Uncategorized

Wiersz na dzisiejszy wieczór – odc. 197

Jaroslaw Kosiaty

Wiersze, piosenki i opowiadania zbieram od czasów szkolnych. Wyszperane z najbardziej zapomnianych zakamarków opuszczonych strychów oraz zakurzonych bibliotecznych półek, znalezione przypadkowo w starych czasopismach i książkach… Wpisywane mozolnie do zeszytów aż do 1996 roku, kiedy to postanowiłem „wrzucić” je do Internetu. Tak powstała strona „Listów z krainy snów…” (www.wiersze.co). Niech ponownie ożyją i będą źródłem nadziei i siły dla innych…


Witam. Kilka dni temu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji chciałbym przypomnieć niedawny wpis w Internecie Daniela Stochaja, autora książki “Ostatnie 100 dni mojego życia”:

„Po lewej stronie: Amerykańska modelka Kendall Jenner w stroju kąpielowym, pokazująca co dla wielu jest idealnym ciałem u kobiety. Jakiś czas temu to zdjęcie stało się hitem i inspiracją dla wielu młodych dziewcząt. 

Po prawej stronie: Alyssa Carson, 19-letnia astronautka, która stała się najmłodszą osobą w historii, która przeszła wszystkie testy lotnicze NASA. Przygotowuje się do bycia pierwszym człowiekiem, który będzie podróżować na Marsa. Słyszałeś o niej?

Myślę, że najwyższy czas przemyśleć nasze ideały i inspiracje jako społeczeństwo, prawda? Nasze córki potrzebują wzorów do naśladowania, aby nie patrzeć na to, co jest wykreowane i nie wprowadzać w kompleksy, bulimię, depresję. Dziś piękno ma zupełnie inny wymiar. 

Zdobądź lepsze wzory do naśladowania. Liczy się Twoje wnętrze, umysł, serce, charakter. Ciało się zmienia, to co człowiek daje innym od siebie, zostaje na zawsze.”

Powyższy wpis i zdjęcia to ważny znak naszych czasów…

Jarek KosiatyListy z krainy snów…  www.wiersze.co


Wszystkie wpisy Jarka

TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.