Uncategorized

Krotko i zwiezle. Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 2.4 – 3.4


2 kwietnia 2021 r.


premier Benjamin Netanjahu spotkał się z przewodniczącym partii Jamina, Naftalim Bennettem. Celem spotkania było omówienie możliwości utworzenia koalicji rządowej. Bennett powiedział: “Mamy jeden cel: jak najszybciej uformować dobry i stabilny rząd, który będzie dbał o obywateli państwa Izrael. Nie będziemy szczędzić wysiłków, aby to osiągnąć.”


Stany Zjednoczone zniosły sankcje wobec prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego Fatou Bensouda, który spotkał się z międzynarodową krytyką po nałożeniu ich przez administrację byłego prezydenta Donalda Trumpa.


Po raz pierwszy w historii Izraela szef IDF wydał publiczne oświadczenia o zagrożeniu ze strony Iranu uzbrojonego w broń nuklearną.Misja Bidena: powstrzymanie Iranu przed uzbrojeniem się w broń nuklearnąJay ShapiroJay Shapiro uważa, że ​​to właściwy moment, aby wywrzeć jak największą presję na administrację USA, aby uniemożliwić jej powrót do poprzedniej umowy nuklearnej, która była bardzo zła.


Prezydent Reuven Rivlin wysłał list do papieża Franciszka, życząc mu wesołych świąt przed Wielkanocą.Prezydent przesłał Papieżowi i chrześcijanom na całym świecie pozdrowienia z okazji Świąt Wielkanocnych.


RIYADH, Arabia Saudyjska – Normalizacja z Izraelem przyniosłaby regionowi „ogromne korzyści”, powiedział saudyjski minister spraw zagranicznych, ale takie porozumienie z królestwem zależałoby od postępów w izraelsko-palestyńskim procesie pokojowym.


Iran i Stany Zjednoczone oświadczyły w piątek, że od wtorku będą prowadzić pośrednie rozmowy w Wiedniu w ramach szerszych negocjacji w celu ożywienia porozumienia nuklearnego z 2015 r. Między Teheranem a światowymi mocarstwami.Sekretarz stanu USA Antony Blinken wezwał Izrael do zapewnienia „równego” traktowania Palestyńczyków, podczas gdy nowa administracja USA ostrożnie zwiększa wysiłki na rzecz rozwiązania dwupaństwowego.


 Kobieta w Wielkiej Brytanii uznana za zjadliwą antysemitkę została uznana za winną rozpowszechniania obraźliwych wiadomości i materiałów w Internecie i została skazana na 18 tygodni więzienia przez tamtejszy sąd.


3 kwietnia 2021 r.


Rząd Iranu chce, aby Stany Zjednoczone zniosły wszystkie sankcje nałożone na jego kraj i odrzuca jakiekolwiek „stopniowe” złagodzenie ograniczeń.


Jak wytłumaczyć poważne, choć rzadkie, problemy z krwią obserwowane u niektórych osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 zastrzykiem AstraZeneca? To niepokojące pytanie pozostaje bez odpowiedzi przed kolejnym spotkaniem Europejskiej Agencji Leków (EMA) w przyszłym tygodniu. Szczepionka nie jest używana w Izraelu, który opierał się na szczepionce Pfizer-BioNTech, ale budzi coraz większe zaniepokojenie w Europie i poza nią.


Noah Green, 25 lat, z Newport News w Wirginii, został wymieniony jako podejrzany w piątkowym ataku taranującym na północną barykadę Capitol Hill, donosi wiele organizacji medialnych, powołując się na policję.Według doniesień Green mówił na Facebooku o „czasach ostatecznych”, antychrystach i rządowej „kontroli umysłów”. Powiedział również, że był bezrobotny po odejściu z pracy „częściowo z powodu nieszczęść” i pochwalił antysemickiego czarnego nacjonalistycznego przywódcę Nation of Islam, Louisa Farrakhana.


Według władz kanału, ostatnie statki ktore utknęły w Kanale Sueskim powinny przepłynąć przez kanal w sobotę.


Świat będzie obchodził Jom Hashoah – Dzień Pamięci o Holokauście – 7-8 kwietnia, ze szczególnym uwzględnieniem 80. rocznicy kampanii przeciwko Żydom która była niczym innym jak masowym morderstwem


Przedstawiciel Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, który pomaga nadzorować bezpieczeństwo na Kapitolu, powiedział w piątek, że skonsultował się z izraelskimi urzędnikami bezpieczeństwa, aby dowiedzieć się, w jaki sposób chronią rząd po ataku na Kapitol, w którym zginął policjant.


ujawniono wyniki badań przeprowadzonych przez Tel Aviv Sourasky Medical Center i Bnai Zion Medical Center w Hajfie. Wyniki badań wykazały, że u pacjentów z rakiem, którzy byli leczeni wszystkimi rodzajami leków przeciwnowotworowych, prawdopodobieństwo zgonu z powodu COVID-19 jest o 40% wyższa niż u pacjentów bez raka.


Premier Benjamin Netanjahu zwoła we wtorek spotkanie w sprawie śledztwa Międzynarodowego Trybunału Karnego w sprawie Izraela.

Premier Benjamin Netanjahu zorganizuje spotkanie w sprawie śledztwa Międzynarodowego Trybunału Karnego przeciw Izraelowi .Minister obrony i spraw zagranicznych wezma w nich udzial


Izraelska judoka Raz Hershko zdobyła w sobotę pierwszy złoty medal w swojej karierze podczas Wielkiego Szlema w Antalyi, podały izraelskie media.

Prezydent Biden jest chętny do reanimacji polityki zagranicznej Baracka Obamy i powrotu do porozumienia nuklearnego z Iranem. Ale Iran, który nadal koncentruje się na swoim celu, jakim jest zostanie regionalnym hegemonem, nie jest dziś bardziej godny zaufania niż za czasów administracji Obamy.


Kategorie: Uncategorized

8 odpowiedzi »

 1. ml i Victor
  Wybryki lewicy i skrajnej lewicy mają ograniczony zasięg i z roku na rok ten zasięg zmniejsza się. Lewica już dawno nie jest realną alternatywą w Izraelu. A to przez jej mierne osiągnięcia polityczne w stosunkach wewnętrznych i zagranicznych:

  Od powstania państwa do dzisiaj, lewica prowadziła 6 głównych wojen, a prawica dwie. Mimo tej wojowniczości, lewica podpisała tylko jedną umowę pokojową z państwem arabskim ,a prawica podpisała 6 (umowa z Libanem przetrwała niestety kilka miesięcy). Prawica jest lepsza w dyplomacji międzynarodowej. Mniej wojen ,więcej pokoju.

  W ostatnich 11 latach rządu prawicy spadł dramatycznie poziom przemocy w konflikcie arabsko-żydowskim i konsekwentnie też ilość ofiar po obu stronach. Czyli prawica jest też lepsza w stosunkach z Arabami.

  Dlatego Izraelczycy wolą prawicę.
  Niezależnie od wyników obecnej brudnej wojny między partiami prawicowymi, władza zostanie w ich rękach.

 2. MEF, to chec bycia ” dobrym chrzescijaninem” wydaje sie byc gwiazda przewodnia tych politykow izraelskich ,
  Taki Joshka Fisher, „przyjaciel Izraela” i kiedys FM Niemiec popedzil do Sharona po morderstwie18 izraelskich dziewczat przed” Dolphinarium” w TA i wymogl na nim zeby Izrael nie odpowiadal, „Arafat sie tym zajmie”.
  Sharon przezstal „nadstawiac drugi policzek” dopiero po kilku dalszych zamachach,, i to tez niebardzo.
  Teraz drugi General, Ganz, zasabotowal zaplate Pfizerowi za vacciny. czytalem . To tez chyba po chrzescijansku, bo Zydzi chyba placa swoje dlugi.
  Dobrzy chrzescijanie albo szmendrki

 3. Blinken otrzymal swoje, bardzo chrzescijanskie imie ,po swietym Antonim Eremicie czy po Padewskim?Ten pierwszy pomaga w znalezieniu rzeczy zgubionych,ten drugi jest patronem zlodzieji.Moze mu dopomoga.

 4. Ja też nic nie wiem, poza tym że Samuel był człowiekiem niezwykle rzutkim i Demokratą. O jego stosunku do syjonizmu też nic nie wiem, ale jasne że nie był fanatycznym antysyjonistą. Utrzymywał jawne kontakty z oficjalnym Izraelem.
  Jego biografia jest imponująca, ale dziwne że nie ma innych wersji, tylko ta oficjalna.
  Nie wydaje mi się że Samuel wpoił w Antoniego antysyjonizm.

  Tego Antoni chyba nauczył się od innego mentora.

  Kiedy piszę o biblijnej “miłości ojcowskiej” do Izraela mam na myśli Antoniego Blinkena i niemieckiego ministra SZ, Heiko Maas’a, ulubieńca izraelskiej lewicy i laureata 2 nagród, od progresywna gminy niemieckiej, 2014 i berlińskiego muzeum żydowskiego, 2019.
  Niewykluczone że dostanie też nagrodę Herzla, jak jego szefowa A. Merkel. To zależy od konstelacji politycznej w Izraelu, mimo że teoretycznie ta nagroda jest przyznawana przez miasto Herzliyę, a nie przez państwo.

  Widocznie Żydzi lubią być “karceni rózgą”, taki dziwny masochizm, bo oboje panowie nigdy nie stracili okazji na akcję przeciw interesom izraelskim i ktoś mógłby pomyśleć że za taką działalność Żydzi nie powinni dawać nagród.

  Polecam Ci krótkie przemówienie A. Blinkena z okazji Międzynarodowego Dnia Zagłady Żydowskiej 27.01.2021
  https://il.usembassy.gov/u-s-secretary-of-state-antony-blinken-participated-in-israel-ministry-of-foreign-affairs-international-holocaust-memorial-day/

  Zwróć uwagę na fragmenty w których wspomina wpływ swojego ojczyma i inny gdzie wiąże zaprzeczanie Zagłady z niechęcią do niekontrolowanej imigracji.

 5. MEF, nic nie wiem o jego ojczymie, Samuel Pisar, wspomnianym tu tez,(“Mama kazala mu..) ale jest tam cos moze charakterystycznego : Odwiedzil Bialystok [jako wysoki funkcjonarium amerykanskiego FO.] z ktorego pochodzil ” na przelomie lat 60 i 70..”.
  Tzn. kiedy my wyjezdzalismy z Polski…
  Nie to ze zycie inych Zydow powinno zamrzec wtedy, ale…

 6. ml:
  Blinken, jak inny minister spraw zagranicznych, ten niemiecki, wierzy że jego przeznaczeniem jest ratowanie Żydów przed nimi samymi, a szczególnie przed ich brzydszymi cechami.
  Dlatego oboje nigdy nie przepuszczą okazji aby skarcić Żydów za ich złe maniery, na każdym możliwym forum międzynarodowym.

  Taka to ojcowska miłość żywcem z Księgi Przysłów 13:24 :
  “Nie kocha syna, kto rózgi żałuje,
  kto kocha go – w porę go karci”

  Wolę wrogów. Ci mogą się zmienić.

 7. ”Został wymieniony jako podejrzany”, to dziwne określenie jedynego człowieka w promieniu 10 km który zaatakował policjantów przy barierze. Innym ”podejrzanym” jest jego samochód który współpracował z nim w tym ataku.

  Obu jednak można określić w prostej polszczyźnie jako ”sprawców” albo nawet ”jedynych sprawców”.

  Sam Noe nie stanie przed sądem, bo go inni policjanci zastrzelili, co też jest skrajną bezczelnością ze strony przedstawicieli prawa. Może obetną im za to fundusze.

  Innymi słowy, został tylko jeden podejrzany, jego samochód, które, po rekonwalescencji w garażu będzie zdolny stanąć pod sąd.
  Tam prokuratura dowiedzie że działał jako prowokator w służbie Trumpa.

 8. Blinken wydaje sie na razie byc typowym zydowskim Demokrtycznym szmuckiem, winiacym o wszystko Izrael , zobaczymy co bedzie dalej.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.