Uncategorized

Dlaczego mniejszości Izraela walczą o państwo żydowskie?

Coraz więcej społeczności mniejszościowych zdaje sobie sprawę, że łączy ich więź krwi z narodem żydowskim

Żołnierski
Zdjęcie Miriam Alster / Flash90

Artykul przetlumaczyl Sir. Google Translate

Ten artykuł został pierwotnie napisany w listopadzie 2018 roku po śmierci nienazwanego dowództwa IDF0 w walce w Strefie Gazy. Chociaż jego prawdziwa tożsamość nigdy nie zostanie ujawniona, podpułkownik. M był tak dobrze znany przywódcom politycznym i wojskowym Izraela, że ​​po usłyszeniu wiadomości cały naród omal nie stanął w miejscu. Co więcej, jedyne, co o nim wiemy, podpułkownik. M nie był Żydem. 

Zobacz oryginalny raport o jego śmierci: Cały Izrael ma niespłacalny dług wobec najwyższego komandosa IDF zabitego w Gazie

Historia jest ponownie aktualna po ponurym Dniu Pamięci z zeszłego tygodnia i naszej drugiej dzisiejszej historii uhonorującej wkład wojowników Bnei Menashe w IDF.


Jeśli Izrael jest rasistowskim państwem, które istnieje tylko dla korzyści jego żydowskich mieszkańców, to dlaczego tak wielu nie-Żydów jest gotowych oddać za nią życie?

I nie mówimy tylko o milionach wierzących w Biblię chrześcijan na całym świecie, którzy podzielają głębokie oddanie dla dobra Izraela. W Ziemi Świętej mieszka bardzo wielu nie-Żydów, którzy każdego dnia narażają to wszystko na bezpieczeństwo państwa żydowskiego.

Ich historie nie są często opowiadane, ponieważ zaprzeczają popularnej narracji, że Izrael jest państwem apartheidu, które uciska swoje mniejszości. Ale państwo apartheidu nie otwiera swoich czołowych jednostek bojowych dla swoich mniejszości ani gorzko nie opłakuje, gdy padają na pole bitwy.

Ale to właśnie dzieje się dzień po dniu w Ziemi Świętej. Cenzor wojskowy IDF uniemożliwia nam doniesienie o niedawnym incydencie związanym z tą sprawą, mimo że wie o tym każdy Izraelczyk i Palestyńczyk, a prasa zagraniczna sama podała niektóre szczegóły bez reperkusji. Dość powiedzieć, że kiedy żołnierze mniejszości padają w obronie tego narodu, ci chrześcijanie, Druzowie i muzułmanie są opłakiwani przez każdego Izraelczyka tak samo głęboko i szczerze, jak każdego z ich żydowskich towarzyszy.

Niech więc media głównego nurtu twierdzą, co chcą. Rosnąca liczba społeczności mniejszościowych zdaje sobie sprawę, że łączy ich więź krwi z narodem żydowskim i są gotowi dokonać ostatecznej ofiary dla dobra państwa Izrael.

 Ryan Jones


Dlaczego mniejszości Izraela walczą o państwo żydowskie?

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.