Uncategorized

Krótko i zwięźle

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 21.12 – 22.12


21 grudnia 2020 r.Kushner spotka się z premierem Benjaminem Netanjahu i ministrem obrony Bennym Gantzem, po czym we wtorek odleci do Maroka na pokładzie samolotu El Al, na czele delegacji amerykańsko-izraelskiej na rozmowy trójstronne.


Matka sześciorga dzieci została znaleziona martwa w podejrzeniu ataku terrorystycznego na Zachodnim Brzegu


Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek, że 2821 nowych przypadków COVID-19 zostało potwierdzonych w niedzielę po 70000 przeprowadzonych testów, co wskazuje na 4,1% wskaźnik pozytywności.456 osób w ciężkim stanie jest leczonych w szpitalach, a 117 z nich korzysta z respiratorów.


Oczekuje się, że niemiecki sąd wyda w poniedziałek wyrok w procesie prawicowego ekstremisty, który zaatakował synagogę w Jom Kippur, zabijając dwie osoby po tym, jak nie udało mu się wejść do budynku.


Arabia Saudyjska – choinki i błyszczące ozdoby są na sprzedaż w saudyjskim sklepie z pamiątkami, niegdyś nie do pomyślenia w kolebce islamu, gdzie wszelki publiczny kult niemuzułmański jest zakazany.


Szef sztabu IDF generał broni Aviv Koczawi ostrzegł w poniedziałek, że Izrael ostro zareaguje na wszelkie akty wojowniczości z Iranu.


Ambasador USA przy ONZ Kelly Craft odwiedzi we wtorek Izrael wraz z ambasadorem Izraela przy ONZ, Giladem Erdanem, poinformowało w poniedziałek radio Army. Craft wypowiedział się przeciwko „skandalicznemu antyizraelskiemu nastawieniu” Rady Praw Człowieka ONZ


popołudniem rząd zatwierdził nowe przepisy dotyczące zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Od 23 grudnia do Izraela nie będzie mógł wjechać żaden cudzoziemiec, a Izraelczycy wracający z zagranicy będą musieli spędzić 10-14 dni w hotelach izolacyjnych (w zależności od tego czy zgodzą się na testy


UE musi zająć się „problemem tureckim”Turcja stała się zagrożeniem dla bezpieczeństwa wielu krajów i regionów. Dodatkowo Ankara zacieśnia więzi z Rosją, Chinami i Iranem.


 Jared Kushner powiedział w poniedziałek, że uznanie Jerozolimy przez prezydenta USA Donalda Trumpa za stolicę Izraela spowodowało „eksplozję pokoju” w regionie.


linie lotnicze Israir zapowiedziały przeprowadzenie w ciągu najbliższych 48 godzin 12 specjalnych lotów w celu powrotu Izraelczyków przebywających za granicą


 Chociaż w poniedziałek rano dolar nieco wzrósł względem szekla – osiągając 3,426 NIS po spadku do 3,23 NIS w piątek – obecny kurs wymiany wyznacza najniższy punkt dla waluty Stanów Zjednoczonych od 1996 roku.


Organizacje antyizraelskie i antysemickie wydały zalecenia przyszłej administracji Biden dotyczące wyższych stanowisk w bezpieczeństwie narodowym.


Historia została napisana w Dubaju: po raz pierwszy od podpisania porozumienia pokojowego między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi odbył się pierwszy mecz pomiędzy drużynami z Izraela i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pierwszym był mecz hokeja na lodzie pomiędzy „Chiefs” z Bat Yam i „Camels” z Dubaju, który odbył się na profesjonalnej hokejowej arenie w Dubaju.


22 grudnia 2020 r.


Kneset odrzucił w pierwszym czytaniu projektu ustawy, która miała przesunąć termin uchwalenia budżetu państwa. 49 posłów głosowało przeciwko ustawie, a 47 za. W konsekwencji oczekuje się, że w ciągu najbliższych 24 godzin nastąpi rozwiązanie parlamentu z powodu braku zatwierdzenia budżetu.


minister zdrowia Juli Edelstein poinformował wieczorem, że w całym kraju uruchomionych zostanie 10 centrów szczepień


Hanan Ashrawi odeszla z Organizacji Wyzwolenia Palestyny ​​po odrzuceniu przez przywódcę Autonomii Palestyńskiej Mahmouda Abbasa jej wniosku o zostanie szefem zespołu negocjacyjnego z Izraelem po śmierci Saeba Erekata.


wysoki muzułmański przywódca Pakistanu, maulana Muhammad Chan Szerani wezwał do uznania państwa Izrael i zaakceptowania państwa żydowskiego. “Jest to sprawa międzynarodowa, popieram uznanie Izraela.


17-letni Palestyńczyk otworzył ogień do izraelskich sił bezpieczeństwa na Starym Mieście, ale został postrzelony i zabity. Żaden izraelski oficer nie został ranny.


Firma Nanox zaprezentowała w Izraelu tzw. biobed, czyli specjalistyczne łóżko medyczne, inspirowane filmami s.f. Innowacyjna technologia ma sprawić, że zdjęcia rentgenowskie będzie można wykonywać szybciej i taniej. Sprzęt może jednocześnie oferować prześwietlenia szkieletu, a także tomografię komputerową. Po minucie przetwarzania dane są wykorzystywane do tworzenia modelu 3D ciała, umożliwiając oglądanie zarówno tkanki miękkiej, jak i kości.


Giganci technologiczni, w tym Microsoft i Google, dołączyli w poniedziałek do prawnej bitwy Facebooka z izraelską firmą hakerską NSO, składając w sądzie federalnym sprawę amicus, w której ostrzegali, że narzędzia izraelskiej firmy są „potężne i niebezpieczne”.


Amerykańska Międzynarodowa Korporacja Finansowania Rozwoju, agencja rządowa inwestująca za granicą, mogłaby ponad dwukrotnie podwoić swój obecny portfel o wartości 1 miliarda dolarów, gdyby Indonezja nawiązała więzi z Izraelem, powiedział w poniedziałek w wywiadzie w hotelu King David w Jerozolimie Adam Boehler, dyrektor generalny DFC


minister zdrowia Juli Edelstein poinformował rano, że w ciągu dwóch pierwszych dni kampanii szczepień przeciwko koronawirusowi w Izraelu zaszczepiono prawie 30 tys. osób, a “zapotrzebowanie na szczepionki wciąż rośnie


Egipt poinformował, że w minionym tygodniu izraelski okręt podwodny przepłynął przez Kanał Sueski, kierując się w stronę Zatoki Perskiej. Egipski wywiad potwierdził, że izraelski okręt podwodny płynął na powierzchni, przekazując otwartą wiadomość do Iranu.


ministerstwo zdrowia poinformowało, że liczba nowych przypadków koronawirusa wyniosła 3 594. W stanie ciężkim jest 472 osób (119 pod respiratorami). Zmarło 3 111 osób. Obecnie aktywnych jest 26 223 przypadków


We wtorek urzędnicy United Hatzalah potępili atak podpalenia stacji testowej COVID-19 w Bnei Brak, do którego doszło dzień wcześniej, nazywając go „niedopuszczalnym” i „głęboko zasmucającym”.


Firmy farmaceutyczne Pfizer i Moderna testują, czy szczepionki, które opracowały przeciwko koronawirusowi, są również skuteczne przeciwko zmutowanemu szczepowi patogenu, który został odkryty w Wielkiej Brytanii i innych krajach.Z ostatniej chwili

“A Mazel Tov Cocktail Party”: Goodbye 2020!

26 dec – 23.00 – premiera

A Mazel Tov Cocktail Party Dec 26 – Jan 2

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.