Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 31.5 – 1.6


Najlepsza izraelska gimnastyczka artystyczna Linoy Ashram zdobyła w niedzielę złoty medal i dwa srebra na Mistrzostwach Świata w Gimnastyce Rytmicznej we Włoszech.


izraelska firma energetyczna poinformowała wieczorem, że naprawiono cztery linie energetyczne dostarczające energię elektryczną do Strefy Gazy. Linie zostały uszkodzone przez palestyński ostrzał rakietowy. Według zapowiedzi, energia elektryczna będzie teraz dostarczana do Strefy Gazy przez 6 godzin, po których będzie następować 12-godzinna przerwa, i tak dalej.


palestyński terrorysta przedostał się na teren moszawu Sadeh Avraham w pobliżu Strefy Gazy i zranił nożem lokalnego koordynatora bezpieczeństwa. Inny ochroniarz postrzelił i zatrzymał napastnika.


Straż Knesetu w poniedziałek zwiększyła bezpieczeństwo członka Knesetu Ayeleta Shakeda, nr 2 na liście partii Yamina, w następstwie gniewnych demonstracji przeciwko niej


W oczekiwaniu na ostateczne zatwierdzenie przez Ministerstwo Zdrowia, Izrael ma rozpocząć szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat przeciwko wirusowi Covid-19 6 czerwca, poinformowało ministerstwo w niedzielę.


Izraelscy naukowcy wydłużyli oczekiwaną długość życia myszy o 23 procent, co, jak mają nadzieję, może w końcu zostać powtórzone u ludzi. Zwiększyli podaż białka SIRT6, które normalnie zanika wraz z wiekiem, u 250 mysz. W recenzowanych badaniach, które właśnie opublikowano w czasopiśmie Nature Communications, ujawnili zwiększoną długość życia – a także stwierdzili, że myszy bogate w białko były mniej podatne na raka.


Turcja i Grecja zaczną podejmować konkretne kroki i pracować nad wspólnymi projektami na rzecz poprawy stosunków gospodarczych i handlowych – powiedział po rozmowach z Atenami minister spraw zagranicznych Turcji Mevlut Cavusoglu, ponieważ członkowie NATO starają się naprawić stosunki.


Rosyjska jednorazowa szczepionka Sputnik Light przeciwko COVID-19 została zatwierdzona do stosowania na terytoriach palestyńskich, poinformował w poniedziałek rosyjski niezależny fundusz majątkowy RDIF.Fundusz RDIF sprzedaje rosyjską szczepionkę za granicą.Iran i sześć światowych mocarstw poczyniło znaczące postępy w rozmowach o odnowieniu porozumienia nuklearnego z 2015 r., Ale ważne kwestie nadal wymagają rozwiązania, powiedział w poniedziałek rzecznik irańskiego MSZ:


służby ratownicze wydały ostrzeżenie przed spodziewaną falą upałów. W większości obszaru Izraela będą temperatury 35-40 stopni Celsjusza, a na południu i w Dolinie Jordanu może sięgnąć powyżej 40 stopni.


Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie podpisały w poniedziałek traktat podatkowy, powiedział na Twitterze minister finansów Israel Katz, opisując ruch jako bodziec do rozwoju biznesu między krajami po normalizacji stosunków w zeszłym roku.


minister obrony Benny Gantz został wezwany na pilne spotkanie w Waszyngtonie w celu omówienia takich tematów, jak szybkie uzupełnienie systemu izraelskiej obrony przeciwrakietowej Iron Dome. Stany Zjednoczone obawiają się, że Benjamin Netanjahu może podjąć działania ofensywne przeciwko Iranowi, aby zachować swój urząd premiera.


Duchowy przywódca ultra-ortodoksyjnej partii Szas, rabin Shalom Cohen, spotkał się w niedzielę z wysłannikiem Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Izraela i powiedział mu, że Żydzi nie powinni wchodzić na Wzgórze Świątynne i że sytuacja w świętym miejscu Jerozolimy nie powinna martwić Żydów. Kan Cohen powiedział wysłannikowi ZEA Mohammadowi Mahmoudowi Al Khajahowi, że „kwestia Wzgórza Świątynnego nie jest dla nas. Tam rządzą Arabowie ”.


Palestyńczycy wypuścili ze Strefy Gazy balon z podwieszoną bombą zapalającą, która wywołała pożar na południu Izraela Co jest oczywistym naruszeniem rozejmu


Podczas  spotkania w Jerozolimie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, odwiedzający senator Lindsey Graham (RS.C.) opisał ten kraj jako „oczy i uszy Ameryki” i powiedział, że „ nikt nie robi więcej dla ochrony Ameryki przed radykalnym islamem niż nasi przyjaciele w Izraelu ”.


Lider Hamasu daje do zrozumienia, że ​​w ramach negocjacji umowy wymiany z Izraelem Hamas zażąda uwolnienia 1111 terrorystów.


Izrael podpisał nowe kontrakty eksportowe w dziedzinie obronności o wartości 8,3 mld USD w 2020 r., Co stanowi wzrost o 15% w stosunku do 2019 r., Informuje Ministerstwo Obrony ds. Współpracy w Obronie Międzynarodowej (SIBAT) – drugi najwyższy wynik w historii.


wysokie temperatury przyczyniły się do wzrostu liczby pożarów.


Muzułmańscy ekstremiści w Niemczech zorganizowali wiec w stylu nazistowskim, atakujący Izrael


przywódca partii politycznej Jamina, Naftali Bennett, ogłosił wieczorem, że będzie z Jairem Lapidem pracował nad utworzeniem rządu jedności narodowej.


Jair Lapid

Wiecej TUTAJ


Naftali Bennett

Wiecej TUTAJ


lider centrowej partii Jesz Atid, Jair Lapid spotkał się w Ramat Gan z liderem prawicowej partii Jamina, Naftalim Bennettem, oraz z Avigdorem Libermanem z Izraela Bejtenu i Gideonem Saarem z Nowej Nadziei. Celem spotkania było wyjaśnienie ostatnich nieporozumień i sfinalizowanie porozumienia o utworzeniu koalicji rządowej. Termin utworzenia rządu mija jutro. Anonimowe źródła podały, że podczas spotkania nie wyjaśniono wszystkich kwestii spornych, a negocjacje będą kontynuowane.


Izraelskie Siły Obronne starają się przyspieszyć projekt nowego systemu w celu usunięcia zdolności Hamasu do terroryzowania izraelskiego frontu masowymi atakami rakietowymi w przyszłych konfliktach.Zgodnie z tą metodą baterie wysuniętych rakiet przechwytujących umieszczone na granicy z Gazą mogą zniszczyć większość rakiet w fazie wznoszenia się nad terytorium Gazy.


Według raportu Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Iran posiada ilość nisko wzbogaconego uranu prawie 16 razy wyższą niż limit zatwierdzony we Wspólnym Kompleksowym Planie Działania.


Libańskie i arabskie źródła medialne donoszą, że szef terroru Hezbollahu Hassan Nasrallah zmarł w poniedziałek wieczorem na koronawirusa, ale nie ma oficjalnego potwierdzenia.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.