Uncategorized

Z ostatniej chwili od Goldy Tencer i Wlodka Proskurowskiego


Vadim Brodsky – powtórka koncertu –

XVII Festiwal Warszawa Singera

Jedyna okazja do obejrzenia powtórki koncertu Vadima Brodskiego z ostatniej edycji Festiwalu Warszawa Singera w sierpniu 2020 roku.  Występ tego znakomitego skrzypka będzie można obejrzeć w niedzielę, 14 lutego 2021 roku  o godz. 20.00 pod linkiem:

TUTAJ


Wybitnemu skrzypkowi towarzyszą inni znakomici muzycy oraz śpiewająca w jidysz Kamila Klimczak – aktorka Teatru Bagatela w Krakowie, która z równym powodzeniem odnajduje się w rolach śpiewanych i komediowych, dramatycznych i lirycznym, a także znakomicie czuje się w repertuarze klezmerskim i kabaretowym.
W programie znajdują się m.in. pieśni żydowskie: „Rodzynki z migdałami”, „Rebeka”, „Kroke”, „Tak jak malował Pan Chagall”, „Piątkowy wieczór” oraz utwory: „Yehudit”, „Mein Idishe Mame”, „Chackełe”, „Gdy jedna łza”, część 4 Trio Dymitra Szostakowicza, „Memento Moritz”, „Jewish Sketch” K. Wileńskiego, „Schindler list”.
Wirtuoz skrzypiec i czarujący showman Vadim Brodski w koncercie muzyki żydowskiej to wydarzenie, nie tylko dla miłośników talentu polsko-ukraińskiego artysty, ale i kanonu pieśni żydowskich.
Tego koncertu nie można przegapić, zapraszamy!


Międzynarodowe Zimowe Seminarium

Języka i Kultury Jidysz ON-LINE

Ferie po żydowsku? Fundacja Shalom we współpracy z Centrum Kultury Jidysz zapraszają wszystkich miłośników jidysz na wyjątkowe wirtualne spotkanie z językiem żydowskim oraz z żydowską literaturą i kulturą, które odbędzie się poprzez platformę ZOOM podczas dwóch zimowych weekendów: 26-28 lutego i 5-7 marca 2021. Temat przewodni: zimowe wakacje!

Nie mogąc doczekać się tradycyjnego letniego spotkania, warszawscy jidyszyści i jidyszystki postanowili spędzić razem także i ferie zimowe. Dzięki formule online możemy spotkać się z naszymi przyjaciółmi z całego świata i wspólnie uczyć się jidysz podczas lektoratów i zajęć tematycznych. Wykłady i warsztaty tematyczne, poprzez które będziemy poznawać historię żydowskich wakacji zimowych pozwolą nam nie tylko zagłębić się w świat historii i tradycji Żydów aszkenazyjskich, ale i… oddać się relaksowi w zaciszu naszych domów!

Kontakt: winterwakacjes@gmail.com

Koordynatorki projektu: Natalia Chmielarz i Michalina Jadczak

PROGRAM:

TUTAJ


Zaproszene od Wlodka Proskurowskiego

W YIVO będzie online dyskusja “Holocaust Scholarship on Trial” w najbliższy wtorek, 16 lutego o 18.00 Europejskiego czasu. Szczegóły i rejestracja tutaj: 

TUTAJ

Pozdro,wlodek

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.