpospolitej rządzą. Ale rządzić nie potrafią. Natomiast potrafią się kłócić, pleść piąte przez dziesiąte , aczkolwiek o polityce zagranicznej  mają zielone pojęcie. Zachodnim, unijnym politykom nie szczędzą głupich i krytycznych uwag. Doprowadzili do tego, że Polska na własne życzenie wyeliminowała się z kierowniczego unijnego grona.

W ławach rządzących zasiadają niedouczeni karierowicze. Aż prosi się, żeby zawołać za Wyspiańskim : „Miałeś chamie złoty róg, miałeś   czapkę z piór, ostał ci się ino sznur”.
Nawet kobieta, której nie wolno uderzyć nawet kwiatkiem staje się dziś celem niewybrednych ataków rządzących. Zniewolenie niewiast przez drakońskie przepisy dotyczące zakazu aborcji spowodowało, że wyszły na ulice jak Polska długa i szeroka.

Natomiast Żydów jakoś omijają. Ale w końcu jest ich w Polsce tyle, co kot napłakał.

Kategorie: Polityka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.