Uncategorized

Krótko i zwięźle

Wiadomosci z Izrael dzien po dniu 3.2 – 4-2


ministerstwo zdrowia opublikowało raport z wynikami badań stanu zdrowia izraelskiego społeczeństwa, które zostało przeprowadzone w latach 2015-2019. Okazało się, że około 62% mężczyzn i 55% kobiet w wieku 20-64 lat miało nadwagę lub otyłość, a liczby te rosną. Co więcej, prawie jeden na pięciu Izraelczyków pali, a jeden na dziesięciu ma cukrzycę. Raport podkreślił również fakt wzrostu liczby badań lekarskich, które są niezbędne do zapobiegania lub wczesnego wykrywania niebezpiecznych chorób. W większości przypadków wzrósł odsetek osób poddawanych badaniom przesiewowym. W 2019 r. ponad 70% kobiet w wieku 50-74 lata miało mammografię, a około 65% osób w wieku 50-74 lat zostało przebadanych pod kątem krwi utajonej w kale (FOB), co jest ważnym testem w identyfikacji raka okrężnicy i odbytnicy. Jednak tylko 65,4% osób, które uzyskały pozytywną odpowiedź, miało następnie kolonoskopię, która stanowi kolejny krok w wykrywaniu choroby. Dokument nie obejmuje roku 2020 i tego, jak pandemia koronawirusa wpłynęła na sytuację. Szef programu Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie prof. Ronit Calderon-Margalit powiedział: “Myślę, że nawet w tych trudnych czasach widzimy, że nasz system opieki zdrowotnej jest jednym z najlepszych na świecie, a Izraelczycy powinni być z niego bardzo dumni. Rok 2020 był rokiem wyjątkowym. Celem naszej pracy nie będzie ocena jakości opieki zdrowotnej w tej sytuacji, ale raczej to, jak wirus wpłynął na sposób korzystania z systemu opieki zdrowotnej. Spodziewamy się, że wiele osób zrezygnowało z programów wczesnego wykrywania chorób. Niestety pandemia będzie miała długofalowe konsekwencje.”

3 lutego 2021 r.


tylko 0,06% Izraelczyków zachorowało po dwóch zastrzykach, nikt nie mial powaznych objawow


ministerstwo zdrowia ujawniło wieczorem, że najnowsze dane wskazują na alarmujący wzrost zachorowalności na chorobę COVID-19 dzieci w wieku poniżej 2 lat. W Izraelu w listopadzie koronawirusa potwierdzono u 377 niemowląt, w grudniu 1 526, a w styczniu liczba ta wzrosła do 5 780minister finansów Israel Katz oświadczył wieczorem: “Biznes i handel powinny zostać otwarte w przyszłym tygodniu.” Równocześnie krajowa rada ekspertów ds. koronawirusa określiła trzy alternatywne metody wyjścia z blokady: (1) absorpcja – czyli otwarcie gospodarki i pogodzenie się z wynikającą z tego zachorowalnością i śmiertelnością; (2) powstrzymanie – czyli stopniowe otwieranie, aby współczynnik infekcji nie wzrósł powyżej określonego progu; oraz (3) agresywna postawa, która ma na celu zmniejszenie liczby zakażeń do zera.


popołudniem Hezbollah wystrzelił pociski przeciwlotnicze w stronę izraelskiego bezzałogowego drona, który wykonywał lot nad terytorium południowego Libanu. Dron nie został uszkodzony i kontynuował swoją misję.


Dziesiątki republikańskich parlamentarzystów napisało do prezydenta USA Joe Bidena, wzywając go, aby nie wchodził ponownie w umowę nuklearną z Iranem.


 Izraelski Sąd Najwyższy przegłosował w środę ustawe o wyburzeniu części domu, w którym mieszkał morderca Esther Horgen.


 Izrael i Ameryka muszą mieć kompleksową, opartą na współpracy strategię ochrony przed chińską eksploatacją gospodarczą i kradzieżą własności intelektualnej, podsumowuje raport opublikowany w poniedziałek przez Gemunder Center Żydowskiego Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego


Izraelska firma Sofwave (opisywana  tutaj  wcześniej) otrzymała europejski znak CE oraz izraelską aprobatę dla swojego rewolucyjnego urządzenia do napinania skóry i redukcji zmarszczek. Oprogramowanie SUPERB (Synchronous Ultrasound Parallel Beam) uzyskało już aprobatę US FDA.


Administracja Bidena stwierdziła, że ​​chociaż ma nadzieję, że inne kraje normalizują stosunki z Izraelem, nie wierzy, że takie umowy zastępują pokój między Izraelczykami i Palestyńczykami.


Izraelskie leczenie pacjentów cierpiących na ciężkie przypadki Covid-19 dało doskonałe wyniki w badaniach fazy 2. Izraelski serwis informacyjny N12 poinformował, że izraelska firma Enlivex Therapeutics ogłosiła w środę wyniki badań swojego leku Allocetra.


Siły Obronne Izraela zakończyły trzydniowe ćwiczenia wojskowe w rejonie Hebronu w Judei. W ćwiczeniach uczestniczyła 215 Brygada Artylerii, która przeprowadziła pierwsze od 15 lat ćwiczenia artyleryjskie w tym regionie.


4 lutego 2021 r.


syryjskie media poinformowały, że izraelskie siły powietrzne zbombardowały w nocy cele położone w rejonie Quneitra w południowej części Syrii.


rozpoczęły się wspólne izraelsko-amerykańskie ćwiczenia wojskowe Juniper Falcon. Ćwiczenie obejmuje Dowództwo Europejskie Stanów Zjednoczonych (EUCOM) i Siły Obronne Izraela w różnych miejscach Niemiec i Izraela. Ćwiczenie symuluje scenariusz, w którym Izrael jest zagrożony ostrzałem rakietami ziemia-ziemia, moździerzami i innymi zagrożeniami powietrznymi.

Zjednoczone Emiraty Arabskie obejmują handel z izraelskimi firmami w Judei i Samarii Yaakov Berg, właściciel winnicy Psagot wraz z żoną, wyraża nadzieję, że „pokój z Emiratami zmieni nasze stosunki z Palestyńczykami”.


Frontpage Magazine w dotarl niedawno do postu zawierającego oburzające roszczenia Palestyńczyków wobec osoby trzeciej, a mianowicie, że kultowy londyński Big Ben pierwotnie stał w arabskiej Jerozolimie. To, co naprawdę ujawnia palestyńskie kłamstwo, to fakt, że Big Ben został zbudowany w 1859 roku, pełne 50 lat przed wieżą zegarową w Jerozolimie i około 60 lat przed podbiciem miasta przez Brytyjczyków. Ale takie niewygodne prawdy rzadko odstraszają palestyńskich propagandystów.


Po rekordowym roku, w którym do izraelskich firm napłynęło około 10 miliardów dolarów to zgłoszona kwota funduszy zebranych w styczniu przekroczyła 1,2 miliarda dolarów, najwyższą w historii sumę w ciągu jednego miesiąca.


Sudański ekonomista i polityk Mubarak Al-Fadil Al-Mahdi, przewodniczący krajowej partii Umma, powiedział, że uważa, że ​​Izrael jest teraz przyjacielem świata arabskiego i że mają te same interesy, zwłaszcza jeśli chodzi o zagrożenie ze strony Iranu.


Zastępca szefa policji Dubaju, generał broni Dhahi Khalfan Tamim, powiedział w środę, że Izrael może łatwo zniszczyć irańskie obiekty nuklearne.


Na całym świecie istnieje obecnie około 4000 wariantów wirusa, który powoduje COVID-19, więc wszyscy producenci szczepionek, w tym Pfizer Inc i AstraZeneca Plc, próbują ulepszyć swoje szczepionki, powiedział brytyjski minister.


Ministerstwo Zdrowia zgłosiło w czwartek rano 7385 nowych przypadków koronawirusa z około 83 000 testów przeprowadzonych w ciągu ostatnich 24 godzin, co oznacza, że ​​8,9% wszystkich testów dało wynik pozytywny, najniższy taki wynik od prawie dwóch tygodni.


Izrael rozszerzył swoją kampanię szczepień przeciwko COVID-19 w czwartek rano, aby objąć wszystkich obywateli w wieku 16 lat i starszych.


Chociaż Izraelczycy w przeważającej większości nie zgadzają się na udostępnianie swoich danych medycznych agencjom bezpieczeństwa państwa, są skłonni zrobić to z producentami leków w zamian za szczepionki Covid-19


Zgodnie z dostępnymi szczegółami udostępnionymi w środę, umowa, która jeszcze nie została sfinalizowana, pozwoli Izraelczykom, którzy zostali w pełni zaszczepieni, odwiedzić Grecję bez konieczności przedstawiania niedawnego negatywnego testu COVID-19


w porcie lotniczym Ben Guriona nastąpiło przekazanie władzom palestyńskim dostawy 10 tys. dawek szczepionki Sputnik V, które Rosja ofiarowała Autonomii Palestyńskiej. Szczepionki przewieziono do Ramallah.


Israel’s Breath of Health (BOH) opracował system testu oddechu, który identyfikuje Covid-19. Badania kliniczne w izraelskich ośrodkach medycznych Hadassah i Sheba wykazały wstępne wskaźniki sukcesu na poziomie 98%. BOH podpisał umowę z indyjską grupą Reliance na dystrybucję systemu w całych Indiach.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.