Uncategorized

Czy Farhud, rzeź Żydów przez ich długoletnich arabskich sąsiadów, może się powtórzyć?

Arabski tłum polujący na irackich Żydów podczas Farhud, czerwiec 1941, zdjęcie z kolekcji Otniela Margalit, fot. archiwum, Yad Ben Zvi, via Muzeum Narodu Żydowskiego

Przetlumaczyl Sir Google translate

STRESZCZENIE: Świat właśnie oznaczał 80 th  rocznica farhud, arabsko-hitlerowskiego pogromu na Żydach w Bagdadzie i Basrze , które wystąpiły na 1-2 czerwca 1941. Termin Arab – nazistowski jest w pełni uzasadnione, a nie tylko dlatego, że te Arabowie byli faszystami w myślach i czynach, ale dlatego, że wyraźnie identyfikowali się  z niemiecką partią nazistowską. Niektórzy uczestnicy zamieszek nosili swastyki; więcej niż kilku  maszerowało w norymberskich paradach z pochodniami. Nazistowska ideologia, która motywowała arabskich rzezi Żydów w 1941 roku – pragnienie eksterminacji Żydów z powierzchni ziemi – motywuje Arabów i muzułmanów, którzy dziś atakują Izraelczyków i Żydów.

Słowo „farhud” oznacza „gwałtowne wywłaszczenie”. Podczas zamieszek Farhud w Iraku w 1941 roku Arabowie zwrócili się przeciwko swoim długoletnim żydowskim sąsiadom.  Na ulicach polował na Żydów motłoch z mieczami . Po znalezieniu Żydów poddawano niewyobrażalnym mękom. Dziewczynki gwałcono na oczach rodziców, ojców ścięto im głowy na oczach dzieci, matki brutalnie traktowano w miejscach publicznych, dzieci przecinano na pół i wrzucano do Tygrysu. Uprowadzony został autobus z żydowskimi uczennicami, które wywieziono do obozu poza miastem, gdzie zostały zgwałcone.

Arabski motłoch z Bagdadu spalił dziesiątki żydowskich sklepów oraz najechał i splądrował żydowskie domy. Wiele rodzin opowiada podobną historię: dziki motłoch przepchnął się obok mebli ustawionych pod drzwiami i z wymachiwałem mieczy gonił Żydów na dach. Żydzi gorączkowo skakali z dachu na dach, gdy byli ścigani. Kiedy nie było już dachów, na które można by wskoczyć, dzieci zostały wyrzucone przez burtę w desperackiej nadziei, że na ziemi będzie ktoś z kocem, żeby je złapać.

Nigdy nie dowiemy się, ile setek zostało zamordowanych lub okaleczonych, ponieważ w śledztwie, które nastąpiło, wielu bało się wystąpić. Żydzi mieszkali w Iraku przez około 2700 lat i bardzo podbudowali ten nowoczesny naród. Ale w te dwa dni Farhud oznaczał początek końca irackiego żydostwa, w sumie ponad 140 000 dusz.

Po II wojnie światowej irackich Żydów systematycznie wypędzano, pozostawiając ich bezpaństwowców i bez grosza przy duszy. W oficjalnej kampanii terroru grożono im nieuchronną zagładą, a następnie wywieziono ich drogą powietrzną , głównie do Izraela, gdy narody arabskie próbowały zrzucić humanitarną bombę na nowe państwo żydowskie.

Arabskie oburzenie na Żydów w Iraku w 1941 roku było częścią publicznego międzynarodowego programu czystek etnicznych, którego celem było wymierzenie w wielowiekowe społeczności żydowskie na Bliskim Wschodzie. Wdrożyła go szeroka koalicja narodów arabskich i muzułmańskich, koordynowana przez Ligę Arabską i otwarcie ogłoszona w ONZ. Przemoc pojawiła się na pierwszej stronie New York Timesa .

Kraj po kraju, od Maroka na wybrzeżu Afryki Północnej po Irak na dolnym krańcu Azji Mniejszej, atakowano około 850 000 Żydów, rabując im ich dobytek, domy, firmy i obywatelstwo. W ostatnich dniach tego zorganizowanego wywłaszczenia, gdy Żydów wypędzano z ziem, które znali od wieków, jeśli nie tysiącleci, z płatków uszu wyrywano kolczyki, z nadgarstków wyrywano bransoletki i mając na sobie tylko ubrania, które mieli na sobie, nienawistnie wydalony .

Zostali uratowani głównie przez awaryjne transporty lotnicze do Izraela , gdzie przesiedlone społeczności stanowią dziś około połowy tych rodzin – odsłaniając kłamstwo, że ludność Izraela składa się w całości lub głównie z ludzi z Brooklynu, Berlina lub Białorusi. W rzeczywistości połowa obecnej żydowskiej populacji Izraela pochodziła z niedalekiej drogi, tuż obok i gdzie indziej w rozszerzonym arabskim półksiężycu.

Masowe wypędzenia w latach 50. były owocem ogólnoświatowego sojuszu Arabów i muzułmanów z nazistami za czasów reżimu hitlerowskiego, zarówno podczas Holokaustu, jak i po II wojnie światowej, przy wciąż płonących żarach żydowskich prześladowań. Arabowie aprobowali to, co robił Hitler już w 1933 roku. Wielu przyłączyło się do ruchu nazistowskiego, kierowanego przez muftiego Jerozolimy i zbrodniarza wojennego Hadżdż Amina Husseiniego .

Konsulaty niemieckie od Tel Awiwu po New Delhi były oblegane prośbami o przyłączenie się, naśladowanie lub rekrutację do ruchu nazistowskiego. Mufti spotkał się z Hitlerem w szeroko nagłośnionym wydarzeniu, które zostało nagrane w kronikach filmowych i zgodził się przyłączyć do eksterminacji Żydów z Mandatu Palestyny. W zamian za tę służbę Hitler zgodził się uznać państwo arabskie w nazistowskim stylu.

Mufti zwerbował tysiące Arabów i muzułmanów do walki w trzech dywizjach Waffen-SS: Handschar , Skanderbeg i Kama. Ci Arabowie i muzułmanie walczyli w nazistowskich okopach i garnizonach operacyjnych od Paryża po Polskę i nie tylko. Te islamskie podziały znajdowały się pod bezpośrednią ochroną Heinricha Himmlera, architekta Holokaustu, który miał ciepłe osobiste stosunki z muftim. Mufti współpracował również ściśle z inżynierem holokaustu Adolfem Eichmannem, nazywając go w swoim powojennym pamiętniku „ rzadkim diamentem ”. Mufti odwiedził Nazistowskie obozy koncentracyjne i jasno rozumieli szczegóły i intencje „ostatecznego rozwiązania”. Lobbował rządy europejskie i Czerwony Krzyż, by nie wysyłały więcej Żydów, zwłaszcza dzieci, do Palestyny, zamierzając zamiast tego udać się do obozów zagłady w Polsce.

Po upadku Rzeszy Hitlera w maju 1945 r. około 2000  czołowych nazistów uciekło przed wymiarem sprawiedliwości w Norymberdze i uciekło do krajów arabskich „ szczurzymi liniami ” prowadzonymi przez Kościół katolicki i innymi powojennymi tajnymi operacjami. Raz w głównych arabskich krajach „konfrontacji” sąsiadujących z Izraelem naziści przyjęli muzułmańskie tożsamości i zajęli wysokie stanowiska w bezpieczeństwie i wojsku, aby stworzyć powojenny Bliski Wschód, jaki zna dzisiaj świat.

Dr Aribert Heim  był znany jako „Dr. Śmierć” za groteskowe pseudomedyczne eksperymenty na żydowskich więźniach w obozach koncentracyjnych. Lubił odcinać głowy Żydom zdrowymi zębami, aby móc ugotować do czysta czaszki, by zrobić ozdoby na biurko. Dr Heim przeszedł na islam i został „wujkiem Tarekiem” Husseinem Faridem w Kairze, gdzie prowadził szczęśliwe życie jako lekarz medycyny egipskiej policji.

Dwóch najlepszych propagandystów Goebbelsa, Alfred Zingler i dr Johann von Leers, zostali odpowiednio Mahmoudem Salehem i Omarem Aminem i poszli do pracy w egipskim wydziale informacji. Erich Altern, agent Gestapo i koordynator Himmlera w Polsce, został Ali Bellą i pracował jako instruktor wojskowy w obozach szkoleniowych dla palestyńskich terrorystów. Franz Bartel, asystent szefa Gestapo w Katowicach, został El Husseinem i członkiem egipskiego Ministerstwa Informacji. Hans Becher, agent Gestapo w Wiedniu, został instruktorem policji w Kairze. Wilhelm Boerner, brutalny strażnik Mauthausen, został Ali Ben Keshirem i pracował w egipskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych oraz jako instruktor dla palestyńskiej grupy terrorystycznej. Są setki innych.

Po upadku nazistowskich Niemiec najpopularniejszym imieniem nowo narodzonego arabskiego lub muzułmańskiego chłopca, po „Muhammadzie”, był „Hitler”. Brat egipskiego najwyższego dowódcy wojskowego feldmarszałka Muhammada Husseina Tantawi był wysokim urzędnikiem o nazwisku Hitler Tantawi .

Linie nienawiści i linie frontu współczesnego powojennego Bliskiego Wschodu zostały skonstruowane, zaostrzone, upolitycznione i bardziej zabójcze przez starszych nazistów realizujących ostatnie dziedzictwo Hitlera. Ci dobrze usytuowani naziści zapewnili, że Irak i inne narody arabskie zastosowały metodę Eichmanna – identyfikacja, konfiskata i deportacja – wobec prawie miliona Żydów, którzy od dawna byli obywatelami tych narodów. Kilka nazistowskich przeszczepów ostatecznie współpracowało z KGB przy tworzeniu OWP, a nawet pomogło wyszkolić Jasera Arafata.

Izrael walczy dziś z tymi samymi hitlerowskimi zasadami, z którymi cywilizacja walczyła w latach 40. XX wieku.

Kontinuum arabsko-nazistowskie zostało zasadniczo zapomniane, dopóki nie połączyłem ich w mojej książce z 2010 roku, The Farhud – Roots of The Arab-Nazi Alliance in the Holocaust . Książka  połączyła ruch Żydów sefardyjskich, którzy domagali się uznania ich prześladowań i wypędzeń. 15 czerwca 2015 r. podczas wydarzenia w siedzibie ONZ w Nowym Jorku przewodniczyłem grupie żydowskich liderów, którzy ogłosili 1-2 czerwca Międzynarodowy Dzień Farhud, upamiętnienie, które jest obecnie obchodzone w wielu krajach.

Ale dość historii. Porozmawiajmy o zeszłym miesiącu, zeszłym tygodniu, a nawet godzinach poprzedzających napisanie tego artykułu. Widzieliśmy odrodzenie się propalestyńskiej, antyżydowskiej przemocy w stylu nazistowskim na ulicach Europy i Ameryki. To nie jest agitacja antysyjonistyczna czy antyizraelska. To nieskrywana nienawiść do Żydów.

Tłum wymachujący palestyńskimi flagami przejeżdżał przez żydowskie dzielnice i maszerował ulicami, wzywając Żydów, upokarzając ich, grożąc, goniąc ich, próbując ich przejechać i bijąc ich w napadach gangów. To skłania do pytania: „Czy Farhud sprzed 80 lat może pojawić się ponownie dzisiaj w Europie, na Bliskim Wschodzie, a nawet w USA?”

W czasach Hitlera krzyczeli, że Żydzi powinni opuścić Europę i wrócić do Palestyny. Dziś krzyczą: „Wynoś się z Palestyny” – ale dokąd?

Świat pyta, dlaczego Żydzi nie walczyli z nazistami podczas II wojny światowej. Dziś pytają, jak to jest, że Żydzi odważyli się walczyć z nieustannym terrorem rakietowym wystrzeliwanym przez nowych nazistów.

Farhudowie mieli w historii wiele imion. W 1096 w Niemczech, w 1190 w Yorku i w 1390 w Hiszpanii były to „masakry”. W Rosji końca XIX wieku nazywano je pogromami . W nazistowskich Niemczech nazywano je akcjami . W Europie Wschodniej, gdy Einsatzgruppen prowadziły lokalne tłumy w makabrycznych eksterminacjach, był to „Holokaust kul”.

Nie ma wystarczającej ilości papieru na świecie, aby wymienić wszystkie krwawe okrucieństwa, które spotkały Żydów na przestrzeni wieków.

Wiem, że  teraz wielu Żydów boi się  otwarcie nosić jarmułkę . Dlatego zdecydowałem się nosić go zawsze, gdy wychodzę w miejscach publicznych. Nie dlatego, że jestem spostrzegawczy, ale dlatego, że jestem wyzywający.

Bandy palestyńsko-arabskie bezkarnie polujące na Żydów są tchórzami. Nie mierzą się z wrogiem jeden na jednego. Tworzą motłoch liczący 10 lub 20 osób i otaczają kilku słabo wyglądających Żydów, często starszych, często religijnych. Kilka tygodni temu w Londynie nawoływali przez głośniki, gdy jechali ulicami, by mordować żydowskich mężczyzn  i gwałcić żydowskie córki . Nagromadziły się filmy z Los Angeles, Nowego Jorku, Londynu i Niemiec, pokazujące Żydów otaczanych i bitych na ulicach. Te sceny przypominają przygotowania do Holokaustu, farhuds i wiele innych podobnych rozlewów krwi. Dzieje się tak dlatego, że arabscy ​​bojownicy i propalestyńscy agitatorzy nadal idealizują Hitlera i podzielają jego ideologię w odniesieniu do Żydów.

Hezbollah salutuje nazistowskiemu . Ta mentalność zainfekowała również główny nurt, z głównymi redaktorami z AP i BBC, by wymienić tylko kilku, tweetujących: „Hitler miał rację”. Kilka tygodni temu w połowie majaAnti-Defamation League zarejestrowało 17 000 tweetów z permutacjami tego hashtagu. Tydzień później było jeszcze 70 tysięcy. Ale kto liczy?

Propalestyński motłoch ośmieliły letnie protesty i przemoc, które teraz wydają się tak normatywne. Zachęcają ich lewicowcy i postępowi Demokraci z „Drużyny”, którzy wydają się kontrolować całą ich partię. Nawet Chuck Schumer, Jerry Nadler i Nancy Pelosi drżą ze strachu, że zostaną pierwotni. Równie szkodliwe są błędne, całkowicie niedoinformowane i autodestrukcyjne komentarze ultra-liberalnych grup żydowskich. Drużyna i potężna mniejszość demokratyczna nieustannie wydają antysemickie gwizdki za pośrednictwem swoich tweetów i komentarzy.

W oczywisty sposób fałszywe szyderstwa z Izraela jako państwa apartheidu – całkowite kłamstwo – dają zielone światło propalestyńskim gangsterom, by nasilili ich uliczną przemoc i groźby i sprawili, że Żydzi boją się gromadzić, bronić Izraela, a nawet chodzić do własnych synagog. Agitacja antyżydowska przeszła z tygodnia na godzinę.

W średniowieczu oskarżano Żydów o zbrodnie religijne, otrucia, zbrodnie eugeniczne i genetyczne – wszystkie fałszywe. Dziś są oskarżani o apartheid, czystki etniczne i zbrodnie okupacyjne, które są równie fałszywe.

Do tych, którzy na 80 th  rocznicy farhud, więc dziwnego, jeśli farhud może się powtórzyć, tym lepiej może być pytanie: kiedy?

Zobacz PDF

Edwin Black jest  autorem bestsellerów „ IBM i Holokaustu” New York Timesa .  Jest pomysłodawcą Międzynarodowego Dnia Farhud. Ten artykuł został zaadaptowany z jego książki Farhud — Roots of the Arab Nazi Alliance in the Holocaust  oraz z niedawnego monologu do odcinka The Edwin Black Show z okazji Dnia Farhud .

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Farhud moze sie powtorzyc.Probke tego widzielismy kilka tygodni temu na ulicach Jaffo,Lod,Akko.Pobudki te same-nienawisc do Zydow sankcjonowana Koranem,podkrecana ideologia -socjalistyczna.W 1941 narodowo-socjalistyczna, w 2021 narodowo-wyzwolenczo-socjalistyczna.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.