Uncategorized

POLAK POTRAFI

Jerzy Klechta


Trochę tych lat przeżyłem, świata kawałek też poznałem itp. Z tego tytułu wydaje mi się, że mój ukochany kraj jest niezbyt udany.Niby naród zdolny , niby wesoły a przy tym kulawy. Polak Polaka raczej nie lubi. Nie potrafi iść drogą prostą . Bardziej Polak Polakowi katem ,aniżeli bratem – jak pisał poeta.

A już boje dotyczące szczepionki przeszły granicę zwykłej przyzwoitości. O rządzących lepiej zamilknąć, aby nie psuć sobie zdrowia. Aż tu pojawił się Trump. Ten bowiem przebił wszystkich. Niektórzy nasi politycy snuli plany o stworzeniu bractwa polsko- amerykańskiego , które doprowadzi do raju.

Sukcesów dyplomatycznych mamy za sobą tyle ile kot napłakał. Na dzień dzisiejszy wleczemy się w ogonie Europy na własne życzenie. Nawet nie potrafimy wykorzystać to, że jesteśmy członkiem Unii Europejskiej. Miałeś chamie złoty róg, urwał ci się ino sznur.


Jerzy Klechta

Kategorie: Uncategorized

3 odpowiedzi »

 1. Dziękuję Jerzy Klechta. Też uważam, że gdzieś zgubilismy…

 2. Super Panie Klechta. Nie wiem gdzie się pan chował od roku 1945. Ja mieszkałem w sowieckiej kolonii o nazwie Polska, a przez ostatnie 30 lat patrzyłem jak najgorsze męty wyprzedawały to co jeszcze Polakom zostało.Niemcy nas rabowali wszystko co się dało wywieźć a resztę zniszczyli. Zabili 6 milionów Polaków w tym 6 milionów polskich Żydów.. Sowieci zamknęli nas w niewoli na 44 lata, a potem nasi wyprzedawali za bezcen resztę polskiego majątku. .

 3. miales chamie zloty rog,
  miales chamie czapke z pior,

  czapke wicher niesie
  rog huka po lesie
  zostal ci sie jeno, zostal ci sie jeno
  sznur…

  nie moglem sie powstrzymac zacytowanie pelnego zwrotu z Wesela,
  jakie to prawdziwe,
  i jeszcze ten prawdziwy polak ze sztandarem narodowym i bialy, orlem z korona,
  w czasie akcji szturmowej na Capital w Wszyngtonie,

  moze ktos by te fotke znaalal i opublikowal, byla w Face Book…
  pozdrawiam serdecznie
  pierre

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.