Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Starszy urzędnik Hezbollahu, Hashim Safi Al-Din, wita „burzę rakietową” przeciwko Izraelowi, chwali zabitych Irańczyków i dowódców Hezbollahu za transfer zdolności wojskowych do Gazy

O użyciu „setek” rakiet i pocisków w celu namierzenia Izraela, Safi Al-Din powiedział: „Burza rakietowa, która uderzyła w jednostkę syjonistyczną, mówi Izraelczykom po pierwsze, że opór jest silniejszy niż to, co myślą, a po drugie, mówi Syjoniści, Amerykanie, wszyscy, którzy znormalizowali [stosunki z Izraelem], przerażeni i zdrajcy, że naród palestyński jest bardzo silny i nigdy nie opuścił ani Palestyny, ani Al-Quds [Jerozolimy] ”.

Wiecej Tutaj


Ataki na synagogi w Niemczech. 16 osób zatrzymanych

W Niemczech doszło do ataków na synagogi w Munster, Bonn i Duesseldorfie. Łącznie zatrzymano 16 osób. Ataki prawdopodobnie związane są z konfliktem na linii Izrael – Strefa Gazy.

Wiecej TUTAJ


Najgorsza w historii grupa studentów Harvarda

„Najgorsza klasa w historii”: w ten sposób Nathan Pusey, ówczesny prezydent Harvardu, opisał moich studentów z 1971 roku.

Wiecej TUTAJ


Prof. Daniel Bar-Tal: Jestem dumny, że jestem Żydem, wstydzę się, że jestem Izraelczykiem

To premier Netanjahu postanowił wzniecić palestyńskie zamieszki, aby niewielka konserwatywna arabska partia nie wsparła przeciwnej mu koalicji” – pisze prof. Daniel Bar-Tal z uniwersytetu w Tel Avivie

Wiecej TUTAJ


Ataki na Izrael i Strefę Gazy. Wzrasta liczba ofiar

Po izraelskich atakach w Strefie Gazy 48 zginęło, w tym 14 dzieci. Najnowsza odsłona konfliktu trwa już pięć dni. Napięcia się nasilają, a światowi przywódcy apelują o zaprzestanie przemocy. Możliwe, że będzie potrzebna mediacja.

Wiecej TUTAJZastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi

Wspierana przez Iran organizacja Palestyński Islamski Dżihad (PIJ) oznajmiła 11 maja, że jej członkowie wystrzelili salwę pocisków „Badr-3” na Izrael, zabijając dwie kobiety i raniąc dziesiątki innych. Oznajmienie wydało militarne skrzydło PIJ, Brygady Al-Kuds po tym, jak ta grupa i inne frakcje terrorystyczne w Strefie Gazy, włącznie z Hamasem, wystrzeliły w ciągu 24 godzin setki rakiet na Izrael

Wiecej TUTAJ


Zapomniana powieść na liście bestsellerów. Czekała na swój czas ponad 80 lat

Powieść o prześladowaniach Żydów w nazistowskich Niemczech trafiła na listę brytyjskich bestsellerów. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że książka została zapomniana 80 lat wcześniej i trafiła z powrotem w obieg dzięki opowieści siostrzenicy autora.

Wiecej TUTAJSzczecin się zmienia ·

Wreszcie. W dniach 11-13 czerwca otwarta zostanie Willa Lentza. Będzie to okazja do zobaczenia tego niesamowitego budynku

Wiecej TUTAJ


Jak Turcja wykorzeniła swoje chrześcijańskie mniejszości

Chrześcijanie stanowili 20% populacji Turcji na początku XX wieku, ale do dziś ich liczba spadła do zaledwie 0,2%.

Wiecej TUTAJ


Jak rozgrywka Netanjahu i Hamasu zrujnowałażycie Żydom i Arabom w Izraelu 

To Arabowie nas zaatakowali, zaczęli manifestować z bronią palną i kijami, podpalali nasze samochody, domy, a nawet synagogi”. „To Żydzi, osadnicy, którzy przybyli uzbrojeni z osiedli na Zachodnim Brzegu, próbowali atakować nasze meczety, strzelać do naszej młodzieży, to oni zabili Moussę Hassouna, naszego pierwszego męczennika”.  

Wiecej TUTAJ


Czarnek: w szkole więcej wyklętych, mniej historii starożytnej, bo nie było w niej Polski

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w dwóch wywiadach komentował zapisany w „Polskim Ładzie” projekt zwiększenia nauczania historii. Ma być więcej martyrologii, więcej „żołnierzy wyklętych” – oraz zero edukacji seksualnej. Uczniowie dowiedzą się także, że Unia Europejska jest „niepraworządna”

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Pytanko do Daniela Bar-Tala , otwierajaca swa lzawa dusze w polskiej gazecie: Czy poza powrotem palestynskich ” uchodzcow” do tego co sie dzisiaj Izrael nazywa( a co jest sednem Inicjatywy Arabskiej tak popieranej przez niego) chcialby tez powrotu Niemcow do ” Odzyskanych”, Kônigsbergu i Bohemii ?
    Chcialby oczywiscie swego powrotu do Duszanbe czy Polski, bo o ile by przezyl to tak by jego Pol Potowskie zyczenia w najlepszym wypadku doprowadzily. O ile ktos by wogole chcial tego ”zawstydzonego” pana przyjac na 2000 lat nowej tulaczki.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.