Uncategorized

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 30.10- 31.10

Trzęsienie ziemi dla Palestyńczyków – krotka analiza

Organizacja Współpracy Islamskiej od dawna uważana jest za instytut antyizraelski, delikatnie mówiąc. Powstała po próbie spalenia przez australijskiego turystę meczetu Al-Aksa w Jerozolimie w 1969 roku. Jej członkami są przedstawiciele 57 państw islamskich, w tym Turcji i Iranu, a od czterech lat na jej czele stoi sekretarz generalny Yousef Al. -Othaimeen, saudyjski polityk. W lutym organizacja odrzuciła izraelsko-palestyńską inicjatywę pokojową prezydenta USA Donalda Trumpa, wzywając swoich członków do niepodejmowania współpracy. Powstała po próbie spalenia przez australijskiego turystę meczetu Al-Aksa w Jerozolimie w 1969 roku. Jej członkami są przedstawiciele 57 państw islamskich, w tym Turcji i Iranu, a od czterech lat na jej czele stoi sekretarz generalny Yousef Al. -Othaimeen, saudyjski polityk. W lutym organizacja odrzuciła izraelsko-palestyńską inicjatywę pokojową prezydenta USA Donalda Trumpa, wzywając swoich członków do niepodejmowania współpracy.

Jednak w poniedziałek Al-Othaimeen brzmiał zupełnie inaczej.

W wywiadzie dla Sky News w języku arabskim Al-Othaimeen powiedział: „Musimy myśleć nieszablonowo… Ta [palestyńska] kwestia trwa od ponad 70 lat. Próbowaliśmy wojen i wrzuciliśmy Izraelczyków do morza; dużo próbowaliśmy. Nowe pokolenie naszych palestyńskich braci musi wypróbować pomysły, które doprowadzą do rozwiązania tego problemu, który nas wszystkich interesuje, ale na nowe sposoby, których jeszcze nie wypróbowano, aby osiągnąć dwupaństwowość. rozwiązanie ze Wschodnią Jerozolimą jako stolicą tego stanu ”.Organizacja Współpracy Islamskiej

Al-Othaimeen następnie zapytał: „Po co nalegać na ścieżkę oporu, bojkotu i dystansowania się? Należy zdystansować się od tradycyjnych i znanych pomysłów ”. Jeszcze kilka miesięcy temu takie stwierdzenia byłyby nie do pomyślenia. To, że zostały wypowiedziane w tym tygodniu przez szefa tej organizacji, pokazuje, jak izraelskie porozumienie normalizacyjne z Sudanem oraz wcześniejsze porozumienia z Bahrajnem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi doprowadziły do ​​trzęsienia ziemi na Bliskim Wschodzie.


30 października 2020 r.


minister obrony Benny Gantz zaoferował Turcji doraźną pomoc w postaci ekip ratowniczych po trzęsieniu ziemi w Izmirze. „Izrael zawsze będzie udzielać pomocy humanitarnej ofiarom katastrof na całym świecie, wykorzystując ogromne doświadczenie w reagowaniu na sytuacje kryzysowe.” Trzęsienie ziemi o sile 7,0 stopni w skali Richtera miało swoje epicentrum pod dnem Morza Egejskiego, w odległości 33,5 km od wybrzeża Turcji. Pierwsze raporty mówią o 4 zabitych i 120 rannych. Raporty mówią, że co najmniej 20 budynków w mieście Izmir zawaliło się, ale ogólna liczba jest prawdopodobnie wyższa. Izmir ma obecnie drugą co do wielkości społeczność żydowską w Turcji (około 1400 w 2015 r.).


w trakcie rutynowych działań nocnych izraelscy żołnierze zauważyli grupę palestyńskich terrorystów przygotowujących improwizowany ładunek wybuchowy w pobliżu punktu kontrolnego Dżalama w Samarii. Żołnierze zablokowali drogę i otworzyli ogień raniąc kilku terrorystów, którzy jednak zdołali uciec.Izraelskie badanie, w którym badano reakcje finansowe ludzi na bezpośrednie jednorazowe płatności stymulacyjne związane z koronawirusem rozprowadzane przez rząd w sierpniu, wykazało, że więcej osób korzystało ze swoich rządowych czeków stymulacyjnych, aby spłacić zaległe długi, zamiast wychodzić z domu i wydawać pieniądze.


Ministerstwo Ochrony Środowiska poinformowało w piątek, że prowadzi dochodzenie w sprawie wycieku ropy z rurociągu trans-izraelskiego około trzech kilometrów od wybrzeża Aszkelonu


Norwegia zapowiedziała, że ​​zgodzi się na rejestrację małżeństw Izraelczyków w ambasadzie w Tel Awiwie, pod warunkiem, że izraelskie ministerstwo spraw wewnętrznych i sprawiedliwości wyrazi zgodę.


Największa organizacja pozarządowa imamów na świecie przyjęła definicję antysemityzmu International Holocaust Remembrance Alliance (IHRA)


Moderna Inc., firma wiodąca na arenie międzynarodowej w pionierskiej szczepionce na koronawirusa, została w piątek uznana za jednego z najlepszych pracodawców w branży biofarmaceutycznej w ankiecie najlepszych pracodawców 2020 w Science and Science Careers.


 

Ogromny projekt zaopatrzenia enklawy zarządzanej przez Hamas w izraelski gaz staje się rzeczywistością dzięki bezprecedensowej koordynacji między Izraelem, Egiptem, Katarem, Hamasem, AP i kwartetem ONZ, USA, UE i Rosja


30 października 2020 r.


Amerykański sekretarz obrony Mark Esper powiedział izraelskim urzędnikom podczas wizyty w Izraelu w tym tygodniu, że administracja Trumpa zatwierdziła sprzedaż tajnych myśliwców F-22 państwu żydowskiemu, wynika z piątkowego raportu.Przedstawiciele izraelskiej obrony zażądali zakupu F-22 – jednego z najbardziej zaawansowanych myśliwców na świecie – w celu utrzymania jakościowej przewagi militarnej Izraela w regionie po tym, jak Stany Zjednoczone zgodziły się sprzedać myśliwce F-35 do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.


Iran porównuje Stany Zjednoczone do „Piratów z Karaibów”, którzy chwalą się przejętym łupem Iran zaatakował w piątek Stany Zjednoczone z powodu irańskich tankowców przewożących ropę do Wenezueli, które Waszyngton przejął w ramach kampanii „maksymalnego nacisku” na Teheran.


Około 100 Druzów włamało się do szpitala w północnym Izraelu w piątek wieczorem i porwało ciało przywódcy społeczności, który zmarł na COVID-19, aby zorganizować masowy pogrzeb wbrew zakazom policji.


Republika Dominikany planuje przenieść swoją ambasadę w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy, ogłosił w piątek karaibski kraj.


Porozumienie o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi poza oczywistymi korzyściami normalizacji relacji politycznych, otwiera też drzwi dla inwestycji, przede wszystkim na rynku nieruchomości.


Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski poinformował w czwartek, że zaproponował odejście z pracy dwojgu pracownikom Instytuty Polskiego w Tel Awiwie, którzy uczestniczyli w środowym proteście przed polską ambasadą, prezentując transparent z wulgarnym słowami pod adresem PiS.


Aby uczcić 25. rocznicę zabójstwa byłego premiera Icchaka Rabina, tysiące ludzi wyruszaja z Placu Syjonu w Jerozolimie do głównego miejsca demonstracji w Balfourze.„Jesteśmy dziećmi 95 roku, wyrosliśmy w kraju, który stracił nadzieję na normalne życie pisze w oświadczeniu grupa „Rise Israel”.


Przez cały weekend 674 osoby uzyskały pozytywny wynik testu na koronawirusa w Izraelu – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w sobotę wieczorem.Ponadto cztery osoby zmarły w ciągu całej soboty z powodu COVID-19, co łącznie zwiększyło liczbę ofiar śmiertelnych do 2523.


rano doszło do gwałtownej strzelaniny między rywalizującymi z sobą palestyńskimi grupami w obozie uchodźców w Nablusie w Samarii. Interweniowały palestyńskie siły bezpieczeństwa. W starciach zginął wysoki dowódca al-Fatah, a 5 osób zostało rannych.Efraim i inni

Kategorie: Uncategorized

5 odpowiedzi »

 1. Ten obóz nazywa się wdzięcznie „Balata”, a „Nablus” to po prostu Schem.
  Schem jest jednym z najstarszym funkcjonującym do dzisiaj miast w historii ludzkości, a „Nablus”, jak łatwo się domyślić, pochodzi od łacińskiego „Naples”.

 2. ML, trudno jest chyba spoglądać w przyszłość będąc przekonanym , że obecna sytuacja nigdy nie ulegnie poprawie ?
  Przez niespełna 50 lat , co w historii jest krótkim okresem na lepsze zmieniło się to:
  1. Nie ma zagrożenia wojny z żadnym z arabskich sąsiadów , nie tylko dlatego , że dwa z nich mają układ pokojowy z Izraelem ale przede wszystkim dlatego , że nie mają oni nawet sami nadziei wygrać taką wojnę , ledwie sami zipią . I w przewidywalnej przyszłości nic się tu nie zmieni
  2. 5 krajow arabskich uznało Izrael a 3 z nich chcą rozwijać współpracę z Izraelem
  3. Jakikolwiek sojusz państw przeciwko Izraelowi jako taki nie istnieje , a tylko osamotniony Iran i skłócona z nim Turcja Erdogana jescze „podskakują” . Przyszłość reżimów w obu tych krajach , jak i znienawidzonej przez Libańczyków Hizballi jest pod dużym znakiem zapytania.
  4. Europa , ciągle jeszcze uważa za swoją rację stanu krytyczność wobec Izraela , ale marksistowska teza , że „byt kształtuje świadomość” już ich dogania . Staną sie patetyczni będąc bardziej antyizrelscy niż arabskie kraje
  5. Pozostaje aczkolwiek plaga terroryzmu dla Izraela i jego mieszkańców , ale rozlał się on teraz po całym swiecia, gdzie dotyka w większości nie Żydów ,co zamknęło usta wielu antyizraelskim decydentom, próbującym przedtym jakoś go „usprawiedliwiać”. Kosztem niewinnych ofiar na całym świecie ukazał cyniczność narracji usprawiedliwiania terroru. Najlepiej widać to teraz w mediach , gdzie terroryści zupełnie stracili forum
  6. Ja też nie wierzę natomiast , że antysemityzm kiedykolwiek zniknie , jest zbyt potrzebny nieudacznikom , zazdrośnikom ,zakompleksionym ciemniakom, itd, itp jako stan emocjonalny dla usprawiedliwienia porażek i własnych i innych nie Żydów . No i co z tego ? Chińczyków też nie lubią w Azji(i nie tylko) , nazywając ich „żydami Azji” , a Chiny stały sie prosperującym mocarstwem . Nie wszyscy muszą nas lubić , choć dla wielu Żydów ta myśl jest nie do zniesienia ….

  Golda Meir powiedziała kiedyś , że „ten kto nie wierzy na blizkim wschodzie w cuda nie jest realistą” Ale te powyższe 5 punków, to nie żadne cuda , ale w dużym stopniu rezultat rozważnej i cierpliwej polityka Izraela , choć akurat z tym poglądem wiem z pewnością , że się nie zgadzasz i masz na to pełne prawo

 3. Obse : Nie ma nadziei Izraelczycy( ci u wladzy) zmienia swoj unizony stosunek do palestyncow, rzady sie zmieniaja, ale sluzalczy duch Pajaca Peresa zyje.
  Robia nawet z tego cnote , jak sk… Rabin : ” Restraint is strength ”. Nawet za Trumpa nie potrafili sie z tego otrzasnac ,
  Getto Zydzi cichutko chodzacy na paluszkach by Bron Boze nadzorca Getta czyli jakis dziennikarzyna z Zachodu sie nie oburzyl…

 4. ”Ogromny projekt zaopatrzenia enklawy zarządzanej przez Hamas w izraelski gaz staje się rzeczywistością dzięki bezprecedensowej koordynacji między Izraelem, Egiptem, Katarem, Hamasem, AP i kwartetem ONZ, USA, UE i Rosja”
  Hamas coraz bardziej uwidacznia , że jest czymś co w języku prawnym nazywane jest „zorganizowaną grupą przestępczą” – ZGP. Zajmuje się przemytem , terroryzuje własną grupę etniczną by móc kontynuować swoj proceder , metodą szantażu i przemocą uzyskuje środki finansowe a nawet zasoby energetyczne „wroga”, jeśli pachnie to „kasą” i tak naprawdę wcale nie gardzi, wbrew swojej deklarowanej „ideologii” współpracą zarówno z AP jak i Izraelem, postrzegając ich jako „dojne krowy ” w swoim procederze , bo jest to sposób gangsterów postrzegania świata . Nigdy dobrowolnie nie zaprzestanie swojej działalności i da sie rozbroić , tak samo jak każda inna ZGP, bo gangsterzy na szczycie struktury stracą wtedy ogromne dochody i mogą być wręcz pociągnięci do odpowiedzialności przez „swoich”
  Jedyny sposób na ich pokonanie to jeśli ci „swoi” którymi Hamas rządzi dziś żelazna pięścią , z pomocą z zewnątrz tych wszystkich , którzy dziś czują sie zmuszeni ich finansować / wspierać /tolerować ,pozbawi ich władzy w Gazie. W świecie arabskim nie byłoby to żadną nowością ….

 5. Nie bardzo jednak z tym F22.. Jest ich tylko 180 w USAF a linia produkcyjna jest zamknieta.
  Wznowienie jej do wyprodukowania np. 30 nowych sprawiloby ze F22 kosztowalby ponad 200 milionow $ za sztuke. Przy mniejszych ilosciach o wiele,wiele wiecej. Dla porownania
  F35 kosztuje okolo 100 milionow.
  Pomijajajac juz ekonomie: rozwoj i usprawianie F22 wstrzymal nikt inny niz Obama(surprise,suprise) , wiec od powiedzmy od 6-8 lat nic sie prawie nie zdazylo tam.
  Izrael musialby sam bedzie potem nikt nie wie.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.