Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 10.6 – 11.6w nocy izraelscy żołnierze wkroczyli do Dżeninu na północy Samarii, aby zatrzymać dwóch poszukiwanych terrorystów z Islamskiego Dżihadu. W trakcie operacji doszło do nieporozumienia z palestyńskimi oficerami wywiadu, które przerodziło się w wymianę ognia. Zginęło 2 palestyńskich oficerów i 1 terrorysta.


niemiecka gazeta Bild opublikowała fragmenty raportu, który w 2019 r. został przygotowany na zlecenie Komisji Europejskiej i nie został opublikowany. Raport przeanalizował 156 podręczników i 16 programów nauczania wydanych przez Autonomię Palestyńską w latach 2017-2019 pod kątem podżegania i antysemityzmu. Raport wykazał, że Unia Europejska finansując pensje nauczycieli i wydawców podręczników, pośrednio zachęca i gloryfikuje przemoc wobec Izraelczyków i Żydów. Raport mówi, że podręczniki prezentują „ambiwalentne – czasem wrogie – postawy wobec Żydów i cechy, które przypisują narodowi żydowskiemu …


Bliskowschodni korespondent Sky News  Mark Stone jest krytykowany za sugerowanie, że „nienawiść do Żydów” w Wielkiej Brytanii jest wynikiem „nie do utrzymania okupacji” Izraela i „konsekwencją obecnej polityki izraelskiego rządu,


 Senator stanu Massachusetts jest pod ostrzałem za komentarze, które legitymizują Hamas, palestyńską organizację terrorystyczną, a także wezwanie do zastąpienia Izraela państwem dwunarodowym.


 Israel Aerospace Industries i firma zajmująca się technologią bezpieczeństwa publicznego Carbyne, która rozpoczęła działalność jako izraelski startup z siedzibą w Nowym Jorku, ogłosiły w środę, że stworzyły nową sieć łączności alarmowej dla ratowników i cywilów .


 Dziennikarz Ewa Jasiewicz, która napisała „Wolna Gaza i Palestyna” na murach byłego warszawskiego getta, otrzymałazadanie nauczania członków brytyjskiego związku nauczycieli o antysemityzmie.


Administracja Bidena kładzie podwaliny pod ponowne dążenie do zachęcenia większej liczby krajów arabskich do podpisania porozumień z Izraelem i pracy nad wzmocnieniem istniejących umów po tym, jak wyniszczająca wojna w Strefie Gazy przerwała te wysiłki dyplomatyczne w zeszłym miesiącu.


Egipt zdecydował się odroczyć rozmowy, które miały się rozpocząć w ten weekend w Kairze między frakcjami palestyńskimi w sprawie wewnętrznego pojednania, z powodu „istotnej różnicy zdań, która doprowadziłaby do ich niepowodzenia”.


Izrael jest pierwszym krajem, który zakazał handlu futrami naturalnymi na potrzeby mody!”Przemysł futrzarski powoduje u zwierząt niewyobrażalne cierpienia i ten dekret zmieni rynek izraelskiej mody, przystosowując go do norm środowiskowych” -powiedziała minister środowiska Gila Gamliel.Jej Ministerstwo poinformowało, że zakaz wejdzie w życie za pół roku.


tak wyglądają izraelskie stroje na nadchodzące wielkimi krokami Igrzyska Olimpijskie w Tokio. jak powiedział Noy Dror, szef działu kreatywnego firmy Castro ubierającej izraelskich olimpijczyków od 25 lat: 'linie Gwiazdy Dawida zostały zinterpretowane jako zarysy o ostrych kątach, przypominających abstrakcyjny kształt symbolu.


przeprowadzono pierwszy test publiczny nowo budowanej „czerwonej linii” tramwajowej w Petah Tikwa, która ma zostać uruchomiona w przyszłym roku, łącząc Bnei Brak, Tel Awiw i Bat Jam w obszarze metropolitarnym Gusz Dan


Większość Izraelczyków uważa, że ​​grupa terrorystyczna Hamasu musi zostać zmiażdżona, że ​​izraelska „Operacja Strażnik Murów” w Strefie Gazy w zeszłym miesiącu w odpowiedzi na ostrzał rakietowy Hamasu została zakończona przedwcześnie, zgodnie z nowym badaniem .


Izraelski sektor technologiczny pobił w tym tygodniu nowy rekord finansowania, osiągając łącznie 10,5 miliarda dolarów zebranych od stycznia.


Israel Aerospace Industries (IAI) i Tomer, państwowa firma produkująca systemy napędu rakietowego, podpisały w ostatnich dniach protokół ustaleń (MOU) dotyczący wspólnego opracowania nowego, zaawansowanego systemu.


Krajowa agencja wywiadowcza Shin Bet i izraelska policja ogłosiły w czwartek aresztowanie trzech izraelskich podejrzanych Arabów za rzekome prowadzenie w zeszłym miesiącu strzelania do obywatela Izraela przy wjeździe do wioski Zalafa , w regionie Wadi Ara w północnym Izraelu.


Izrael zwrócił się do Egiptu z prośbą o wstrzymanie wwozu cementu i innych materiałów budowlanych do Strefy Gazy w obawie, że mogą one zostać wykorzystane przez palestyńskie grupy terrorystyczne do odbudowy swojej infrastruktury.


Rosja przygotowuje się do dostarczenia Iranowi zaawansowanego systemu satelitarnego wraz z satelitą Kanopus-V, który da Teheranowi bezprecedensowe możliwości śledzenia potencjalnych celów wojskowych na Bliskim Wschodzie, w tym baz wojskowych w Izraelu.


w pobliżu Knesetu odbyła się prawicowa demonstracja przeciwko nadchodzącemu rządowi jedności narodowej, potępiając nową koalicję za związki ze Zjednoczoną Listą Arabską (Ra’am) i partiami lewicowymi


Jordański tenisista stołowy zrezygnował niedawno z Mistrzostw Świata w tenisie stołowym w Słowenii, aby uniknąć gry z izraelskim sportowcem, potwierdził  jordański Komitet Paraolimpijski.


Grupa chrześcijańskich amerykańskich studentów przybyła do Izraela na początku tego tygodnia z Passages, organizacją, która zabiera tysiące amerykańskich studentów w podróż do Izraela.


Siły IDF aresztowały Palestyńczyka, który próbował przekroczyć granicę ze Strefy Gazy do Izraela i zabrały go na przesłuchanie.Żołnierze przeszukali podejrzanego i znaleźli dwa noże, improwizowany ładunek wybuchowy i granat.

Organizatorzy kontrowersyjnego żydowskiego nacjonalistycznego „Marszu flag” ogłosili w piątek, że osiągnęli porozumienie z izraelską policją w sprawie zorganizowania parady na Starym Mieście we Wschodniej Jerozolimie w najbliższy wtorek.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.