Uncategorized

KROTKO I ZWIEZLE – wiadomosci z Izraela dzien po dniu 11.11 – 12.11


11 listopada 2020


Podczas gdy partnerzy koalicyjni Izraela nadal spierają się w sprawie budżetu państwa, przywódca Biało-Niebieskich minister obrony Benny Gantz ostrzegł we wtorek, że czas na rozwiązanie problemu bez wyborów dobiega końca .


Izraelska agencja pomocy humanitarnej IsraAID r rozpoczęła akcję ratunkową w Gwatemali po tropikalnej burzy Eta, która zabiła ponad 150 osób i wpłynęła na życie około 200 000 mieszkańców tego kraju Ameryki Środkowej.


Administracja Trumpa oficjalnie powiadomiła Kongres , że planuje sprzedaż 50 tajnych myśliwców F-35 do Zjednoczonych Emiratów Arabskich w ramach szerszej umowy zbrojeniowej o wartości prawie ćwierć miliarda dolarów


W Dzielnicach Kolonii Niemieckiej w Jerozolimie planowany jest ogromny projekt mieszkaniowy, biurowy i hotelowy w południowej części miasta, w wyniku którego powstanie szereg mieszanych kompleksów mieszkalno-handlowych, które mają uczynić ten obszar nowym centrum Jerozolimy.


Republikanie stawiają więcej żądań szefowi wyborów w Georgi , starając się obalić 12-tysięczną przewagę demokraty Joe Bidena w wyścigu prezydenckim.


Według urzędników państwowych i ekspertów wyborczych wybory w 2020 roku przebiegły gładko w całym kraju i bez żadnych powszechnych nieprawidłowości, co stanowi wyraźny kontrast w stosunku do bezpodstawnych twierdzeń o oszustwie, które prezydent USA Donald Trump wysuwał po jego porażce.


Organ nadzoru jądrowego ONZ powiedział w środę, że wyjaśnienia Iranu dotyczące obecności materiału jądrowego w niezadeklarowanym miejscu w kraju są „niewiarygodne”.


Po tym, jak Moderna w środę ogłosiła, że ​​jej szczepionka na koronawirusa może otrzymać pozwolenie na awaryjne użycie w grudniu, Centrum Wiedzy i Informacji w Ministerstwie Zdrowia poinformowało, że jeśli wyniki trzeciej fazy badań tej firmy będą podobne do tych ogłoszonych przez firmę Pfizer w poniedziałek, mogą być dwie szczepionki zatwierdzone do końca 2020 roku


ministerstwo zdrowia poinformowało, że liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wzrosła do 321 326. W stanie ciężkim jest 305 osób (132 pod respiratorami). Zmarło 2 699 osób. Obecnie aktywnych jest 7 976 przypadków. W ciągu ostatniej doby wykryto 665 nowych infekcji. Przeprowadzono 29 271 testów.


 Delegacja izraelskich biznesmenów z Judei i Samarii przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na spotkaniach poświęconych różnym kwestiom gospodarczym.


W nowym raporcie z Krajowego Centrum Informacji i Wiedzy o Koronawirusie stwierdzono, że w Izraelu najprawdopodobniej nastąpi gwałtowny wzrost liczby infekcji w okresie zimowym, kiedy ludzie będą gromadzić się w małych pomieszczeniach. Raport zwraca szczególną uwagę na szkoły, urzędy i transport publiczny jako obszary budzące niepokój.


Trzy izraelskie linie lotnicze rozpoczną bezpośrednie loty z Tel Awiwu do Dubaju w grudniu, z El Al obsługującym dwa razy dziennie, Israir oferującym sześć lotów tygodniowo, a Arkia obsługującym codzienne loty, poinformowały w środę port lotniczy Dubaj.


Izrael i Liban wznowiły w środę negocjacje prowadzone przez Stany Zjednoczone w sprawie spornej granicy na Morzu Śródziemnym


Pochodząca z czasów króla Dawida 3000 lat temu, być może najwcześniejsza ufortyfikowana osada na Wzgórzach Golan została niedawno odkryta podczas wykopalisk przed budową nowej dzielnicy. 


podczas uroczystości w niemieckiej stoczni Thyssenkrup w Kolonii odbyła się oficjalna uroczystość przekazania izraelskiej marynarce wojennej pierwszej korwety rakietowej klasy Sa’ar 6 o nazwie INS „Magen”.


12 listopada 2020


UNRWA oświadczyła w poniedziałek, że nie ma funduszy na zapłacenie pełnych pensji w listopadzie, ale jest przekonana, że ​​administracja prezydenta-elekta Joe Bidena przywróci wsparcie.


Szejk Rashid bin Humaid Al Nuaimi, przewodniczący Związku Piłki Nożnej ZEA (ZEA) odbył wirtualne spotkanie z Orenem Hassonem, prezesem Izraelskiego Związku Piłki Nożnej, aby zbadać możliwości wspólnej współpracy sportowej.


izraelska judoczka, Lanir Inbar (20 l., na zdj.) zdobyła 🥇 (złoty medal) na Mistrzostwach Europy U23 w kategorii do 78kg; w zeszłym tygodniu wygrała ona też 🥉 (brązowy medal) na Mistrzostwach Europy U20.w innej kategorii wagowej (do 70kg) na Mistrzostwach U23 🥈 (srebrny medal) zdobyła Maya Geshen.


Alejandro Mayorkas, były zastępca sekretarza Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego za rządów Obamy, został uznany za głównego kandydata do zostania zarówno pierwszym Latynosem, jak i pierwszym imigrantem na czele DHS, jeśli zostanie to potwierdzone przez Republikański Senat. 


Izrael i Sudan zaczną współpracować nad sposobami walki z pandemią COVID-19, a także w zakresie wody i rolnictwa – powiedział w środę ambasador Izraela przy ONZ Gilad Erdan po spotkaniu ze swoim sudańskim odpowiednikiem w Nowym Jorku.  


Podczas gdy Saudyjczycy oficjalnie nie utrzymują stosunków dyplomatycznych z Izraelem i technicznie rzecz biorąc, nadal unikają bezpośrednich rozmów, saudyjscy kontrolerzy ruchu lotniczego pomogli izraelskiemu samolotowi przelecieć przez saudyjską przestrzeń powietrzną, aby uniknąć złej pogody w poniedziałek wieczorem.


W wywiadzie dla izraelskiego reportera brat premiera Libanu Saada Haririego powiedział, że jego kraj powinien zawrzeć pokój z Izraelem.


Żołnierz Sił Obronnych Izraela, który zaginął dwa dni temu został znaleziony martwy w pobliżu wojskowego punktu kontrolnego w pobliżu wschodniej Jerozolimy, wojsko potwierdziło, że rozpoczęto dochodzenie w sprawie incydentu.


„Znaczący postęp” nastąpił późną środową nocą w usuwaniu biurokratycznych przeszkód w podpisaniu umowy z farmaceutycznym gigantem Pfizer, aby umożliwić import szczepionki na koronawirusa do Izraela – poinformowało w czwartek Kancelaria Premiera.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.