Uncategorized

Stany Zjednoczone pogrążyły swoje stosunki z Izraelem w kryzysie

Caroline Glick

Przetlumaczyl Sir Google Translate

Zerwanie więzi nie dotyczy tego, jak najlepiej osiągnąć pokój między Izraelem a Palestyńczykami. Chodzi o uprzedzenia wobec Żydów.

W sobotę senator Elizabeth Warren opublikowała szokujący wpis na swoim koncie na Twitterze w odpowiedzi na arabskie zamieszki w dzielnicy Szejka Jarrah w Jerozolimie, które rozpoczęły się na dobre w ubiegły czwartek. Postępowa potęga napisała: „Przymusowe usunięcie długoletnich palestyńskich mieszkańców Sheikh Jarrah jest odrażające i nie do przyjęcia. Administracja powinna wyjaśnić rządowi izraelskiemu, że te eksmisje są nielegalne i muszą natychmiast zaprzestać ”.

Oświadczenie Warren nie jest żądaniem sprawiedliwości dla Arabów. To żądanie niesprawiedliwości dla Żydów. Warren stał się pierwszym wyższym rangą urzędnikiem amerykańskim, który wezwał Żydów do zakazania robienia czegoś specjalnie dlatego, że są Żydami, ponieważ Ulysses Grant zabronił Żydom wjazdu do Tennessee, Mississippi i Kentucky w szczytowym okresie wojny secesyjnej.Sytuacja w Sheikh Jarrah została zlikwidowana i wysuszona. Budynki w sąsiedztwie, które zostały zakupione przez Żydów 146 lat temu, zostały nielegalnie zajęte w 1948 r. Przez Jordanię, gdy jej siły nielegalnie okupowały wschodnią, północną i południową Jerozolimę w trakcie panarabskiej inwazji na rodzące się państwo żydowskie. Podczas nielegalnej okupacji tych obszarów Jerozolimy przez Jordanię, Jordanian Registry of Enemy Property nielegalnie wydzierżawił budynki należące do Żydów arabskim najemcom.

Kiedy Izrael wyzwolił okupowane przez Jordanię obszary Jerozolimy w 1967 r., Właściciele budynków przywrócili swoje prawa własności. Ich własność do nieruchomości w Sheikh Jarrah została należycie zarejestrowana w izraelskim rejestrze gruntów w 1973 r. Ale kiedy właściciele próbowali odzyskać własność, rozpoczęła się 48-letnia walka prawna między właścicielami a lokatorami, która ma się ostatecznie zakończyć. tydzień.Zasubskrybuj The JNS Daily Syndicate przez e-mail i nigdy nie przegap naszych najważniejszych artykułów

W niezliczonych orzeczeniach sądowych sędziowie wielokrotnie stwierdzali, że żydowscy właściciele byli prawowitymi właścicielami, a Arabowie nielegalnymi lokatorami. Lokatorzy przyznali, że tak było w 1982 r. A jednak 39 lat później dzieci i wnuki lokatorów z 1982 r. Nadal odmawiają opuszczania budynków.

Po odwołaniu ostatniej instancji wyroku Sądu Okręgowego w Jerozolimie, który nakazał przymusową ewakuację, Sąd Najwyższy ma wydać ostateczne – i niepodlegające odwołaniu – orzeczenie w tej sprawie w tym tygodniu. Obecna arabska przemoc w Sheikh Jarrah i okolicach Jerozolimy została podżegana przez Hamas. Służy dwóm celom. Wymyśla uzasadnienie dla nowego ataku terroru palestyńskiego na Izrael. I wywiera presję na izraelskich sędziów, ministrów rządów i dowódców policji, aby rozważyli możliwość dyskryminowania żydowskich właścicieli w nadziei na udaremnienie ogłoszonego przez Hamas planu wznowienia ofensywy terroru.

W tym kontekście Warren zażądała aby administracja Bidena wkroczyła w środek sporu prawnego w obcym kraju w imieniu strony, która wyraźnie popełniła błąd w stosunku do strony, która ma wyraźnie rację.

Warren przyjela to stanowisko i żąda, aby administracja Bidena również je przyjęła z jednego powodu. Warren domaga się jedynie akcji, która wzmocni pozycję grup terrorystycznych obecnie zaangażowanych w zorganizowaną przemoc wobec Żydów, ponieważ właściciele nieruchomości są Żydami. Gdyby byli muzułmanami, chrześcijanami lub członkami jakiejkolwiek innej grupy, nie dbałaby o to. Ale ponieważ są Żydami, Warren szerzy rażące kłamstwa, które skutecznie usprawiedliwiają terroryzm, bandytyzm i przemoc tłumu.

To prowadzi nas do administracji Bidena i do kwestii jej stanowiska w sprawie antysemickiego żądania Warrena, by odmówiono Żydom prawa własności tylko dlatego, że są Żydami. Niestety, między antysemickim stanowiskiem Warrena a stanowiskiem administracji w tej sprawie jest bardzo mało światła dziennego.

Jeszcze zanim Warren otworzyła usta, w piątek Departament Stanu wydał oświadczenie w sprawie wydarzeń w Sheikh Jarrah. Czytał: „Jesteśmy… głęboko zaniepokojeni potencjalną eksmisją rodzin palestyńskich w dzielnicach Szejka Jarrh i Silwan w Jerozolimie, z których wielu mieszka w swoich domach od pokoleń. Jak konsekwentnie mówiliśmy, niezwykle ważne jest unikanie kroków, które zaostrzają napięcia lub oddalają nas od pokoju. Obejmuje to eksmisje we Wschodniej Jerozolimie, działalność osadniczą, wyburzanie domów i akty terroryzmu ”.

Można się spierać o to, jak powinno wyglądać pokojowe porozumienie między Palestyńczykami a Izraelem. W tym sporze politycznym istnieje szerokie spektrum uzasadnionych stanowisk. Ale ci, którzy chcą odmówić Żydom ugruntowanych praw własności tylko dlatego, że są Żydami, nie są prawowitą stroną w tej debacie politycznej ani w jakiejkolwiek innej debacie politycznej. Są antysemitami.

Oświadczenia takie jak Warren i Departament Stanu nie służą uspokojeniu sytuacji i przywróceniu pokoju w Jerozolimie. Służą do podżegania do jeszcze większej przemocy, inspirując osoby takie jak Fatah i Hamas do wiary, że Stany Zjednoczone wspierają ich, gdy grożą totalną ofensywą terrorystyczną, biją Żydów, palą żydowskie mienie i zastraszają izraelskich sędziów, ministrów rządowych i policję do bezprawnego dyskryminacja Żydów. W świetle wrogiego zachowania administracji i jeszcze bardziej wrogich stanowisk dominującego postępowego skrzydła Partii Demokratycznej, perspektywy konstruktywnych stosunków między administracją Bidena a Izraelem prawie zniknęły.

Caroline Glick jest wielokrotnie nagradzaną publicystką i autorką książki „The Israeli Solution: A One-State Plan for Peace in the Middle East. 

Stany Zjednoczone pogrążyły swoje stosunki z Izraelem w kryzysie

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.