Uncategorized

Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki


Przyslala Katharina Dr.Gasinska-Lepsien

Autonomia Palestyńska krzyczy o okrucieństwie Izraela, który rzekomo ignoruje swoją odpowiedzialność za szczepienia palestyńskiej populacji. Kiedy Izrael rzeczowo wskazał na to, że odpowiedzialność za opiekę zdrowotną nad Palestyńczykami spoczywa na ich przywódcach, nie miało to oczywiście wpływu na zachodnie media głównego nurtu, które nadal publikowały artykuły powtarzające palestyńskie skargi. Wystarczyłoby, gdyby wszyscy ci reporterzy i redaktorzy – a potrzeba na to jednej minuty szukania w Internecie – spojrzeli na Umowy z Oslo (1995), Aneks III, Artykuł 17, który jednoznacznie przekazuje odpowiedzialność za palestyńską opiekę zdrowotną, włącznie ze szczepieniami, Autonomii Palestyńskiej:

ARTYKUŁ 17

Zdrowie

1. Kompetencje i odpowiedzialność w dziedzinie zdrowia na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy będą przekazane stronie palestyńskiej, włącznie z systemem ubezpieczeń zdrowotnych.  

2. Palestyńska strona będzie kontynuowała stosowanie standardów szczepienia Palestyńczyków i będzie ulepszała je zgodnie z zaakceptowanymi międzynarodowo standardami, biorąc pod uwagę rekomendacje WHO. Palestyńska strona będzie kontynuowała szczepienia populacji szczepionkami wyliczonymi w Schemacie 3.

Autonomia Palestyńska nie zrobiła niczego, by przygotować się do pandemii. Nie zamówiła żadnych szczepionek, niewątpliwie zakładając, że może polegać na tym, że Izrael – być może pod naciskiem – zajmie się tym. Nie gospodarowała też swoimi zasobami tak, by mieć pieniądze na szczepionki. Zamiast tego w 2020 roku kontynuowała haniebny i kosztowny program “płacy za morderstwo”, zgodnie z którym rząd AP daje terrorystom, jeśli są uwięzieni w Izraelu, lub ich rodzinom, jeśli zostali zabici podczas dokonywania zamachu, hojne comiesięczne pensje.


W 2020 roku AP wydała ponad 150 milionów dolarów na program „płaca za morderstwo”. Ta suma wystarczyłaby na zakup wystarczającej ilości szczepionek, by zaszczepić każdego palestyńskiego mężczyznę, kobietę i dziecko. AP dokonała wyboru: wolała nagradzać akty terroru z przeszłości i dawać bodźce do popełniania aktów terroru w przyszłości niż zapłacić za zaszczepienie własnej populacji.


Teraz dowiadujemy się, że AP postanowiła dać dwóm terrorystom, kuzynom, Amdżadowi i Hakimowi Awadom, którzy zamordowali nożami pięcioro członków rodziny Fogel – ojca Ehuda, matkę Ruth i troje małych dzieci, Joawa (11 lat), Eldada (4 lata) i Hadas (3 miesiące) — pięćdziesięcioprocentową podwyżkę płacy. Będą teraz otrzymywali po 1806 dolarów miesięcznie. Przeciętna płaca palestyńskiego pracownika o podobnym do tych dwóch terrorystów wykształceniu wynosi 430 dolarów miesięcznie. Będą więc otrzymywać ponad czterokrotnie więcej za zamordowanie rodziny Fogel niż otrzymywaliby za pracę. Jest to niemała nagroda dla morderców i niemała zachęta dla Palestyńczyków mających niskie dochody, by pójść w ich ślady. A jeśli zamordujesz wystarczającą liczbę Izraelczyków, AP – lub Hamas w Gazie – może nazwać plac albo ulicę twoim imieniem.


Co zrobi administracja Bidena w sprawie tej podwyżki płacy dla dwóch terrorystów, którzy zmasakrowali pięcioro członków rodziny w nocy, kiedy spali? Cokolwiek? Nic?


Administracja Bidena mówiła wiele razy, że planuje wznowienie pomocy finansowej Ameryki dla AP. Jedną z głównych przyczyn, dla których administracja Trumpa zakończyła pomoc dla AP, była odmowa zakończenia programu “płaca za morderstwo”, który jest wyraźnie sprzeczny z Taylor Force Act z 2018 roku. Taylor Force Act jest ustawą Kongresu nakazującą zatrzymanie amerykańskiej pomocy ekonomicznej dla Autonomii Palestyńskiej (AP) do czasu, kiedy AP przestanie wypłacać pieniądze (poprzez Fundusz Męczenników Autonomii Palestyńskiej) osobom, które popełniły czyny terrorystyczne, i rodzinom zabitych terrorystów. Jak AP i administracja Bidena mają nadzieję obejść postanowienia tej ustawy?   Mówiono, że AP zmieni nazwę wypłat, przedstawiając je jako wsparcie dla ubogich zamiast nagrody dla terrorystów. Sami terroryści, jeśli nadal są żywi i w więzieniu, są ubodzy, ponieważ jako więźniowie nie mają pracy zarobkowej. A w tych wypadkach, w których terrorysta zginął podczas zamachu, został zabity przez Izraelczyków, albo zginął w wyniku zamachu samobójczego, jego rodzina pozostała bez jednego ze swoich żywicieli. Wypłaty AP można przedstawić jako sposób wyrównania dochodów. Tą słowną sztuczką nie nabiorą jednak nikogo. Nadal, poza inną nazwą, jest to ten sam, stary program “płacy za morderstwo”. Rodziny Palestyńczyków, którzy są uwięzieni jako zwykli kryminaliści, nie będą otrzymywały wypłat, o których teraz mówi się nam, że są spowodowane wyłącznie pragnieniem pomocy ubogim rodzinom, których członkowie są w więzieniu. Miesięczne wypłaty będą nadal ograniczone do tych, którzy siedzą w więzieniu za terroryzm, lub do rodzin martwych terrorystów.


Ta pięćdziesięcioprocentowa podwyżka sumy wypłacanej kuzynom Awad, którzy są winni wyjątkowo potwornego czynu – zamordowania pięciu członków rodziny Fogel w ich łóżkach, w tym dwojga małych dzieci i niemowlęcia – krzyczy o komentarz, o potępienie ze strony administracji Bidena. Tony Blinken, jeśli nie sam Biden, powinien wskazać na tę groteskową “podwyżkę” jako przypomnienie, dlaczego Amerykanie nie powinni wznawiać pomocy dla AP do czasu likwidacji programu „płaca za morderstwo”.  Oto, co powinni powiedzieć: “Chcielibyśmy pomóc Palestyńczykom, ale w żaden sposób nie możemy tego zrobić, jak długo trwa program ‘płaca za morderstwo’. Ten program nagradza popełnione w przeszłości czyny terrorystyczne i daje zachętę przyszłemu terroryzmowi. I jest jeszcze bardziej haniebne i przerażające, że AP, zamiast ogłoszenia zakończenia programu ‘płaca za morderstwo’, jak musi zrobić, żeby można było wznowić amerykańską pomoc, zdecydowała podnieść o pięćdziesiąt procent sumy, jakie wypłaca co miesiąc mordercom winnym wyjątkowo koszmarnej zbrodni. Tego nie można tolerować. Do czasu, kiedy program ‘płaca za morderstwo’ będzie całkowicie zatrzymany nie będzie wznowienia amerykańskiej pomocy. Ponadto, poprosimy Kongres o dodanie kolejnego warunku do Taylor Force Act. Mianowicie: ‘Także pod nieobecność jakichkolwiek finansowych nagród, każde niefinansowe uznanie lub zaszczyty, jakie Autonomia Palestyńska decyduje się przyznać terrorystom, włącznie z nazywaniem ich imieniem placów i ulic, będzie wystarczającym powodem niewznowiania amerykańskiej pomocy’.”


Ten rodzaj ostrzeżenia powinien zwrócić uwagę Mahmouda Abbasa i jego pazernych pachołków w Ramallah. Co jednak mogą zrobić? Nie chcą, by widziano, że ustępują przed amerykańskimi żądaniami, by kurek z amerykańską pomocą został odkręcony. Mają przecież swoje zasady. Ale kanciarze i łapownicy w AP niezmiernie tęsknią do wznowienia hojnej, amerykańskiej pomocy, by mogli dostać swoją kasę. Jak powiadał pan Dooley: ‘kiedy ktoś mówi, że nie chodzi o pieniądze, ale o zasady – to chodzi o pieniądze”.  


Palestinian Authority Gives the Jihad Murderers of the Fogel Family a 50% Raise

Jihad Watch, 17 marca 2021

Tłumaczeni: Małgorzata Koraszewska

Hugh Fitzgerald

Publicysta Jihad Watch.


Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.