Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 6.6 -7.6


„Lokalne źródła w mieście Zarand w prowincji Kerman zgłosiły poważną eksplozję i pożar w fabryce stali Zarand Iranian Steel”


Jak podały media państwowe, powołując się na Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, w sobotę miały miejsce „zbrojne ataki na siły bezpieczeństwa” na obrzeżach jordańskiej stolicy Ammanu.


Izraelski premier Benjamin Netanjahu w niedzielę wezwał poslow Knesetu ze wszystkich partii do „głosowania sumienia”, jeśli tak zwana koalicja zmian przedstawi Knesetowi w tym tygodniu nowy rząd.


Grupa terrorystyczna Hamas wezwała w sobotę palestyńskich mieszkańców Jerozolimy do protestu na Wzgórzu Świątynnym, jeśli Marsz Flagi Jerozolimy odbędzie się zgodnie z planem w czwartek, 10 czerwca. 


 Setki antyizraelskich demonstrantów uniemożliwiły w piątek rozładunek izraelskiego kontenerowca z Azji w porcie Oakland, przy współpracy miejscowego związku dokerów, który odmówił rozładunku statku. Protest był sponsorowany i organizowany przez Arab Resource and Organizing Center (AROC), propalestyńską grupę BDS działającą w Bay Area.


ministerstwo zdrowia rozpoczęło kampania szczepień przeciwko koronawirusowi dla nastolatków w wieku 12-15 lat. Ministerstwo zaleca szczepienia tylko tych nastolatków, które z powodu różnych schorzeń znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka. Dotyczy to głównie osób z chorobami przewlekłymi, chorobami układu oddechowego, cukrzycą, otyłością i nowotworami, a także z rodzin, których członkowie często wyjeżdżają za granicę.


Sześć izraelskich myśliwców F-35 wylądowało w zeszłym tygodniu we Włoszech, aby wziąć udział w dwutygodniowych ćwiczeniach powietrznych we Włoszech wraz z siłami powietrznymi Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.


Minister spraw zagranicznych Gabi Ashkenazi napisał list do premiera Benjamina Netanjahu, w którym poprosił premiera o niezatwierdzenie Marszu Flagi w Jerozolimie, który ma przejść przez Bramę Nablusu w czwartek.


UNRWA znajduje tunel bojowy pod jedną ze swoich szkół w Gazie


Mieszkańcy niektórych osiedli w pobliżu granicy z Libanem w Zachodniej Galilei zostali poproszeni o pozostanie w swoich domach po alarmach przy ogrodzeniu granicznym. Niektóre drogi w okolicy również zostały zablokowane


Palestyńczycy wszczęli zamieszki przy arabskiej wiosce Nabi Salih w zachodniej części Samarii. Obrzucono kamieniami izraelskich żołnierzy, którzy odpowiedzieli środkami do rozpraszania tłumu. Ranny został 1 Palestyńczyk.


 Netanjahu chciał zaprosić Sa’ara na spotkanie, na którym omówiono by zarys rotacji, w której Sa’ar służy jako pierwszy. Sa’ar odrzucił ofertę premiera, a także odmówił spotkania z nim.


Autonomia Palestyńska przekazała rodzinie Palestyńczyka, który zamordował dwóch Izraelczyków, sumę 30 000 dinarów jordańskich (42 000 dolarów).Pieniądze zostały dostarczone przez prezydenta AP Mahmouda Abbasa, aby „dokończyć spłatę ” domu rodzinnego, który został zburzony przez IDF


Izraelska policja wycofała pozwolenie na coroczną paradę flag w Jerozolimie, która ma się odbyć w czwartek, powołując się na obawy związane z bezpieczeństwem i odmawiając zatwierdzenia planowanej trasy marszu.


Izrael honoruje pracowników służby zdrowia za walkę z COVID-19 Kanclerz Austrii Sebastian Kurz i dyrektor generalny Pfizer Albert Bourla chwalą zarządzanie pandemią przez Izrael.


Likud w niedzielę porównał przywódców izraelskich partii Yamina i New Hope do zamachowców-samobójców, mówiąc, że spalili swoje polityczne mosty w celu obalenia izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu. “niebezpieczny.”


Izraelka Gefen Primo zdobyła brązowy medal w kategorii kobiet do 52 kg na Mistrzostwach Świata w Judo na Węgrzech. To jedenasty medal Izraela w tej imprezie.


IDF oglosil że oficer wywiadu, który został znaleziony martwy w więzieniu wojskowym na początku tego miesiąca, został oskarżony o „działania, które poważnie zaszkodziły bezpieczeństwu państwa”


Siły DF schwytały dwóch libańskich mężczyzn, którzy przekradli sie do Izraela Obaj, posiadający tureckie obywatelstwo, zostali przesłuchani przez siły bezpieczeństwa.


Susi Bradfield Women’s Institute for Halachic Leadership (WIHL) sieci Ohr Torah Stone upamiętniło ukończenie klasy 2021, w której uczestniczyły setki rodzin i przyjaciół. Trzy kobiety — rabbanit dr Hannah Hashkes, rabbanit Shira Marili Mirvis i rabbanit Chamutal Shoval — pomyślnie ukończyły intensywny pięcioletni kurs.


Minister Aliji i Integracji Pnina Tamano-Shata otrzymała nagrodę Begin 2021


 Kilku czołowych przywódców chrześcijańskich ewangelików powtórzyło swoje niezłomne poparcie dla Izraela w następstwie listu otwartego od wybitnego przywódcy chrześcijańskich ewangelików, który skrytykował lidera partii Yamina, Naftalego Bennetta, za jego poparcie dla rządu mającego zastąpić Benjamina Netanjahu.


Senator Bill Hagerty mówi, że decyzja Bidena o wznowieniu pomocy podatników dla Palestyńczyków jest nielegalna i da miliony terrorystycznej grupie Hamas.


Czechy są drugim po Węgrzech państwem członkowskim Unii Europejskiej, które otworzyło placówkę dyplomatyczną w Jerozolimie.


Kongresman Ted Deutch z Florydy zaatakował demokratów i powiedział, że ich antyizraelska retoryka przyczynia się do ostatniej fali antysemickich ataków w Ameryce.


Główne media Al-Kaidy opublikowały wezwanie do muzułmanów do przeprowadzenia ataków na amerykańskie i żydowskie interesy, a także wezwały jednostki do finansowego wspierania mudżahedinów w Palestynie, za pomocą ludzi i broni


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.