Uncategorized

Krotko i zwiezle. Wiadomosci z Izraela 21.5 – 22.6


izraelska policja wezwała społeczeństwo by nie zbliżać się do fragmentów rakiet lub rozrzuconych elementów, które mogą się okazać materiałami wybuchowymi lub niewypałami. Poproszono, by w przypadku znalezienia podejrzanych obiektów, zgłaszać na alarmową linię 100 i zachowanie bezpiecznej odległości


na krótko przed rozpoczęciem się zawieszenia broni, palestyńscy terroryści wystrzelili ze Strefy Gazy salwę rakiet w przygraniczne społeczności w Izraelu. Uzyskano jedne bezpośrednie trafienie, raniąc 1 osobę. Ostatni alarm był ogłoszony o godz. 1:50 w nocy


 Senator Bernie Sanders (I-Vt.) Zaproponował w czwartek ustawę blokującą sprzedaż broni do Izraela za 735 milionów dolarów, dzień po tym, jak podobna rezolucja została wprowadzona w Izbie Reprezentantów USA.


Prezydent Iranu Hassan Rouhani powiedział w czwartek, że Stany Zjednoczone są gotowe znieść sankcje nałożone na krajowy przemysł naftowy, bankowy i żeglugowy, które nałożyła poprzednia administracja USA.


Ponad 1000 Kalifornijczyków, w tym prawie 70 rabinów, podpisało w czwartek petycję, w której wezwano Kalifornijski Legislacyjny Żydowski Klub do sprzeciwienia się ustawie, która uczyniłaby studia etniczne wymogiem ukończenia szkoły średniej.


Najważniejszym i najpilniejszym zadaniem stojącym przed Izraelem po wojnie w Gazie jest konfiskata dziesiątek tysięcy nielegalnej broni posiadanej przez obywateli arabskich, zwłaszcza gangów przestępczych, aby nie została ona użyta w powstaniu nacjonalistycznym / islamistycznym.


Izraelska policja wystrzeliła granaty ogłuszające w kierunku Palestyńczyków, którzy rzucali kamieniami i koktajlami Mołotowa w oficerów pod meczetem Al-Aksa w Jerozolimie zaledwie kilka godzin po zawieszeniu broni w Gazie przez Izrael i Hamas.


Virgin Atlantic spodziewa się wznowienia lotów z Wielkiej Brytanii do Izraela w poniedziałek po zawieszeniu broni w regionie.


niemiecka kanclerz Angela Merkel ostrzegła w sobotę przed jakimikolwiek przejawami antysemickich lub rasistowskich zachowań przed spodziewanymi weekendowymi wiecami pro-palestyńskimi. „Ci, którzy nienawidzą Żydów na ulicach, ci, którzy podżegają do nienawiści rasowej, wykraczają poza naszą Ustawę Zasadniczą” – oświadczyła Merkel


Po zawieszeniu broni, które zakończyło walki w Strefie Gazy we wcześniejszy piątek, premier Benjamin Netanjahu powiedział, że operacje w enklawie palestyńskiej „zmieniły równanie z Hamasem” i że Izrael „nie będzie już tolerował żadnego ognia rakietowego”


Niemieckie linie lotnicze Lufthansa, Austrian Airlines i SWISS zamierzają wznowić loty do Tel Awiwu w niedzielę, powiedział Lufthansa.


Co najmniej 10 synagog zostało zaatakowanych i spalonych w ciągu ostatniego tygodnia muzułmańskich zamieszek w całym kraju, podczas gdy 28 meczetów zostało ujawnionych jako miejsca przechowywania broni


Zydowska Fundacja na rzecz Sprawiedliwych poinformowała o śmierci swojego długoletniego prezesa Romana Kenta, który zmarł 21 maja w swoim domu w Nowym Jorku. Miał 96 lat


Administracja Bidena chce zainicjować międzynarodowe wysiłki na rzecz odbudowy Strefy Gazy po dwóch tygodniach konfliktu między Izraelem, Hamasem i innymi frakcjami terrorystycznymi osadzonymi w nadmorskiej enklawie.


Dzień po rozpoczęciu zawieszenia broni między Izraelem a Gazą minister obrony Benny Gantz powiedział w piątek wieczorem, że Izraelowi ostatecznie uda się zabić szefa wojskowego skrzydła Hamasu, Muhammada Deifa, i ostrzegł, że wszyscy przywódcy Hamasu pozostają potencjalnymi celami.


Minister spraw zagranicznych Gabi Ashkenazi powiedział w piątek swojemu egipskiemu odpowiednikowi Samehowi Shoukry’owi, że Izrael pragnie zachować spokój, niecały dzień po wejściu w życie przez Egipcjan rozejmu między Izraelem a palestyńskimi frakcjami w Gazie, podał Egipt w oświadczeniu.


Salman, król Arabii Saudyjskiej, potępił to, co nazwał izraelską agresją w Jerozolimie i Strefie Gazy podczas piątkowej rozmowy telefonicznej z prezydentem Palestyny ​​Mahmudem Abbasem.


Dowództwo Frontu Wewnętrznego zniosło wszelkie ograniczenia nałożone na instytucje edukacyjne, umożliwiając wszystkim szkołom normalne funkcjonowanie począwszy od niedzieli. Odblokowano wszystkie drogi w otoczeniu Strefy Gazy oraz przywrócono normalne funkcjonowanie komunikacji publicznej.


Senatorowie i przedstawiciele Stanów Zjednoczonych potępili niedawne antysemickie ataki, które miały miejsce w następstwie izraelskiej operacji w Gazie i niedawnych napięć w Izraelu i na Zachodnim Brzegu.


delegacja egipskich oficerów wywiadu odbyła rozmowy z przywódcami Hamasu w Gazie. Popołudniem delegacja przejedzie do Ramallah w Samarii, gdzie spotka się z przywództwem Autonomii Palestyńskiej. Konsultacje dotyczą utrzymania zawieszenia broni w Strefie Gazy.


minister spraw zagranicznych Gabi Aszkenazi rozmawiał telefonicznie ze swoim egipskim odpowiednikiem Samehem Szukry. Zgodzono się na koordynację działań w zakresie bezpieczeństwa między Izraelem, Egiptem i Autonomią Palestyńską. Postanowiono także utworzyć kanały komunikacji.Egipt zapowiedział, że wyśle ​​do Strefy Gazy konwój 130 ciężarówek z pomocą humanitarną i zapasami medycznymi.


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Hamas zappelnd swoj zapas rakie i materialow wybuchowych, odbuduje tonele, Biden przysle im na to fundusze do spolki z Iranem, sankcje, ktore nalozyl Trump zostana zniesioneterrorystom mowi on: “Robta co chceta” i za pare tygodni zabawa w smierc zacznie sie od nowa. I tak do konca swiata…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.